Skocz do zawartości

Domykanie szyb w deszczu MY2015 i asystent świateł mijania


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Coś musi być i wyłączać silnik szyby, bo inaczej by się spalił. Ja tylko jak drugi raz nacisnę to jeszcze coś tam próbuje domykac. Każde kolejne naciśnięcie nic nie powoduje. Cisza jak w grobowcu.
Myślę, że w silniczku muszą być jakieś krańcowe położenia.
To tylko domysły.
Fakt jest taki, że samochód wie kiedy otwarte, a kiedy zamknięte okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze po odłączeniu aku żeby działało automatyczne zamykanie szyby po pociągnięciu guziczka w drzwiach keirowcy trzeba nauczyć auto położenia szyb. Robi się to przez maksymalne otwarcie i zamknięcie szyby. Co ciekawe jeśli nie nauczysz auta to nie zamykają się lusterka przy zamykaniu auta. Myślę że on na tej zasadzie o tym wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze po odłączeniu aku żeby działało automatyczne zamykanie szyby po pociągnięciu guziczka w drzwiach keirowcy trzeba nauczyć auto położenia szyb. Robi się to przez maksymalne otwarcie i zamknięcie szyby. Co ciekawe jeśli nie nauczysz auta to nie zamykają się lusterka przy zamykaniu auta. Myślę że on na tej zasadzie o tym wie.
No to mój egzemplarz RS-a jest jakiś dziwny, bo odliczałem akumulator już parę razy nawet na kilka godzin i okna się nie rozprogramywują.
Zresztą poza przebiegm dziennym, od tankowania i długodystansowym nic więcej się nie kasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytlumaczy mi to ktos bo nie ogarniam jak to mam zrobić;

STG 09 > Login: 31347 > Adaptacje > ZV Komfort > Kanal "
(15) -ZV Komfort-Regenschliessen_ein_aus" > Ustaw na "aktiv" > Kanal "
(16) -ZV Komfort-Regenschliessen_art" > Ustaw na "Permanent" > Kanal "
(26) -ZV Komfort-Menuesteuerung Regenschließen" > Ustaw na "aktiv"

STG 09 > Kodowanie > RLFS > Byte 00 > Bit 1 i Bit 2 aktywowowax

  •  
Nie wiem gdzie szukac tego kanalu 15 ZV 🤔
Edytowane przez Maniek1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maniek1 napisał:
  •  
Nie wiem gdzie szukac tego kanalu 15 ZV 🤔

Nie szukaj po kanale tylko po funkcji. Ja po kanałach nie znajdywalem. Wyszukaj sobie w okienku dana adaptacje i zmień jej wartość jak wyżej napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzięki za odpowiedź, ale nie mogę w ogóle tego znaleźć. Daje 09 elektryka potem kod dostepu. Wybieram kanał i nie mogę tego znaleźć. Ogólnie nie wszystkie kodowania działają. Robiłem np. Wyłączanie lyb przyciemnianie pasków RLD po włączeniu kierunkowskazu. I wszystko działa ale dopóki nie włączą sie xenony mijania. Wtedy mod juz nie działa. Nie wiem o co chodzi. Mam O3 L&K z 2015 z pojedynczą lampą. Przed FL i takie kodowanie robiłem wg filmiku na YT 

i nie działa po włączeniu się świateł mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maniek1 napisał:

 nie działa po włączeniu się świateł mijania.

To przyciemna dzienne do 50%, ale przy włączonych mijania dzienne świecą zawsze tylko 50% jasności. Masz tę samą wartość, więc się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maniek1 napisał:

Ale dlaczego przy dziennych działa a przy mijania już nie !?

Mniej emocji, przecież napisałem - czytaj ze zrozumieniem 🙂

2 godziny temu, KamiX napisał:

To przyciemna dzienne do 50%, ale przy włączonych mijania dzienne świecą zawsze tylko 50% jasności. Masz tę samą wartość, więc się nie zmieni.

Przy mijania dzienne świecą tylko 50% swoje mocy cały czas, a to kodowanie ściemnia je do tej samej wartości, więc logiczne, że nic się nie zmieni.

Tak ma być.

Edytowane przez KamiX (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeszcze jedno ważne pytanie, które powinienem zadać na początku.

Robiłeś tylko jedną z tych funkcji (przyciemnianie/wyłączanie) czy obydwie? 

Bo o ile w przypadku przyciemniania to dość oczywiste, to wyłączanie już raczej nie.

Edytowane przez KamiX (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tylko przyciemnianie. Zmniejszając wartość na 25 jak na filmie. Przy wartości 20 ledy juz gasną całkowicie. Czyli rozumiem że przyciemnianie nie bedzie dzialac na swiatlach mijania a tylko do jazdy dziennej. W sumie to nawet logiczne bo po co sie to ma ściemniac czy gasnąć przy światłach mijania. Tym bardziej że kierunkowskaz nie jest jak w superbie połączony ze swiatlem do jazdy dziennej. Jak mi się dziś będzie chciało to sprawdzę czy działa z całkowitym wygaszeniem przy wlaczonych mijania.

14 godzin temu, Lukas345 napisał:

Nie szukaj po kanale tylko po funkcji. Ja po kanałach nie znajdywalem. Wyszukaj sobie w okienku dana adaptacje i zmień jej wartość jak wyżej napisane.

Dopiero zaczynam zabawę z vcds i wielu rzeczy nie rozumiem dlatego dopytuje. Nie wiem jak po funkcji mam szukać. Wpisywałem w tym malym okienku ale tez nic nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maniek1 napisał:

Robiłem tylko przyciemnianie. Zmniejszając wartość na 25 jak na filmie. Przy wartości 20 ledy juz gasną całkowicie. Czyli rozumiem że przyciemnianie nie bedzie dzialac na swiatlach mijania a tylko do jazdy dziennej. W sumie to nawet logiczne bo po co sie to ma ściemniac czy gasnąć przy światłach mijania. Tym bardziej że kierunkowskaz nie jest jak w superbie połączony ze swiatlem do jazdy dziennej. Jak mi się dziś będzie chciało to sprawdzę czy działa z całkowitym wygaszeniem przy wlaczonych mijania.

Czyli wszystko ok. Przy włączonych mijania dziennie mają też 25. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2021 at 19:58, Lukas345 napisał:

Nie szukaj po kanale tylko po funkcji. Ja po kanałach nie znajdywalem. Wyszukaj sobie w okienku dana adaptacje i zmień jej wartość jak wyżej napisane.

Ja ogólnie nie rozumiem tych skrótów. W jakim okienku to wpisujesz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maniek1 napisał:

Ja ogólnie nie rozumiem tych skrótów. W jakim okienku to wpisujesz ? 

Jak na poniższym: 

Wpisz w polu szukania Regenschliessen i powinieneś odnaleźć kanał który możesz zmienić wartość.

IMG_20211122_214825.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lukas345 napisał:

Jak na poniższym: 

Wpisz w polu szukania Regenschliessen i powinieneś odnaleźć kanał który możesz zmienić wartość.

IMG_20211122_214825.jpg

Dzięki. Sprawdzę sobie dziś jak będzie czas. Ale wydaje mi się że u mnie tego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z garażu. Zrobiłem jak podpowiedziałeś i faktycznie było. Zrobiłem jak w opisie. Niestety problem pojawił się przy kodowaniu. Bo mam zaznaczyć BYTE 00 i Bit 1 i Bit 2. Ale nie mam Bitu 2 😂 I Tak wybralem zakładkę z RLFS. Zaznaczyłem ten jeden bit. Uchyliem szyby, zamknąłem auto i dupa. Potem jeszcze dalem manetkę na INT ale też nie ruszyło. 

20211123_182056.jpg

20211123_181707.jpg

Mam jeszcze inne pytanie. Czy ktoś z was robił może tego moda z lusterkami ze lusterka otwieraja się dopiero po zapłonie. Mega sprawa dla mnie, bo czesto po coś chodze do sam. Nie rozumiem punktu 3. A działa to u mnie tak ze jak dam punkt 4 na nieaktywne to lusterka po otwarciu auta się otwieraja zaraz po tym składają. Rozkładają się ponownie po zapłonie. Coś robię nie tak ? Ten punkt 3 tez próbowałem różne rzeczy wyłączać ale efekt ten sam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od któregoś tam roku lusterek nie da się zrobić po zapłonie. Ma to sens, bo nawet jeśli wejdziesz do auta, coś tam będziesz robił i stwierdzisz, że wychodzisz, to masz spojrzeć w lusterko, bo może się okazać, że ktoś jadący obok urwie Ci te drzwi gdy je nagle otworzysz. Pomyśl jak zareaguje ubezpieczyciel gdy się dowie, że lusterko było zamknięte. Modowanie jest ok, ale tylko takie z głową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maniek1 napisał:

Właśnie wróciłem z garażu. Zrobiłem jak podpowiedziałeś i faktycznie było. Zrobiłem jak w opisie. Niestety problem pojawił się przy kodowaniu. Bo mam zaznaczyć BYTE 00 i Bit 1 i Bit 2. Ale nie mam Bitu 2 😂 I Tak wybralem zakładkę z RLFS. Zaznaczyłem ten jeden bit. Uchyliem szyby, zamknąłem auto i dupa. Potem jeszcze dalem manetkę na INT ale też nie ruszyło. 

20211123_182056.jpg

20211123_181707.jpg

Mam jeszcze inne pytanie. Czy ktoś z was robił może tego moda z lusterkami ze lusterka otwieraja się dopiero po zapłonie. Mega sprawa dla mnie, bo czesto po coś chodze do sam. Nie rozumiem punktu 3. A działa to u mnie tak ze jak dam punkt 4 na nieaktywne to lusterka po otwarciu auta się otwieraja zaraz po tym składają. Rozkładają się ponownie po zapłonie. Coś robię nie tak ? Ten punkt 3 tez próbowałem różne rzeczy wyłączać ale efekt ten sam.  

Z lusterkami jest jak kolega pisze, że po którymś roku się nie da. U mnie mam to fabrycznie. RLSa masz z literka C na końcu i z tego co wiem domykanie szyb nie będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na tych szybach mi nie zależy. Bardziej to rozkladanie lusterek po zapłonie by się przydało. Może jeszcze ktoś coś podpowie. Chyba że wcześniej coś znajdę w internetach 😁 Ale dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dagetto napisał:

Od któregoś tam roku lusterek nie da się zrobić po zapłonie. Ma to sens, bo nawet jeśli wejdziesz do auta, coś tam będziesz robił i stwierdzisz, że wychodzisz, to masz spojrzeć w lusterko, bo może się okazać, że ktoś jadący obok urwie Ci te drzwi gdy je nagle otworzysz. Pomyśl jak zareaguje ubezpieczyciel gdy się dowie, że lusterko było zamknięte. Modowanie jest ok, ale tylko takie z głową. 

@Dagetto@. Rozumiem. Pewnie jest dużo racji w tym co piszesz, ale tak samo w sytuacji włączania się do ruchu, wyprzedzania czy nawet skrętu w lewo(gdy Cię ktoś wyprzedza) Jeśli nie spojrzysz w lusterko i spowodujesz kolizję to też ubezpieczyciel musiał by nie wypłacać. W niektórych nowych samochadach z tego co czytalem mają to fabrycznie. 

Edytowane przez Maniek1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz to by było zagapienie, a w przypadku zmiany ustawień lusterka może być to inaczej traktowane. Ubezpieczyciele też szukają oszczędności na każdym kroku. Niech ten co ci wyrwie drzwi ma kamerę i już po temacie. 

Ale rób jak chcesz 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team