Skocz do zawartości

Domykanie szyb w deszczu MY2015 i asystent świateł mijania


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości - na ch,,, Wam jakieś domykanie w deszczu?

Po pierwsze, kto jeździ z otwartymi oknami?

Po drugie, kiedy? W zimie za zimno, w lecie za gorąco, w innych porach deszczowo, powyżej 60 za szybko...

Po trzecie, jak często ten ktoś jeździ z otwartymi oknami (bo jest piękna pogoda) i nagle znienacka zaczyna padać (tylko skąd ten deszcz skoro była piękna pogoda)?

Po czwarte, ile wtedy jest tych szyb otwartych, pińdziesiąt, że trzeba automatu?

Po piąte, znając opóźnienie innych funkcji - np. włączania świateł w deszczu - do środka zdąży nieźle napadać, ale oczywiście wcześniej zamknięcie okna ręcznie, więc cały mod wpizdu :-P

Edytowane przez maro (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maro napisał:

na ch,,, Wam jakieś domykanie w deszczu?

Jak jest słoneczny dzień to Octavia stoi przed domem zaryglowana i wietrzy się z szybami w samym dole. Czasem zacznie padać deszcz a ja o tym nie wiem bo słuchawki na uszach albo drzemka. Wtedy przydaje się to domykanie bo w zeszłym roku kilka razy zalało mi auto. Tak samo pod firmą, jak jest upał to zostawiam kilka cm szpary w oknach które dobrze by było, żeby domknęły się gdy zacznie kropić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@rrobert aha, czyli jeszcze czujnik 5Q0955547 tzw. RLFS żeby mieć domykanie w deszczu.

Czujnik RLHS vs RLFS.png

RLHS to 5Q0955547A a RLFS to też 5Q0955547 ale bez A na końcu. Na stan żelka nie zwracać uwagi, kupić w ASO nówkę?

Jakieś jeszcze kabelki, wtyczki dodatkowo trzeba żeby asystenta świateł podłączyć?

Lusterko zamówione :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi jeszcze.. Mówicie o tym domykaniu w deszczu a mi na tym nie zależy :> Ale ten czujnik bez A do domykania w deszczu równiez odpowiada za czujnik deszczu który załącza wycieraczki?

Teraz mam tylko wg mojej specyfikacji auta czujnik wilgotnosci..

Co bym zyskał jakbym wrzucił np takie lusterko 5G0857511D

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6123380905

1. sciemnianie lusterka - wiadomo kwestia lusterka

2. light assistant (czyli po dolozeniu jeszcze wlacznika świateł z pozycją AUTO - automatyczne przełączanie z dziennych na mijania)

3. intelligent light assistant (za to odpowiada kamera w tym lusterku - auto przełączanie z mijania na długie) zadziała już przed zmianą przełącznika świateł na ten z pozycją AUTO

4. Czujnik deszczu załączajacy wycieraczki - to zadziała dopiero po wymianie czujnika wilgotności na inny który będzie laczył funkcje wilgotności w kabinie z deszczem na szybie?

Do tego nie muszę zmieniać lusterka tylko sam czujnik przeklejany na żel. Numer bez A?

Ogólnie to do funkcjonalności czujnika deszczu (auto włączanie wycieraczek) nie jest potrzebna zmiana manetki przy kierownicy?

tapatalk XZ3C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rrobert napisał:

jedną wtyczkę

Jaki numer ma wtyczka, 8K0 971 833?

@mcq zrób zdjęcie lusterka jaki teraz masz, potrzebne będzie zdjęcie z przodu (widok od szyby), jakoś tam z widoku kierowcy i jak uda Ci się to od spodu lusterka numer seryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pozycje  2 ,4 odpowiada właśnie czujnik RLS 5q0955547 

za pozycje 3 odpowiada lusterko  5G0857511D

do tego koniecznie trzeba wymienić przełącznik świateł na wersję "Auto"

same manetki pozostają bez zmian. jeżeli interesuję się tylko pozycja 2,4 to wymieniasz tylko sam czujnik RLS 

do jasności w autach z climatronikiem jest zamontowany sensor wilgotności i trzeba go wymienić na sensor  - czujnik deszczu, swiatła i wilgotności i to jest czujnik 5q0955547 a ostatnia litera oznacza jego wersję. do jest jeszcze czujnik samego swiatła i deszczu i ma numery 5q09554xx jak dobrze pamiętam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na tą chwilę wystarczy mi wymiana czujnika oraz przełącznika świateł na ten z AUTO (i chromem;)). Muszę się dodatkowo zaopatrzyć w podkładkę żelową i ??

wtyczka i piny dotyczą wszystkich przypadków które opisałem?

Z lusterkiem samosciemniajacym i asystentem drogowych mogę zaczekać by trafić w dobrej cenie, chyba, że przy wymianie go w późniejszym terminie trzeba by było odrywac czujnik i znowu wymieniać żel (?)

tapatalk XZ3C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie wystarczy wymiana przełącznika, czujnika + nakładka żelowa , dołożyć jeden  przewód , kodowanie i jest ok

wtyczki i piny dą do lusterka do czujnika jest już instalacja

jak będziesz chciał wymienić lusterka to wymieniasz tylko je i podłączasz  do instalacji. czujnik zostaje na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drogą kupna za 40 zł nabyłem czujnik deszczu-zmierzchu 5Q0955547. Żelek jest "zgrzany" na rantach do obudowy, ciekawi mnie jak wygląda wymiana go.

Żelek na moim czujniku jest ubrudzony ale nie uszkodzony. Co myślisz @rrobert zakładamy ten czy kupić nówkę za 139 zł?

2016-06-22 08.12.55.jpg

2016-06-22 08.10.17.jpg

2016-06-22 08.10.05.jpg

2016-06-22 08.09.52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team