Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem wielkim fanem Golfa, miałem IV 1.6 105KM i VI 122KM w benzynie. Zawsze chciałem GTI ale golfy miały za mały bagażnik na wypady na Chorwację itp. a nowy variant był bez możliwości kupienia z silnikiem 1.8 TSI i tak kupiłem Octavię 3 1.8 TSI, było już w niej dużo miejsca i fajne wnętrze ale zaczęło brakować DSG innego zawieszenia, progresywnego układu kierowniczego i mocy. No i jest RS230 bardzo dynamiczne a zarazem funkcjonalne i wygodne na co dzień auto :-D

Edytowane przez sebkoch (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który mnie przewiezie RSem? albo tymi 400 konnymi potworami? :) Bo mam wrażenie, że moje 1.8TSI i 180km to potwór ;)

Po przesiadce z 150 benzyny bez turbo...

Pytam, bo po prostu jestem ciekaw jaka różnica jest :) Zawsze mogę chip zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, adamwo napisał:

RSkę kupiłem bo moj syn 19 miesięczny teraz, nie usiedzi w miejscu , a dobrze jak śpi w aucie bo go nosi. Niestety zasypia dopiero powyżej 200 stu :)

Nie ściemniaj :P To nie auto premium, do 180 jest w aucie w miare cicho, a powyżej tej prędkości to hałas taki (wiatr) że żadne dziecko nie zaśnie, albo jak śpi to się szybko obudzi :P Sprawdzone....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bolo81 napisał:

Nie ściemniaj :P To nie auto premium, do 180 jest w aucie w miare cicho, a powyżej tej prędkości to hałas taki (wiatr) że żadne dziecko nie zaśnie, albo jak śpi to się szybko obudzi :P Sprawdzone....

Wlasnie dlatego zasypia, przez ten przyjemny szum ;) Nie wiem, co Wam tak glosno w tych rskach. Albo trafilem jakis dobry egzemplarz, albo jestem gluchy. Wczesniej mialem superba 2 i glosnosc podobna. 2 kumpli co maja s2,  mowia to samo, jak czasem ze mna jezdza.

Edytowane przez adamwo (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamwo moim zdaniem silnik\wydech jest w RSie bardzo cichy, stąd zapewne zamontowano generator dźwięku aby kierowca miał namiastke "sportowego brzmienia". Uważam jednak, że powyżej prędkości ok 180, w aucie zaczyna być dosyć głośno przez odgłosy wiatru\powietrza. Domyślam się, że to kwestia słabego wygłuszenia auta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2017 at 15:10, Shaarky napisał:

Który mnie przewiezie RSem? albo tymi 400 konnymi potworami? :) Bo mam wrażenie, że moje 1.8TSI i 180km to potwór ;)

Po przesiadce z 150 benzyny bez turbo...

Pytam, bo po prostu jestem ciekaw jaka różnica jest :) Zawsze mogę chip zrobić ;)

Ja sie przesiadlem z Passata B5 1.8T do O3 1.8 TSI DSG i 2 lata pozniej do RS TSI. Za kazdym razem skok byl znaczacy. Szczegolnie odczuwalna jest roznica w momencie 250Nm vs 350Nm. Czujesz jak ladnie z dolu ciagnie w przeciwienstwie do 1.8. Tylko jedna rzecz wkurza po kazdej przesiadce, a mianowicie coraz wiekszy problem z trakcja - szczegolnie gdy nie jest idealnie sucho. Strasznie boli kiedy nie mozesz wykorzystac tego potencjalu. Ja mam jeszcze serie i kurwica mnie strzela. Co dopiero u Anomala, ktoremu mieli 24/7. Jedyne pocieszenie, ze w miescie to juz za bardzo poszalec nie mozna, a na trasie nie ma to zadnego znaczenia :)

Natomiast w 1.8 to bym nie inwestowal. Niby mozesz zrobic programem seryjnego RSa, ale mi by brakowalo tych detali, ktore ma RS. Dlatego zmienilem :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team