Skocz do zawartości

Domykanie szyb w deszczu MY2015 i asystent świateł mijania


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy w RS MY2017 działa domykanie szyb w deszczu ustawiłem wszystko zgodnie z filmem który wcześniej dodałem i niestety nie działa 

Czy mysza być spełnione jeszcze jakieś warunki np. czas lub wycieraczki na auto albo wył. automatyczne zamykanie szyb ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mil3k6 napisał:

czy w RS MY2017 działa domykanie szyb w deszczu

Nie, masz czujnik z literką A, ten nowszy który nie ma prądu po wyłączeniu stacyjki. Musiałbyś wymienić go na starszy.

1 godzinę temu, Mil3k6 napisał:

mysza być spełnione jeszcze jakieś warunki

Żeby domknęło musi być na Auto, kluczyk wyjęty po opuszczeniu szyb, jak zaryglujesz to najbliższa kropla deszczu domknie wszystkie okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ogarnąłem mam ten nowszy stety bądź nie stety i faktycznie działa tylko jak jest włączona stacyjka. Czujnik RLHS niestety działa tylko z RLFS

Edytowane przez Mil3k6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mil3k6 napisał:

nowszy stety bądź nie stety

Moim zdaniem ten starszy jest bardziej ogarnięty, dopiero przy nim zauważyłem, że wycieraczki w Octavii są inteligentne. Ten nowszy potrafił wytrzeć mi szybę jak na nim był piasek i jedna kropla, starego tak w balona szybko nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, czy w skodzie Octavii VRS 245 jest już w standardzie taki czujnik jak w temacie ?

Będę dokładał panoramiczny dach i było by głupio gdybym przypadkowo zostawił w lecie pól otwarty i nie zdarzył zamknąć przed ulewą :(

Czy należy się doposażyć w jakiś "pakiet"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BraWo napisał:

VRS 245 jest już w standardzie taki czujnik jak w temacie ?

Nie, czujnik który domyka szyby w deszczu to stara wersja, montowa w rocznikach 2013. Tym się różni od nowego, że stale ma prąd i może zrobić tą operację.

Mój czujnik aktualnie wyzionął ducha, ciągle jest błąd o nieprawidłowym montażu i nie rozpoznaje deszczu, ciągle wajchuje wycieraczkami, światło dobrze rozpoznaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zamontowałem czujnik od @lec RLFS 8U0 955 559 C, co nówka to nówka, idealnie się wpasował. Wróciło mi rozpoznawanie deszczu, działa poprawnie też ze światłem.

Nie wyskakuje już błąd o nieprawidłowym położeniu montażowym.

Nie udało mi się go zakodować na 06885D moim ryżowcem, może u @rrobert się zrobi i będzie domykanie szyb w deszczu na tym modelu czujnika.

06885D.png

Dnia 20.06.2017 at 21:55, rrobert napisał:

a z "A" wgrać stary flash

Mam też nówkę z A i ten stary zdemontowany bez A. Będę w sobotę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rrobert napisał:

podeslij jeszcze raz ten link

https://www.briskoda.net/forums/topic/410100-8u0-955-559b-vcds-default-coding/

2 minuty temu, rrobert napisał:

mib2 czeka do montażu

e tam, jakbyś to poliftowe cudo montował to bym zabrał nawet śpiwór 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne 

vcds i odb11 pokazują zupełnie inne numery jeden pokazuje software no a drugi hardware no. a najważniejszy jest software no

 

za briskoda

I Have sensor 8U0 955 559 C, but rain closing not working.  :( Do not you know what the problem is? AutoWiping and Auto Light its works. ThankYou

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team