Skocz do zawartości

Domykanie szyb w deszczu MY2015 i asystent świateł mijania


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chce dolozyc do swojej OIII 2K16 czujnik deszczu i swiatla, mam wersje z climatronikiem i tak czytam te tematy ale nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi. Znalazlem u chinczyka czujnik nowy okolo 100 zl bedzie mnie kosztowal, ale numer czesci to 5Q0955547B. @rrobert  @Namo Czy to jest dobry czujnik? Licze na wasza pomoc. 

Czujnik dołożony, kupiłem używany, oryginalny 5Q0955547B i światła auto oraz wycieraczki auto działają. Oczywiście domykanie szyb w deszczu nie działa.

Założenie zleciłem gościom od szyb samochodowych. Cena 30 zł za robociznę w Łodzi na Pojezierskiej. Panowie uwinęli się w 15-20 min ze wszystkim. Żelek również kupiłem u nich, koszt 45 zł. Tyle samo co na allegro bym zapłacił z przesyłką. Jednak użycie nowego żelka daje 100% pewności prawidłowego działania. Przy tych pieniądzach lepiej jest wymienić niż zakładać na stary.

Edytowane przez wawu1991 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć Wszystkim,

Czy ktoś wie dlaczego nie mogę zakodować domykania w MY2014 z czujnikiem 5Q0 955 547 ?
Błąd 31: Polecenie poza zakresem 

możliwa przyczyna: kabel chińczyk?

Zdjecie w zalaczniku 

2020-11-27 20_26_13-VCDS AKP 20.4.1_ 09-Centr.zesp.elektr.,  Kodowanie.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przymierzam się do wymiany czujnika wilgotności na np. 5Q0955547A. Mam do Was pytanie, czy mój BCM go obsłuży?

Zależy mi głownie na funkcji auto zmiany świateł + Ch&LH, auto wycieraczki też byłyby fajne. Poniżej autoscan:

  

Adres 09: Centr.zesp.elektr. (J519)       Plik etykiet:| 5Q0-937-08X-MV1.clb
   Oznaczenie elementu SW: 5Q0 937 084 CJ    HW: 5Q0 937 084 AL
   Komponent: BCM MQBAB M   H24 0175  
   Numer seryjny: 01061629802325
   Kodowanie: 0C000842424700DB47E04000000007080000000000000000000000000000
   Kod serwisu: WSC 73430 790 00000
   Zbiór danych ASAM: EV_BCMMQB 015001
   ROD: EV_BCMBOSCH_015.rod
   VCID: 020B3F0F950F18961C-8056

   Sterownik silnika wycieraczek:
   Podsystem 1 - Oznaczenie elementu SW: 5E1 955 119     HW: 5E1 955 119   Plik etykiet: 5QX-955-119-V1.CLB
   Komponent: WWS371 161010  041 0570
   Numer seryjny:         161025053109
   Kodowanie: 065DDD

   Czujnik wilgotności powietrza wewnątrz:
   Podsystem 2 - Oznaczenie elementu SW: 8U0 955 559     HW: 8U0 955 559   Plik etykiet: 8U0-955-559.CLB
   Komponent: G355_FeuchteS  H07 0002
   Numer seryjny: 71659383   

Dodatkowo mam pytanie co do kodowania, nigdy wcześniej go nie robiłem, ale przeszukałem forum i znalazłem sporo info. Pytanie czy w mojej MY2017 (przed liftem) kodowanie będzie wyglądać tak samo, jak np na filmiku poniżej, czy wartości mogą się różnić?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich. Mam taki problem, a mianowicie Octavia 3 xenon + climatronic, czujnik o nr 5Q0955547 (bez żadnych literek) - działały automatyczne światła, wycieraczki w pozycji INT chodziły ze stałym interwałem. Wymieniłem żelka na nowego (uniwersalny z portalu aukcyjnego) - przykleił się ładnie na całej powierzchni. Po zmianie żelka automatyczne światła działają, natomiast czujnik deszczu nie steruje pracą wycieraczek. Dodatkowo pojawił się błąd 136676 😯Czujnik przy kodowaniu jest widoczny. Przy adaptacji aktywują się opcje włączania świateł podczas deszczu oraz domykania szyb przy opadach. Gdzie szukać problemu ??

Edytowane przez Artur272 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 26.06.2016 at 10:57, Namo napisał:

Dzięki @rrobert mod mający na celu dołożenie lusterka z asystentem świateł mijania oraz zmianę czujnika na taki aby domykał szyby w deszczu zakończył się sukcesem.

Do lusterka trzeba było podprowadzić słupkiem A dwa dodatkowe kable które @rrobert gdzieś tam wlutował w wiązkę i do wtyczki przy szybie.

2016-06-25 10.24.06.jpg

2016-06-25 10.24.23.jpg

Akurat trafiłem na czujnik 5Q0955547 był jeszcze w miarę z dobrym żelkiem. Na początku VCP wyrzucał komunikat "nieprawidłowe położenie" i nosiłem się z zamiarem kupna nowego żelka w ASO za 130 zł. Dodatkowymi objawami był brak reakcji na światło i lanie po szybie mineralną. W miarę zbliżania się do ASO czujnik zaczął reagować. Postanowiłem pojechać do domu i przeczyścić jeszcze żel octeniseptem, podziałało.

Czy samo przeczyszczenie czujnika (fabrycznie montowany) może pomóc przy błędzie "nieprawidłowe położenie" czy zostaje wymienić na nowy ?

Czujnik jest klejony do szyby czy nie ? Samemu można próbować wymiany czy lepiej oddać do kogoś kto się w tym specjalizuje ?

IMG_20210928_214443.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 10.10.2021 at 16:25, Namo napisał:

Jak raz odkleisz czujnik to przyklejony ponownie będzie walił błędem. Ja tak kombinowałem, czyściłem, zmieniałem żelka. Dopiero zakup nówki pomogło.

Zamiennik czy oryginał z ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2021 at 12:14, Lukas345 napisał:

Zamiennik czy oryginał z ASO ?

Widzę że jesteś z Łodzi. Jak nie chce Ci się z tym bawić to jak dokładałem sobie czujnik to pojechałem do firmy która zajmuje się wymiana szyb. W Łodzi na ul. Pojezierskiej 62 Pilkington auto szyby Łódź - firmowy serwis. Korzystałem z usług więc mogę potwierdzić że praca została wykonana dobrze. Panowie bez problemu zdemontowali lusterko i plastiki bez uszkodzenia ich i zamontowali czujnik z nowym żelkiem. Koszt to było 70-80 zł. Za wszystko (usługa wymiany + żelek). Żelek zamiennik ale wszystko działa idealnie już dłuższy czas. Nie wiem ile kosztuje oryginalny żelek ale jak się kiedyś orientowałem to chyba ponad 100. A tu jest wszystko razem z obsługą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.10.2021 at 18:15, wawu1991 napisał:

Widzę że jesteś z Łodzi. Jak nie chce Ci się z tym bawić to jak dokładałem sobie czujnik to pojechałem do firmy która zajmuje się wymiana szyb. W Łodzi na ul. Pojezierskiej 62 Pilkington auto szyby Łódź - firmowy serwis. Korzystałem z usług więc mogę potwierdzić że praca została wykonana dobrze. Panowie bez problemu zdemontowali lusterko i plastiki bez uszkodzenia ich i zamontowali czujnik z nowym żelkiem. Koszt to było 70-80 zł. Za wszystko (usługa wymiany + żelek). Żelek zamiennik ale wszystko działa idealnie już dłuższy czas. Nie wiem ile kosztuje oryginalny żelek ale jak się kiedyś orientowałem to chyba ponad 100. A tu jest wszystko razem z obsługą.

Robiłem u nich odprysk szyby ale na. Kilińskiego i też byłem zadowolony. U ciebie wymiana samego żelka pomogła ? Czy oni podpinali się komputerem żeby sprawdzić czy działa czy tylko wymienili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lukas345 napisał:

Robiłem u nich odprysk szyby ale na. Kilińskiego i też byłem zadowolony. U ciebie wymiana samego żelka pomogła ? Czy oni podpinali się komputerem żeby sprawdzić czy działa czy tylko wymienili ?

Wymieniali na nowy tylko. Sam sie kompem wpiąłem swoim. Ja dokładałem czujnik deszczu do swojego auta wiec jeszcze go kodowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 5.01.2016 at 21:32, Namo napisał:

Ja mam lusterko 7N0857511K 9B9. Czyli takie coś:

7N0857511K.thumb.jpg.cfb15cb893b2cc67637

Może nie trzeba go wymieniać lusterka tylko samą obudowę na czujnikiem i asystentem? Są na zdjęciu powyżej jakieś zaczepy.

568c26952a210_Wymieni.thumb.jpg.695ede17

Wtedy zachowam czarny kolor ramki, całe lusterko, a wymieni się czujnik który będzie domykał w deszczu?

Nie mogę nic znaleźć w Google i na Allegro pod tym numerem, dobry podałeś? Ale, obudowę czujnika z asystentem świateł mijania masz? Co @rrobert?

Witam. 

Mam pytanie odnośnie tego moda domykania szyb podczas deszczu. Mianowicie czy włączenie tego nie będzie pobierać stale prądu z aku ? Bo przecież to musi byc w jakimś trybie czywania zeby domknac. Co Wy na to ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maniek1 napisał:

Witam. 

Mam pytanie odnośnie tego moda domykania szyb podczas deszczu. Mianowicie czy włączenie tego nie będzie pobierać stale prądu z aku ? Bo przecież to musi byc w jakimś trybie czywania zeby domknac. Co Wy na to ???

Pobiera ale tak marginalnie mało że Skoda to dopuszczała do produkcji. Wiec nie ma co się martwic tym poborem moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. Ale jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa. Rozumiem że przy uchylonych szybach czuwa, tym samym pobierając niewielki prąd. Ale jak mamy zamkniete szyby to rozumiem że czujnik jest wyłączony i nic nie pobiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Namo napisał:

Czujnik, który działa z domykaniem szyb ma cały czas zasilanie.

Czyli nie ma znaczenia czy sa zamknięte czy otwarte jeśli aktywujemy sobie te opcje w vcds. Żeby nie żarło to nie aktywujemy. Tak to rozumiem. A pytam bo jestem po wyminie aku i powiem ze tanie to to nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma znaczenia czy sa zamknięte czy otwarte jeśli aktywujemy sobie te opcje w vcds. Żeby nie żarło to nie aktywujemy. Tak to rozumiem. A pytam bo jestem po wyminie aku i powiem ze tanie to to nie jest. 
To, że czujnik deszczu ma zasilanie stałe nie oznacza że pobiera ciągle prąd. Po zamknięciu okien zostaje wyłączony i idzie spać
Między innymi po to są sterowniki w drzwiach, które wiedzą kiedy okna otwarte, kiedy nie.
Tematu dogłębnie nie badałem, ale tak to powinno działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki Panowie za wyoślenie mi tego 🤣. Mam inny temat. Przerabialiście może temat kodowania/adaptacji zamykania elektrycznej klapy bagaznika z przycisku w kabinie i kluczyka. Nie mogę nigdzie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bandini napisał:

To, że czujnik deszczu ma zasilanie stałe nie oznacza że pobiera ciągle prąd. Po zamknięciu okien zostaje wyłączony i idzie spać emoji42.png
Między innymi po to są sterowniki w drzwiach, które wiedzą kiedy okna otwarte, kiedy nie.
Tematu dogłębnie nie badałem, ale tak to powinno działać.

Osobiście zastanawia mnie to bo jak próbujesz przy włączonej stacyjce domknąć zamknięte szyby to zawsze słychać przekaźnik który klika więc chyba komp w drzwiach czy Bordnetz nie ma informacji w jakim położeniu jest szyba 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zastanawia mnie to bo jak próbujesz przy włączonej stacyjce domknąć zamknięte szyby to zawsze słychać przekaźnik który klika więc chyba komp w drzwiach czy Bordnetz nie ma informacji w jakim położeniu jest szyba
No np. sterownik od Kessy B8 wie kiedy jest otwarta szyba (ostatnio miałem uwaloną jedną antenę i jak otwarłem okno to dar jape jak powalony).
Sterownik klimatyzacji też wie, bo np. wyłącza Air Care.
Tak więc z tąd przypuszczenia, że czujnik deszczu też wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team