Skocz do zawartości

Domykanie szyb w deszczu MY2015 i asystent świateł mijania


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, dagetto napisał:

To o czym piszesz to by było zagapienie, a w przypadku zmiany ustawień lusterka może być to inaczej traktowane. Ubezpieczyciele też szukają oszczędności na każdym kroku. Niech ten co ci wyrwie drzwi ma kamerę i już po temacie. 

Ale rób jak chcesz 🙂

A skąd ubezpieczyciel będzie wiedział (i czy w ogóle go to będzie interesowało) czy to był mod lusterek czy fabrycznie tak jest (jak np. u mnie) ? Wina i tak będzie po stronie tego co włącza się do ruchu lub ten co drzwi otwiera. To tak samo jak masz nie homologowane koła, żarówki LED, czy przyciemnione szyby to od razu przypiszą Ci winę ? Nie sądzę, ale takie plotki krążą w internecie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel może się przyczepiać nawet do rozmiaru opon jakie masz. Jeśli są inne niż zaleca producent auta to możesz to odczuć finansowo, jeśli biegły stwierdzi, że mogło to wpłynąć np. na drogę hamowania. Znam taki przypadek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, dagetto napisał:

Ubezpieczyciel może się przyczepiać nawet do rozmiaru opon jakie masz. Jeśli są inne niż zaleca producent auta to możesz to odczuć finansowo, jeśli biegły stwierdzi, że mogło to wpłynąć np. na drogę hamowania. Znam taki przypadek. 

Spokojnie, wiem jak to działa 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak to u mnie nie działa, albo nie umiem włączyć. Nieważne. Mam natomiast inne pytanie? Ktoś z was może bawił się tym aktywnym dyferencjałem. Nie do konca rozumiem jak to działa. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2021 at 22:14, KamiX napisał:

Mniej emocji, przecież napisałem - czytaj ze zrozumieniem 🙂

Przy mijania dzienne świecą tylko 50% swoje mocy cały czas, a to kodowanie ściemnia je do tej samej wartości, więc logiczne, że nic się nie zmieni.

Tak ma być.

Małe sprostowanie. Jednak działa przyciemnianie DRL nawet przy włączonych mijania. Sprawdziłem, i czy mam włączone mijania czy nie paski DRL świecą zawsze na 100% a przy włączeniu kierunkowskazu przygasają. Może to jest zależne od modelu, wyposażenia lub roku produkcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2016 at 15:15, Namo napisał:

@rrobert aha, czyli jeszcze czujnik 5Q0955547 tzw. RLFS żeby mieć domykanie w deszczu.

Czujnik RLHS vs RLFS.png

RLHS to 5Q0955547A a RLFS to też 5Q0955547 ale bez A na końcu. Na stan żelka nie zwracać uwagi, kupić w ASO nówkę?

Jakieś jeszcze kabelki, wtyczki dodatkowo trzeba żeby asystenta świateł podłączyć?

Lusterko zamówione :-D

Ja mam 2015 i nie działa. Całe kodowanie zrobiłem ale barkuje mi drugiego bitu. A mam RLFS 🤔 Może chodzi o literke na końcu nr RLFS

20211123_182056.jpg

20211123_181707.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dagetto napisał:

Paski DRL nie świeca 100% przy włączonych mijania. Mogą przygasać przy mijania jak zrobisz kodowanie na mniej niż 50%. 

Zrobiłem na 25 bo taka wartość jest minimalna. Poniżej tej wartości paski gasną całkowicie po włączeniu kierunkowskazu. Tak czy inaczej czy mam włączone mijania czy nie paski przygasają. Oczywiście przełącznik w trybie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz na dziennych to masz paski na 100%. Jedziesz na mijania masz paski na 50%.

Jak zrobiłeś, żeby paski były na 25% przy włączonym kierunkowskazie to one przygasają też gdy włączone są mijania. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dagetto napisał:

Jak jedziesz na dziennych to masz paski na 100%. Jedziesz na mijania masz paski na 50%.

Jak zrobiłeś, żeby paski były na 25% przy włączonym kierunkowskazie to one przygasają też gdy włączone są mijania. 

Tak, tylko ktoś na tym forum napisał inaczej. Ale już szkoda drążyć temat 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dagetto napisał:

Jak jedziesz na dziennych to masz paski na 100%. Jedziesz na mijania masz paski na 50%.

Jak zrobiłeś, żeby paski były na 25% przy włączonym kierunkowskazie to one przygasają też gdy włączone są mijania. 

Swoją drogą ciekawe czy taki mod odbije się na trwałości tych ledów skoro producent tego nie przewidział (częstej zmiany natężenia swiecenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lukas345 napisał:

Swoją drogą ciekawe czy taki mod odbije się na trwałości tych ledów skoro producent tego nie przewidział (częstej zmiany natężenia swiecenia).

Myślę że nie, w tych po FL sie całkowicie wygaszają jak jest kierunek włączony. Ale cholera to wie. Wszystkie te nowe auta to z ryżu uklejone są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie, w tych po FL sie całkowicie wygaszają jak jest kierunek włączony. Ale cholera to wie. Wszystkie te nowe auta to z ryżu uklejone są. 
W tych po fl to kierunek i drl jest na tym samym pasku chyba, co? (W danym momencie świeci albo na biało albo na żółto-nie da się jednocześnie obu zapalić)

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dzida napisał:

W tych po fl to kierunek i drl jest na tym samym pasku chyba, co? (W danym momencie świeci albo na biało albo na żółto-nie da się jednocześnie obu zapalić)

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Tak, tylko Lukas345 zastanawiał się nad żywotnością tych pasków po zastosowaniu takiego moda gdzie tylko przygasaja.. Uważam że przygasanie mniej im szkodzi niż gasniecie i zapalanie. Ale to moja opinia, pewnie prawda jest gdzieś po środku. A DRL są na tym samym pasku ale chyba sa to osobne ledy białe i pomarańczowe ale w jednej obudowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2021 at 13:23, Maniek1 napisał:

Tak, tylko ktoś na tym forum napisał inaczej. Ale już szkoda drążyć temat 😀

Tak, a ktoś na tym forum nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Ale już szkoda drążyć temat 😀

Najpierw dobrze napisałem z tymi 50%.

Potem sie pogubiłem z 25 przy mijania, przepraszam za wprowadzenie w błąd. 

Z ciekawości sprawdzę u siebie przy najbliższej okazji, jak jest w fl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, KamiX napisał:

Tak, a ktoś na tym forum nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Ale już szkoda drążyć temat 😀

Najpierw dobrze napisałem z tymi 50%.

Potem sie pogubiłem z 25 przy mijania, przepraszam za wprowadzenie w błąd. 

Z ciekawości sprawdzę u siebie przy najbliższej okazji, jak jest w fl.

Nie ma się co denerwować 🙂 każdy się czasem może zakręcić 🙃 Najważniejsze że działa 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maniek1 napisał:

Uważam że przygasanie mniej im szkodzi niż gasniecie i zapalanie. Ale to moja opinia.

Włączasz i wyłączasz DRL 2-3-4-5 razy dziennie, a robiąc mod są spadki napięcia przy każdym włączeniu kierunku. Nie mówię o wersji po FL bo pewnie tam są inne ledy zastosowane, ale w wersji z przed FL skoro producent tego nie zastosował to może z jakiegoś powodu ? Nowsze fabie mają te opcję w standardzie, zostało to przetestowane przez producenta i teoretycznie ma wystarczyć na całe życie auta. Ale ok, bo zrobi się z tego OT a nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lukas345 napisał:

Włączasz i wyłączasz DRL 2-3-4-5 razy dziennie, a robiąc mod są spadki napięcia przy każdym włączeniu kierunku. Nie mówię o wersji po FL bo pewnie tam są inne ledy zastosowane, ale w wersji z przed FL skoro producent tego nie zastosował to może z jakiegoś powodu ? Nowsze fabie mają te opcję w standardzie, zostało to przetestowane przez producenta i teoretycznie ma wystarczyć na całe życie auta. Ale ok, bo zrobi się z tego OT a nie o to chodzi.

Wg mnie, nie ma to żadnego wpływu. Ale fakt, zrobił sie z tego OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam pytanie założyłem czujnik deszczu zakodowalem go za pomocą obd11 po polaniu szyby włącza się tylko nie wyłancza wycieraczek (dopiero wajcha da się wyłączyć )czy coś jeszcze trzeba zakodować   zmieniłem rain sensor function na zamontowano i czujnik deszczu i świateł  z czujnika wilgotności na czujnik deszczu i świateł Screenshot_2021-12-05-19-48-09-012_com.voltasit.obdeleven.thumb.jpg.623ab17775afa767b3ea6b4541951234.jpg

 Screenshot_2021-12-05-19-32-43-299_com.voltasit.obdeleven.thumb.jpg.bf2c9cb9966588f1df097bf774344f32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team