Skocz do zawartości

Zgrzytanie po wrzuceniu wstecznego


Christopy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś problem ze zgrzytaniem skrzyni podczas wbijania wstecznego?
Pomimo że auto stoi w miejscu, hamulec i sprzęgło wciśnięte do końca, bardzo często słyszę taki trzask i zgrzyt skrzyni podczas wbijania wstecznego.
Niedługo zmieniam olej i przegląd bo koniec gwarancji, więc skoczę do aso spytać o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie niemal za każdym razem zgrzyta - w amplitudzie od cichego zgrzytu do chrupnięcia,na które odwracają się przechodzący obok ludzie ? oczywiście auto w miejscu, sprzęgło wduszone w podłogę - głośność zgrzytu zależna od tego jak szybko wrzucam wsteczny. Ale nawet robiąc to w tempie przysypiającego leniwca nie idzie wbić wstecznego bez tego jakże wrukwiającego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, luker napisał:

Wcisnij sprzęgło poczekaj chwilę i wbij wsteczny i nie bedzie zgrzytac

Spróbuję ? Tylko pytanie - tak ma być, bo tak, bo Skody urok; czy jednak można coś w tej kwestii zadziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem z citgo jest ten sam objaw ale tam wsteczny nie jest synchronizowany i trzeba po wbiciu poczekać a w octavi prubowalismy regolowac linki ale nic nie daje skrzyni nie zmienili a ten problem jest w wiekszosci poliftowych modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w MY2017 też tak jest, nawet z tego powodu na gwarancji wymienili mi sprzęgło, ale specjalnie za dużo to nie zmieniło.
W końcu nauczyłem się wrzucać wsteczny bez zgrzytania, trochę wolniej.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez się to zdarza, wcześniej miałem Rapida ze skrzynia 6 i tam tez zgrzytało nawet cześciej. Zauważyłem ze jak się odpali puści sprzęgło i wciśnie jeszcze raz to wsteczny wchodzi już dobrze, a jak po odpaleniu od razu chce wrzucić to wtedy najczęściej zdarza się lekko zgrzytnąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

U mnie po wymianie kompletnego sprzęgła na nowe co któryś raz jest duży zgrzyt przy włączaniu wstecznego.

Dodatkowo co któreś wciśnięcie sprzęgła podczas postoju na biegu jałowym skutkuje skokiem obrotów, tak jakby sprzęgło nie do końca wyprzęgało.

Znajomy serwis sugeruje odpowietrzenie układu hydraulicznego sprzęgła. Muszę spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 1.07.2021 at 14:19, zmichal napisał:

U mnie po wymianie kompletnego sprzęgła na nowe co któryś raz jest duży zgrzyt przy włączaniu wstecznego.

Dodatkowo co któreś wciśnięcie sprzęgła podczas postoju na biegu jałowym skutkuje skokiem obrotów, tak jakby sprzęgło nie do końca wyprzęgało.

Znajomy serwis sugeruje odpowietrzenie układu hydraulicznego sprzęgła. Muszę spróbować.

I co pomogło odpowietrzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team