Skocz do zawartości

Domykanie szyb w deszczu MY2015 i asystent świateł mijania


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

w autach wyposażonych w sam czujnik deszczu jego działanie aktywuje sie na manetce od wycieraczek (odpowiednie położenie przelącznika). Przynajmniej tak bylo w każdej Skodzie do tej pory, jesli nie mialy czujnika zmierzchowego to nie miały tez włącznika z Auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie mam czujnik zmierzchu i deszczu. Pytanie czy są one powiązane. Czy działanie int wycieraczek ma związek z przełącznikiem świateł i czy musi on być w pozycji auto aby int wycieraczki działały. Po tym kodowaniu domykania szyb w deszczu coś z tymi wycieraczkami jest nie halo i w deszczu działają ok (czyli zmienia się szybkość wycierania w zależności od ilości wody/opadów) ale jak na następny dzień wsiadam do auta to przy suchej szybie wycieraczki przechodzą w tryb manualny i musze je wyłączyć ustawiając manetkę w pozycję "0" bo inaczej jadą po suchej szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik deszczu. zmierzchu, i wilgotnosci jest zintegrowany, ale poza tym to sa niezaleznie działajace lub współdziałajace uklady. Przeciez padać moze zarówno w dzien i w nocy. Natomiast domykanie automatyczne szyb zamkniętego samochodu dzala ztcp przy ustawieniu auto. Ale to np @Namo potwierdzi na 100% bo on to ma u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2017 at 11:16, Namo napisał:

Mój czujnik aktualnie wyzionął ducha, ciągle jest błąd o nieprawidłowym montażu i nie rozpoznaje deszczu, ciągle wajchuje wycieraczkami, światło dobrze rozpoznaje.

Czy jest możliwe aby samym kodowaniem czujnika uszkodzić go ? Ja po modach nie mogę zmusić aby wycieraczki pracowały w trybie inteligentnym, tylko cały czas jadą po szybie. Reset do ustawień fabrycznych (przez bolero) nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2018 at 17:08, Lukas345 napisał:

Pracują cały czas w trybie manualnym wg przełącznika prędkości.

Też tak miałem jak waliło komunikatem, że "nieprawidłowy montaż".

Dnia 23.05.2018 at 08:49, Lukas345 napisał:

przełącznik świateł MUSI być w pozycji AUTO ?

Ten od świateł? Tak, musi bo bez tego nie domknie szyb w deszczu.

16 minut temu, Lukas345 napisał:

możliwe aby samym kodowaniem czujnika uszkodzić go ?

Ja myślę, że VCDS który mam z chin albo ODB zapisują kodowanie ale coś nie do końca. Jak sam kodowałem czujnik to kodowanie zapisywało ale nie banglało, dopiero jak @rrobert chyba Odisem kodował to działało.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Namo napisał:

Ja myślę, że VCDS który mam z chin albo ODB zapisują kodowanie ale coś nie do końca. Jak sam kodowałem czujnik to kodowanie zapisywało ale nie banglało, dopiero jak @rrobert chyba Odisem kodował to działało.

Czyli co zrobić aby przywrócić pracę inteligentnych wycieraczek ? Oczywiście mam kabel z ChRL i co ? W jedną stronę się dało a już w drugą robi się kłopot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

934149 - nieznany kod błędu 

B 1366 76 [009] - nieprawidłowa pozycja montażowa 

Taki błąd wywala i nie mogę go skasować. Próbowałem różne kodowania i niby przyjmuje ale sypie błędem non stop. Wszystko w oryginale nic nie dokładne jeśli chodzi o czujniki. W jaki sposób pozbyć się tego błędu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też postanowiłem zrobić podmiankę sensora z RFHS na ten starszy RFLS.Żelek wymieniony (no name),ale nawet ładnie przylega do szyby.Dawca trafił się od VW Tiguana,funkcje domykania i sensorów światła i deszczu nieaktywne...Jak koledzy zauważyli te ryże sprzęty mają opory przy kodowaniu sensora.Poćwiczyłem na moim oryginalnym-wersja 18.2 VCDS. Przyjmował kodowanie na wyłączonym trybie auto,ale tylko w wersji dla skody superb (bez tego trybu autostradowego),oczywiście domykanie nie startowało bo czujnik był inny.Po wymianie zrobiłem ten sam proces kodowania i domykanie działa.Muszę tylko potestować w codziennym użytkowaniu.Mam też ODIS,tylko jest to program ciągle do ogarnięcie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie u mnie przyjmuje. Błąd pozycji montażowej wynikał z tego że ustawiłem czujnik dla Seata. Oryginalne kodowanie przyjął i nie pluje błędem, ale nadal nie działają wycieraczki w trybie automatycznym tylko jako czasowe :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was panowie, mając inteligentne wycieraczki mógłby sprawdzić w adaptacjach 09 centr. elektr. kanał "wycieraczki szyby przedniej - regensensor aktiviren" jaka macie wartość? Bo u mnie jest "dezaktywacja" i tak się zastanawiam czy to może przez to zniknęły te automatyczne wycieraczki? 

Dnia 2.06.2018 at 13:10, cliner napisał:

 Przyjmował kodowanie na wyłączonym trybie auto

Co masz na myśli pisząc o w/w? Przełącznik od świateł czy manetki wycieraczek 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. 
W związku z błędnym działaniem czujnika rain/light recognition sensor 5Q0 955 547 (działa - głównie, jak wyczyszczę dokładnie okno). Dziś w końcu przymierzałem się do wymiany...

Błędy dotyczą złej pozycji B1366 76 [008] i drugi jakiś wewnętrzny - "internal system fault" B1366 04 [009]. 

Udało mi się ściągnąć tylko pierwszy, mniejszy, położony wyżej plastik - który zakrywa kable idące w podsufitkę.
Drugi zakrywający bezpośrednio czujnik próbowałem, ale jak wyjmowałem z jednej strony, to zaczep wskakiwał z drugiej - a nie chciałem powyrywać mocowań.

Jest gdzieś na sieci filmik, bo szukam i nie mogę znaleźć, albo może ktoś z was opisze jak do tego podejść? W dolnej części mam kamerę od light assist (do automatycznych długich) i nie chce tam czegoś powyrywać...

O3_logi_a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dopytuję - ale nie chce nic rozwalić :)

1.) Czyli nie zdejmować plastików, tylko przekręcić nie przejmując się, że są podłączone kable (podejrzewam, że są podłączone w podstawę przyklejoną do szyby, która się nie przekręca - tak?

2.) Czy też zdjąć ten jeden plastik, który zakrywa kable, odłączyć kable i wtedy trzymając za drugi plastik przekręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. "Poczyściłem" wszystko ale dalej raz działa raz nie.

Tak się zastanawiam - czy jak wsadzę ten czujnik to będzie ok:

https://allegro.pl/czujnik-deszczu-skoda-fabia-iii-octavia-iii-oryg-i7258768381.html

Opis z aukcji: Czujnik sensor deszczu SEAT SKODA VW oryginał VW / TRW Made in Germany

Numery katalogowe: VAG - 5Q0955547B / 5Q0955547A / 5Q0955547

To znaczy, że te wyżej są wymienne? 

Czy powyższy czujnik z aukcji po zmianie z oryginalnym "5Q0955547" będzie działał na zasadzie Plug & Play. Czyli po wymianie wszystko działa tzn: automatyczne światła / wycieraczki oraz CH/LH (Coming & Leaving Home). Czy też należy go "zaprogramować". Fabrycznie na samochodzie jest zamontowany czujnik typu 5Q0955547 (bez dodatkowego oznaczenia A / B / C) ?

PS Z tego co czytałem temat, pisaliście że po wsadzeniu innego / nowszego czujnika należy na nowo zaprogramować kompa? 

PS 2 Jaki polecacie kupić "model" sensora?

PS 3 ostatnio przestała mi też działać "kamera/czujnik" - ta z przodu lusterka - od automatycznych świateł mijania (długie/krótkie). Przy próbie włączenia automatycznych długich wyskakuje od razu "usterka". Zastanawiam się czy tam gdzieś się czasami coś nie poluzowało / nie ma styku. Czy też te systemy tak szybko padają? Auto ma przejechane 60k dopiero.

Edytowane przez Sebastian_S (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam prośbę jaki jest numer lusterka do mojej OIII FL wraz z asystentem zmiany świateł, mam full led więc czujnik zmierzchu, deszczu itd. wszystko jest, lusterko jest bez przycisku. ewentualnie od czego pasuje. A może ktoś podjąłby się wymiany i kodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team