Skocz do zawartości

Domykanie szyb w deszczu MY2015 i asystent świateł mijania


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Juz wiem ,że przewód skręcony 0.50mm^ 

Teraz pytanie bo tam jest wtyczka 6pin wymieniam ją na 8 pin i podpinam w tej kolejności ?

1-12V    
2-Masa
3-Can Hi
4-Do lusterka zewnętrzenego    
5-Do lusterka zewnętrznego
6-światło w środku
7-
8- Can Low

Co ważne Can L/H jest w prou kierowcy w którym dokladnie miejscu i jakie są to tam kolory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć.

Próbuje uruchomić zamykanie szyb w deszczu ale nie wyświetla mi w radiu w menu car opcji do zaznaczenia .  Różne cuda robiłem i lipa .RLFS mam 5Q0955547 . Światła i wycieraczki działają .Zakodowane 07805D . Regenschlesen w module 09 zakodowane tak jak powinno być  . Octavia 3 fl 2018 . Amundsen .......874C . Pozdrawiam

IMG_1900.png

IMG_1899.png

IMG_1897.png

Edytowane przez Miras1209 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam szanowne grono .

Dołączę się do tematu.

Kupiłem ponad 2 miesiące O3 fl z 2019 i ostatnio miałem ups.

Była fajna pogoda i zostawiłem uchylone okna żeby się wieczorem auto szybciej wychłodziło. W nocy zapowiadali opady ale ja przyzwyczajony z poprzedniej O2 FL że okna się same zamykały po prostu byłem święcie przekonany że jeżeli nowe auto też ma czujnik deszczu to okna się też zamkną. No i zonk. Rano okna otwarte a w aucie 5 cm wody.

Obczytałem już kilka forum że trzeba wymienić z czujnika  5Q0-955-547-B na ten bez litery.

No i tu się schody zaczynają.

Po wymienieniu czujnika wyskakuje błąd czujnika zmierzchu gdy dam światła na Auto " zakłócenie automatycznego sterowania światłem mijania" i światła świecą non stop.

Wycieraczka działa w pozycji auto też non stop. Przerywanie ale cyklicznie.

Czujnik kodowałem i w long coding i w adaptacjach. Nawet go całkowicie usunąłem i na nowo zakodowałem. Nic nie pomaga, Stary śmiga bez problemu a ten bez ni huhu. 

Nie wiem może gdzieś trzeba coś jeszcze zmienić bo ten z B jest widziany przez BCM jako  RLHS a ten bez jako  RLFS ? Może już BCM z tych roczników nie obsługuje  RLFS sensorów ?

Chociaż ludziska wsadzają do aut z 2018  RLFS i działa normalnie.

Ma może ktoś jakiś pomysł co i gdzie jeszcze trzeba zmienić ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamontowałem sensor 5Q0955547B + włącznik świateł 5E0941431D + dołożony kabel 000979009

Kodowanie samego czujnika zrobiłem według filmu z

+ kodowanie funkcji Coming/Leaving Home zrobiłem według filmu

Wszystko działa w Skoda Octavia 2016 r. 

* informacyjnie: ten czujnik nie ma możliwości ustawienia domykania szyb jeśli spadnie deszcz)

 

Edytowane przez Ocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team