Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Bo trudno o lepsze kombi tak wyposażone które jedzie a nie toczy się, to mój 3 RS przez 7 lat i uważam że za tą kasę nie ma lepszego auta, ale coraz bardziej mnie boli ten przedni napęd i nie wiem czy będzie 4 RS jak się polityka VW nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak @Lukicrx i tych pinniondzach :) to najlepsze auto. Patrząc na stosunek jakość/cena.

Szukałem 3 miesiące i przerobiłem chyba wszystkie marki dostępne w PL i nie znalazłem lepszej oferty (spełniającej wszystkie moje kryteria)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2015 at 12:06, ucho235 napisał:

tylko za napęd 4x4 trzeba będzie dopłacić i cena nie będzie już tak atrakcyjna jak teraz, pójdzie do góry tylko pytanie o ile....

W zwykłej Octavii chyba jest różnica 9k za wersję z 4x4 więc jakby tyle było to nie było by tragedii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dlaczego RS?
 

W lutym jechaliśmy z żoną i dzieckiem na kilka dni do trójmiasta - okazało się, że o ile po Krakowie i okolicach mieścimy się do A3 to już na dłuższy wyjazd musieliśmy pożyczyć od rodziców auto....  Po powrocie więc zacząłem przeglądanie rynku wtórnego w poszukiwaniu używanego max 3 letniego samochodu kombi, z turbo benzyną i automatem. Z racji tego, że jeżdżę audi i mam bardzo dobre doświadczenia w użytkowaniu tego auta na celowniku miałem Audi A4 z silnikiem 2.0 TFSi a jako drugą opcję BMW 328i

Niestety przez kilka miesięcy nie znalazłem ani audi, ani bmw które spełniałoby moje oczekiwania - tak na prawdę ponadto, że miało to być kombi w benzynie i automacie oczekiwałem przebiegu poniżej 100tyś i ceny też poniżej 100tyś + ładne koło + pakiet stylistyczny (sline czy mpakiet). Jedno auto zwróciło moją uwagę, niestety było to 1.8TFSi i 177tyś przebiegu i kosztowało 77tyś - byłem gotów po nie jechać, ale ktoś mnie uprzedził....  
zacząłem więc przeglądać nowe auta ale zarówno audi jak i bmw odstrasza cenami :)  Audi wyszło w granicach 190tyś po rabatach a bmw 202 tyś po rabatach (167tyś kosztuje GOŁA benzyna :) 
Octavię znałem bo szwagier jeździł firmową O3 przez 2 lata, jeździliśmy tym na narty i wydawało się fajne auto ale w takim zwykłym pakiecie (nawet z DSG na 17" feldze) nie chciałem, zacząłem przeglądać więc RSy... a że RSów na otomoto są 2 i to wyjeżdżone w 2 lata ponad 100tyś km to zamówiłem nowego... 

Oczywiście, nie jest to audi czy bmw i różnice w komforcie są odczuwalne, na jazdy testowe RSem poszedłem prosto z jazd BMW 430i i różnica jest bardzo duża...  moje A3 czy owe 430i jest sztywniejsze, zwarte, bardziej się czuje samochód, to i tak rozsądek powiedział - bierz RSa, jest tańszy a lepiej wyposażony. Przypuszczam, że po 100km przejechanych zapomnę o  tym, że A3 ma sztywne zawieszenie S-line które nie ugina się na zakrętach i przyzwyczaję się do lekkiego bujania w octavii - a jak nie to wymienię zawieszenie na sztywniejsze :D

O to cała historia.. :)

Edytowane przez matys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O3 RS na wczasy - życzę dużo samozaparcia. Proponuję odwiedzić dentystę i poprawić plomby oraz zaopatrzyć się w coś do ochrony słuchu. To jest dobre do jazdy po bułki albo na targ na wsi, a nie na dalszej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Enriquez jestem pod stałą opieką dentysty! :)
Wszystko zależy od punktu odniesienia - dla mnie przesiadka do RSa oznacza poprawę komfortu jazdy. Może nawiązujesz do auta z gwintem i zrobionym wydechem, ale to wtedy nie ma znaczenia czy jest to RS czy cokolwiek innego, nawet  octavia w pakiecie L&K.

Jeździłem kilkoma RSami w serii i porównując je do mojego auta było wygodniej, bardziej komfortowo i to w moim samochodzie następny właściciel powinien obawiać się o plomby.
Do końca gwarancji nic grubszego raczej się nie będzie działo w samochodzie a do czasu poważniejszych modów w rodzinie na pewno pojawi się jakiś suvik typu X3 dla żony, więc w najgorszym wypadku nie będę woził dziecka/dzieci 
Na wakacje też raczej się nie wybieram autem, a tak jak pisałem w poście w dziale zakup octavii, kręcę się głownie po Krakowie i okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matys jesteś nowy, więc rozjaśnię - @Enriquez nienawidzi swojej RS-ki, na tyle, że po tygodniu od zakupu zamówił se Superba L&K z takim samym silnikiem i teraz ma dwie skody.

Ja natomiast byłem tym autem w Chorwacji, prawie 1600 km bez noclegu, tylko ja za kółkiem i mam jak najlepsze wspomnienia. Co do zawieszenia, mam gwint skręcony tak nisko jak się dało bez obcierania i w sumie jeszcze bym trochę utwardził, ale skoro się nie da, ogarnę 19 calowe felgi niebawem :) Hałasuje mi też pewnie bardziej niż @Enriquezowi, bo mam szyberdach, ale albo radyjko skutecznie zagłusza, albo nie zwracam uwagi.

Tak więc jedno auto, różne opinie.

Aha, 328i też rozważałem, pojeździłem, ale nie ujęło mnie na tyle, żeby zapłacić za roczne auto w manualu więcej niż za lepiej wyposażoną nową RS-kę w automacie (nowe bmw było wtedy dla mnie drogie), więc jest skoda.

Do salonu bmw może wrócę, jak będę mógł bez bólu kupić M3.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
6 minut temu, luket napisał:

Jakie jeszcze rozważaliście auta zamiast RS? Przymierzał ktoś się może do IS 200t? Można dostać w niewiele większych pieniądzach.

Ja rozwazalem ale jak dołożyłem kilka dodatków to cena szybko poszybowala w górę i odpuściłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszypost tutaj to się przywitam 

Witam wszystkich!:-D

Ja właśnie jestem w trakcie wymiany OII RS TDI na OIII RS TSI . Moją RS zrobiłem 230 tyś i nie narzekam na komfort. Wydaje mi się nawet że O III RS jest bardziej komfortowo zestrojona niż moja¬¬

Ja jeszcze rozważałem megane GT i Seata Leona 

Edytowane przez Piotrekdk (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 3-letnią RSkę bo miałem dość jazdy kilkunastoletnimi autami ;) szukałem auta max 4-letniego z pełną fakturą pod leasing, celowałem raczej w BMW, lub MB ale nie znalazłem nic ciekawego w moim budżecie, więc zacząłem rozglądać się za innymi markami i tak trafiłem na Niebieską :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team