Skocz do zawartości

Domykanie szyb w deszczu MY2015 i asystent świateł mijania


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki @rrobert mod mający na celu dołożenie lusterka z asystentem świateł mijania oraz zmianę czujnika na taki aby domykał szyby w deszczu zakończył się sukcesem.

Do lusterka trzeba było podprowadzić słupkiem A dwa dodatkowe kable które @rrobert gdzieś tam wlutował w wiązkę i do wtyczki przy szybie.

2016-06-25 10.24.06.jpg

2016-06-25 10.24.23.jpg

Akurat trafiłem na czujnik 5Q0955547 był jeszcze w miarę z dobrym żelkiem. Na początku VCP wyrzucał komunikat "nieprawidłowe położenie" i nosiłem się z zamiarem kupna nowego żelka w ASO za 130 zł. Dodatkowymi objawami był brak reakcji na światło i lanie po szybie mineralną. W miarę zbliżania się do ASO czujnik zaczął reagować. Postanowiłem pojechać do domu i przeczyścić jeszcze żel octeniseptem, podziałało.

2016-06-25 10.24.14.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wreszcie masz co chciałeś @Namo Mi to co prawda niepotrzebne za bardzo, ale jeśli mam fabrycznie asystenta świateł i chciałbym to domykanie - to co trzeba zrobić - wymienić jakiś czujnik czy wystarczy kodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak, nie. Nie udała się reanimacja czujnika. Pojechałem na obiad, o 13:00, nie pada i jest jasno. Czujnik działał dobrze, jechał na ledach i nie włączał wycieraczek. Przejazd pod drzewem z którego spadło kilka kropli wody które uruchomił wycieraczki, przetarł i wyłączył, spoko. Dojechałem pod restaurację, zaryglowałem auto z uchylonymi szybami. Spadło z nieba kilka kropli deszczu, szyby domknęły się co wywołało uśmiech na mojej twarzy, szybko zniknął gdyż od tego momenty czujnik wskazywał, że pada wirtualny deszcz i jest ciemno w drodze do domu.

Wstrzymajcie się z tym modem na używanych czujnikach z żelkami wątpliwej jakości gdyż jak widać, raz on działa a raz nie. Pojadę do ASO założyć nowy org. żelek i dam znać czy to działa.

@rrobert wklejam Ci dwa logi z przed kasowaniem błędów i po. Jest w nich błąd "położenia czujnika"?

Log-SK115FJ-TMBAE7NE3F0018939-37520-Namo-przed-kasowaniem-bledow.txt

Log-SK115FJ-TMBAE7NE3F0018939-37520-Namo-po-kasowaniu-bledow.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem "folia żelowa do czujn.deszczu" ma numer 8U0955609. Ciekawe czy to nie będzie lepsze jak ten dostępny w ASO żelek wraz z obudową. Ciekawe ile zawołają za wymianę tego, jakbym chciał sam to już się boję tej sprężynki na końcu czujnika :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowanie czujnika w drugim dniu od montażu. Nie zamówiłem ani nie założyłem jeszcze nowego żelka. Ponownie (drugi raz) wyjąłem żelka i przeczyściłem. Tym razem przetarłem też tą tasiemkę na końcu urządzenia.

tasiemka.png

W miejscu w jakim przychodziła do szyby też przetarłem. Od tego czasu ani razu mnie nie zawiódł. Mam wrażenie, że ten czujnik działa inteligentniej jak poprzedni. Stary potrafił czekać aż szyba zasra się wodą i dopiero czyścił, co mnie irytowało. Ten jest cwaniak, dostosowuje prędkość to ilości wody walącej po szybie i szybciej reaguje na deszcz, parę kropli, przetrze szybę i czeka bo nie ma tego deszczu aż tak dużo. Wyciera wtedy kiedy tego potrzebuję w odróżnieniu do poprzedniego. Może to efekt placebo ale zauważyłem też, że później włącza światła mijania. Zawsze jak ok. 17:00 wracałem z córkami ze szkoły to pod domem włączone już były mijania nawet w ładną pogodę. Ten czujnik mimo zachmurzenia potrafi dłużej jechać na ledach. Dodam, że ustawień nie zmieniałem.

Tyle po 2 dniach jazdy na używanym czujnik, jak się zkicha to dam znać.

@rrobert ty też miałem taki "stary" czujnik i miałeś domykanie szyb w deszczu. Mówiłeś ostatnio, że wymieniłeś na nowy bo do climatronica potrzebowałeś "czujnik wilgotności". To ten mój nie ma, potrzebne mi to, czym się różnią w funkcjonalności te dwa graty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja fabrycznie miałem tylko czujnik zmierzchu. a przy wymianie szyby na to którą mam musiałem zdjąć czujnik i uszkodził się silikon. a ze dołożyłem  klimatronika to zamontowałem czujnik zmierzchu i wilgotności. ty ze posiadałeś to fabrycznie to miałeś oda czujniki a ten który masz teraz to po prostu starsza wersja tego co miałeś oryginalnie.

muszę pogadać z gośćmi od kable może wystarczy wgrać stary flash do nowego czujnika i będzie ok bez wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś sprawdzę dzisiaj. Wydaje mi się, że u mnie MY2016 z fabrycznym alarmem gdy szyby zostawię uchylone i zarygluje to za jakiś czas sam domyka. Nie mam pewności. Gdy wyjdę i nie zamknę to po jakimś czasie napewno zarygluje. Sprawdzę

edit: nic się nie dzieje. Otwarte szyby, rygiel i po 5min dalej otwarte. Jedyne co to sam się zamyka od wyjścia i nie zaryglowania

Edytowane przez LEMUR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mil3k6 właśnie tak mam zakodowane jak na tym filmiku. VCDS wywala błędy od czujnika, chyba przez beznadziejnego żelka, zweryfikuję we czwartek, jestem umówiony w ASO.

4 Faults Found:
560917 - Databus 
          U1121 00 [009] - Missing Message
          Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 6
                    Fault Frequency: 139
                    Reset counter: 14
                    Mileage: 37520 km
                    Date: 2016.06.25
                    Time: 21:06:41

934148 - No Communications with Rain/Light Sensor 
          U10F6 00 [008] - -
          Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 46
                    Mileage: 37831 km
                    Date: 2016.06.30
                    Time: 20:32:54

934149 - Rain/Light Recognition Sensor 
          B1366 76 [008] - Wrong mounting position
          Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 4
                    Reset counter: 33
                    Mileage: 37528 km
                    Date: 2016.06.26
                    Time: 12:52:59

939524 - No Communications with Humidity Sensor 
          U10F5 00 [008] - -
          Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 46
                    Mileage: 37831 km
                    Date: 2016.06.30
                    Time: 20:32:53

Znalazłem też opis jak działa to domykanie szyb w deszczu.

Cytat

Rain Closing active - działa tylko jeśli auto jest ZAMKNIĘTE, jeśli zostawimy szyby/szyberdach otwarty i zacznie padać to automatycznie nastąpi domknięcie szyb/szyberdachu, dodatkowym bitem w komforcie możemy ustawić czy funkcja jest zawsze aktywna czy też za każdym razem przed wyjściem z auta należy ją uaktywnić z menu FIS, chodzi o to że gdy funkcja jest aktywna to czujnik jest zasilany i auto pobiera więcej prądu/energii z akumulatora, m.in. dlatego jeśli zostawimy auto z aktywnym czuwaniem na deszcz to po 24 godzinach nie zależnie od opadów i tak szyby zostaną domknięte a funkcja zdezaktywowana Rain Sensor inactive - wyłączenie czujnika deszczu, czujnik zmierzchu będzie nadal działał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team