Skocz do zawartości

Domykanie szyb w deszczu MY2015 i asystent świateł mijania


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Może ktoś wrzucić kodowanie sterownika 20 dla octavi z xenonem. Zmieniłem dzisiaj lusterko na takie z kamerą do FLA bądź HBA, ogólnie wszystko działa, ale jak dzisiaj testowałem to szału nie ma, bo wrzuca długie jak są auta z naprzeciwka. Zastanawiam sie, czy dobrze mam wszystko ustawione w asystencie świateł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodany chromowany wyłącznik świateł auto z golfa VII działa bardzo dobrze, do białych zegarów pasuje bardziej jak ten podświetlany na zielono skodowy ;-) dodatkowo dodany kabelek pin 16 bcm i 2 w kostce świateł. Czujnik RLHS. W adaptacjach pojawiły się dodatkowe opcje dla tego czujnika, zmienilem próg jasności dla przełączenia z dziennych na mijania. Zmieniłem z 600lux na 350lux wg mnie bardziej opymalne ustawienie
Po kłopotach udało się uruchomić CH/LH z czujnika. Dodam O3 MY17


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.skodacommunity.de/threads/licht-regensensor-umbau-octavia-5e.108679/#post-1484033

Na tym forum do pobrania jest dość dobra instrukcja ze zdjęciami m.in pokazujaca gdzie zlokalizowana jest wtyczka C do BCM (bordnetz) - pomocne dla kogoś kto pierwszy raz dokłada/modernizuje okablowanie ;-)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szybkie pytanie.

A jak ja mam u siebie Climatronic i czujnik wilgotności. Wycieraczki same się włączają podczas deszczu jak jadę.

Ale szyby mi się same nie zamykają jak zostawię otwarte na parkingu. Wie ktoś dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Namo napisał:

masz na myśli, same jak zacznie padać czy z pilota?

Z pilota się domykają, tylko jak deszcz pada to nie.

3 godziny temu, Wolf napisał:

@Arius Z tego co pamiętam to domykanie szyb w zamkniętym aucie nie jest obsługiwane od my15. Ostatni rocznik który to miał to 2014.

Szkoda by było. Wszystko co potrzebne jest zainstalowane. A to przydatna funkcja jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał chwilkę to cyknę fotkę lusterka, może dowiem jaki czujnik w nim siedzi.

Wydaje mi się że jak wycieraczki same włączają się podczas deszczu to czujnik wykrywa go z zewnętrznej strony szyby, a jak tak to tylko program powinien przy odpowiedniej sekwencji domknąć szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 18.05.2016 at 21:19, mcq napisał:

W takim razie na tą chwilę wystarczy mi wymiana czujnika oraz przełącznika świateł na ten z AUTO (i chromem;)). Muszę się dodatkowo zaopatrzyć w podkładkę żelową i ??

wtyczka i piny dotyczą wszystkich przypadków które opisałem?

Z lusterkiem samosciemniajacym i asystentem drogowych mogę zaczekać by trafić w dobrej cenie, chyba, że przy wymianie go w późniejszym terminie trzeba by było odrywac czujnik i znowu wymieniać żel (?)

tapatalk XZ3C

Czy konieczna jest wymiana bcm z wersji mid na high w przypadku gdy posiadam klimatyzacje automatyczna lusterko samosciemniajace z czujnikiem wilgotności a chodzi mi o dołożenie tylko czujnika zmierzchu i deszczu...

Edytowane przez Wentylator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, 

Tak zakodowałem czujnik że szyby w deszczu domykanie ale nie działają inteligentne wycieraczki. Pracują cały czas w trybie manualnym wg przełącznika prędkości. Wróciłem do oryginalnego kodowania ale nic to nie dało. Co i gdzie należy szukać żeby czujnik sam włączał wycieraczki jak "zobaczy" deszcz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team