Skocz do zawartości

Powłoki ceramiczne - czy warto gtechniq?


vg1

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, vg1 napisał:

Co?? U mnie nie ma.

Rozumiem, że "chronisz rynek" ale nakładanie tak wygląda i nie ma co przesadzać. Daj spokój i pomóż innym jak Twoim zdaniem nakładać. Zobacz jak dzieli się wiedzą Nowicki na youtube.

Mogę pomoc, ale na pewno nie na publicznym forum. Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile osob nakładało sobie powłoki w moim studio samodzielnie pod moim czujnym okiem ? dla kazdego jestem otwarty.

Nakladanie powłok typu Gyeon Pure, Gtechniq C1, DodoJuice Inifinity, Cquartz UK i innych jest tak banalnie, ze moge robic to z zamkniętymi oczami.

Kilkuwarstwowe ceramiki bym zostawił w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mickul napisał:

Mogę pomoc,... ...dla kazdego jestem otwarty.

Nakladanie powłok ... Gtechniq C1,... i innych jest tak banalnie, ze moge robic to z zamkniętymi oczami.

super postawa, dzięki za innych ?

Edytowane przez vg1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Niedawno kupiłem Octavie i zdecydowanie trzeba na niej zrobić polerke oraz fajnie by było nałożyć ceramikę.@mickul chętnie bym do Ciebie wpadł i oddał auto w profesjonalne ręce, ale ciut za daleko z Warszawy. Jesteś w stanie może polecić kogoś w Wawie, gdzie "będzie Pan zadowolony" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablopicassio Mam bardzo dobry namiar w Warszawie, gdzie zrobisz ceramikę i nie tylko. Uczciwie, dobrze i naprawdę fachowo !

Jak bedziesz zdecydowany powołaj się na mnie ? TOMEX TOMASZ STYŚ

Edytowane przez AdiRuti (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@surf Dzięki, ale oni tylko robią z gtechniq, który akurat w tym wątku jest nie najlepiej oceniany... 

@AdiRuti Dzięki rownież! ? odezwę się i zobaczymy:) 

BTW: w miedzy czasie usłyszałem opinię, że lepiej ceramiki nie robić bez pełnej korekty lakieru (niestety auto ma sporo, większych i mniejszych rysek...), bo ceramika może działać jak soczewka i będzie uwypuklać rysy, zamiast sobie pomóc. Więc lepiej tańszy dobry wosk nałożyć i zrobić 1-etapową korektę, niż pełną korektę i ceramikę (a najgorzej 1-etapową korektę + ceramikę). Co sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablopicassioNie jestem profesjonalistą, ale jak naprawdę  masz kasę i chcesz to zrobic to śmiało  dzwoń i rozmawiaj - namiar masz. Wszystko  zostanie ci wyjaśnione... 

Ja chciałem robić pranie srodka, a po rozmowie jade w tygodniu na rozeznanie się w ceramice ?

Zawsze masz alternatywe w postaci kwarcu.

Edytowane przez AdiRuti (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablopicassio

Żadne porządne studio nie położy Ci powłoki na lakier bez porządnej korekty - czy dwu, czy trzy etapowa to już zależy od stanu lakieru i to wykonujący usługę musi ocenić.

Nie chcesz dużo inwestować - zrób jednoetapową, cleaner i na to wosk. Coś tam zawsze zakryje.

Co do powłoki ostatnio nakładałem koledze Gyeon Syncro (dwie warstyw Mosh + Skin). Efekt wow. Auto miało przebieg... 35km ? Prosto z salonu przyjechał do mnie, niestety w aso przygotowali auto do wydania ?

20190726_183659.jpg

20190730_184846.jpg

Na szczęście trochę pracy i jest malina ?

20190730_185532.jpg

20190730_185834.jpg

Edytowane przez zyga_wr (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2019 at 16:01, pablopicassio napisał:

@surf Dzięki, ale oni tylko robią z gtechniq, który akurat w tym wątku jest nie najlepiej oceniany... 

@AdiRuti Dzięki rownież! ? odezwę się i zobaczymy:) 

BTW: w miedzy czasie usłyszałem opinię, że lepiej ceramiki nie robić bez pełnej korekty lakieru (niestety auto ma sporo, większych i mniejszych rysek...), bo ceramika może działać jak soczewka i będzie uwypuklać rysy, zamiast sobie pomóc. Więc lepiej tańszy dobry wosk nałożyć i zrobić 1-etapową korektę, niż pełną korektę i ceramikę (a najgorzej 1-etapową korektę + ceramikę). Co sądzicie? 

Co do ceramiki to są już od jakiegoś czasu samoregenerujące się powłoki czy powłoki gdzie możesz lakier zmatowić papierem np 3000 i położyć na niego od razu powłokę i przykryje tak że w życiu byś nie powiedział że pod spodem jest papierem zjechane.  Ale jeśli ma to być zrobione dobrze to najlepiej zrobić powłokę w zestawie z korektą albo przynajmniej jakąś lepszą polerką.

A co do tego co napisał kolega zyga odnośnie powłoki i korekty to wiadomo klient nasz Pan jak to mówią, jak nie chce zapłacić za polerkę to nikt za darmo mu jej nie zrobi.

A tutaj przykład Fabrycznie nowe BMW M4, które przyjechało do salonu.IMG_20190326_134458.thumb.jpg.99cdc4a5822dd7286c8f0bf5db7f7d33.jpg

Edytowane przez Daariusz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zacząłem interesować się tą całą pielęgnacją aut to jak każdy przeciętny kierowca myłem auto na "szczocie". Ostatni raz kiedy tego użyłem było jak okazało się, że chyba tej szczoty używał gość po jakimś off-roadzie czy coś. dwa ruchy szczotą po drzwiach i efekt był podobny. Miałem okazję pracować przy egzemplarzach ferrari, które były do przygotowania przed wydaniem . Byłem w szoku w jakim stanie potrafią być te lakiery.. w niektórych przypadkach one-step nie wystarczał, a przecież to nowe auto. Albo jeszcze sytuacja jak przyjechał mercedes AMG 45 yellow night edition ... i przygotowanie lakieru "piano black " pod powłokę - niby nic, lecz szczegół taki, że lakier miał grubość 65-70 mikronów czyli tyle co nic.  Według mnie powłoka do auta na co dzień to trochę niewygodna sprawa - szczególnie na ciemnych lakierach gdy parkuje się pod chmurką . Owszem przed drobnymi rysami jakoś chroni, lecz wszelkie ptasie odchody czy zabite owady trzeba myć od razu bo  robią  nieprzyjemne ślady, które przy powłokach dobrej jakości są ciężkie do usunięcia. One-step lub dwuetapowa korekta + dobrej jakości wosk to na daily jest chyba najlepsze połączenie. Co innego gdy Auto jest większej wartości to wtedy warto przemyśleć folię PPF przynajmniej na front. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Patrykpl2539 napisał:

Zanim zacząłem interesować się tą całą pielęgnacją aut to jak każdy przeciętny kierowca myłem auto na "szczocie". Ostatni raz kiedy tego użyłem było jak okazało się, że chyba tej szczoty używał gość po jakimś off-roadzie czy coś. dwa ruchy szczotą po drzwiach i efekt był podobny. Miałem okazję pracować przy egzemplarzach ferrari, które były do przygotowania przed wydaniem . Byłem w szoku w jakim stanie potrafią być te lakiery.. w niektórych przypadkach one-step nie wystarczał, a przecież to nowe auto. Albo jeszcze sytuacja jak przyjechał mercedes AMG 45 yellow night edition ... i przygotowanie lakieru "piano black " pod powłokę - niby nic, lecz szczegół taki, że lakier miał grubość 65-70 mikronów czyli tyle co nic.  Według mnie powłoka do auta na co dzień to trochę niewygodna sprawa - szczególnie na ciemnych lakierach gdy parkuje się pod chmurką . Owszem przed drobnymi rysami jakoś chroni, lecz wszelkie ptasie odchody czy zabite owady trzeba myć od razu bo  robią  nieprzyjemne ślady, które przy powłokach dobrej jakości są ciężkie do usunięcia. One-step lub dwuetapowa korekta + dobrej jakości wosk to na daily jest chyba najlepsze połączenie. Co innego gdy Auto jest większej wartości to wtedy warto przemyśleć folię PPF przynajmniej na front. 

Już teraz są powłoki że ptasie odchody nie stanowią żadnego zagrożenia, jeździsz z tym tydzien/dwa/ zmywasz wodą, jest ślad, zostawiasz na słońcu albo podgrzewasz suszarką/ opalarką powłoka zalewa ślad po ptasim odchodzi i żaden ślad nie zostaje. Od kiedy pracuje w detailingu i mam dużo do czynienia z autami fabrycznie nowymi to dziwie się jak ludzie potrafią odebrać taki szit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Daariusz napisał:

Od kiedy pracuje w detailingu i mam dużo do czynienia z autami fabrycznie nowymi to dziwie się jak ludzie potrafią odebrać taki szit.

Jak odbierałem swoją octavię to im zakazałem mycia - zakurzona, ale nie porysowana ?

Nie chcieli za to zostawić folli na masce, dachu, klapie - podobno muszą zdjąć.

Kumpel odbierał tą czarną i przyjechał do mnie. Na pierwszy rzut oka nie było źle. Później wjechałem do środka i odpaliłem lampę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, zyga_wr napisał:

Jak odbierałem swoją octavię to im zakazałem mycia - zakurzona, ale nie porysowana ?

Nie chcieli za to zostawić folli na masce, dachu, klapie - podobno muszą zdjąć.

Kumpel odbierał tą czarną i przyjechał do mnie. Na pierwszy rzut oka nie było źle. Później wjechałem do środka i odpaliłem lampę ?

To się zgadza, że muszą zdjąć folie ale ta folia to kurestwo jakich mało, bardzo często elementy, które są nią "zabezpieczone" wyglądają gorzej niż te, które są "gołe". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć Wszystkim

pod koniec kwietnia odbieram 4 RS 😄

chciałbym położyć powłokę ceramiczną ale nie wiem do końca jaką? W jednym z punktów oferują aqua pro za 1.9k

Opłaca się czy lepiej wybrać co innego?

Ewentualnie jaki pkt detailingowy w Krakowie/okoliach polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team