Skocz do zawartości

Przeciekają przednie drzwi pasażera


mikeman

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem spece!

Okazuje się, że mój niedawny nabytek nie jest do końca wodoszczelny. Dzisiaj podczas większego deszczu, po wejściu do zaprakowanego samochodu zobaczyłem małą kałużę na przednim chodniku pasażera. Wyglądało jakby woda dostała się do niej od strony progu drzwi, ale w dziwny sposób - tak jakby coś kapało na środek plastikowego progu od góry, a więc nie przez uszczelkę. Ciężko to opisać, dlatego zrobiłem kilka zdjęć, które załaczam poniżej. Zwróćcie uwagę, że mokra jest też wewnętrzna uszczelka progu, od strony wnętrza - na bank nie powinno być tam wody. Wydaje mi się, że woda kapała spomiędzy blachy drzwi a plastiku boczku blisko jego przedniego,dolnego rogu - widać na zdjęciach że plastik jest tam mokry. Ciekawi mnie tylko skąd tam (pomiędzy boczkiem a karoserią) wzięła woda. W związku z tym kilka pytań:

1. Miał już ktoś do czynienia z podobną usterką?

2. Żeby zobaczyć co się dzieję będę pewnie musiał zdjąć boczek. Macie może jakąs ściągę jak to bezkonfliktowo zrobić (gdzie śrubki, jaka kolejność, itd...)?

LINK DO GALERII W IMGUR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, znany. Szczególnie w krajach gdzie są duże opady deszczu.
Problem znany Skodzie i został rozwiązany przez modyfikacje uszczelki na drzwiach.
Mi je wymiemili na gwarancji.

Z dobrego serca wrzucam nr uszczelek

5E0837697C

5E0837698C

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy zgrywusa! @wyderka.p Mistrzu ciętej riposty, wystarczyło napisać, że taki odpływ znajduje się np. w przedniej części pod uszczelką. Wtedy jakbym do tego siadał, to wiem czego i gdzie szukać. Dłubanie w aucie, to ani nie mój zawód, ani hobby, więc zanim coś zrobie to staram się maksymalnie przygotować, żeby nie zajęło mi to całego weekendu i żebym niczego nie spie****.

Edytowane przez mikeman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie z pracy zajrzałem pod te drzwi i jak dla mnie ani uszczelka nie jest uszkodzona, ani to wina zatkanych odpływów. Chociaż pisaliście, że zmienili uszczelki od jakiegoś momentu - ciężko mi sobie wyobrazić co mogłaby dać dla problemu zmiana obu uszczelek, w sensie jak technicznie musiałyby inaczej działać, żeby nie robiło się to, co się robi. Zlokalizowałem trzy otwory ujścia wody z drzwi (faktycznie, nie były w podsufitce!), owszem wokół było trochę "szlamu" ale to było bardziej ubrudzenie, a nie zatamowanie przepływu. Jak dla mnie wszystkie trzy były drożne. W takim wypadku jestem trochę w kropce, bo jak dla mnie ani nie jest to wyłączna wina uszczelek (ale zastrzegam, że nie pozjadałem rozumów, więc nie upieram się, że zmiana uszczelek nie pomoże, nie chciałbym jednak robić tego na darmo jeśli nie będę pewny, że to to), ani tego, że woda wylewa się boczkiem bo odpływy z drzwi są zaczopowane. Teraz w zasadzie zastanawiam się czy problem nie jest złożony w ten sposób, że jak jest bardzo mocny deszcz, to woda wlewa się uszczelkami okna i jeśli opady są duże, to po prostu przy zamkniętych drzwiach te trzy odpływy w drzwiach są przymykane przez uszczelkę i po prostu woda gromadzi się tam szybciej, niż jest w stanie odpłynąć. Efektem tego jest wylewanie się właśnie boczkiem. Tylko zakładając, że tak właśnie jest to w zasadzie ciężko mi określić  co można zrobić żeby było dobrze. Z drugiej strony, przecież nie w każdej przecieka, więc coś się musi dać zrobić... Co uważacie?

Edytowane przez mikeman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie będzie Cię na siłę przekonywał. Zrobisz jak zechcesz. Chciałem pomóc....

Ja kupiłem nowy samochód i miałem problem od początku. Poczytałem zainterweniowałem u mojego dilera i problem został rozwiązany raz na zawsze. Nigdy nic nie czyszczę i wody jak nie było po wymianie uszczelek tak nie ma do dziś, a minęło już dwa i pół roku.

Może po tej lekturze uwierzysz:

https://www.briskoda.net/forums/topic/376379-water-collecting-under-door/

Od 17.08.2015 są we wszystkich Octaviach już nowe przeprojektowane uszczelki. Przed tą datą były problemy.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem posta, zastanowiłem się, że jednak rzeczywiście rozwiązaniem mogą być takie uszczelki, które przy zamkniętych drzwiach nie blokują odpływu z drzwi i tak pewnie jest. W każdym razie teraz ja też jestem przekonany i dobrze, bo nie będę niepotrzebnie rozbierał boczków. Dzięki za linka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Ta od drzwi rzeczywiście wygląda na prostą do zdemontowania, ale ta od wnętrza już chyba mniej. Znalazłem gdzieś wątek, w którym ktoś pisał, że trzeba zdejmować cżęść tapicerki bocznej, tyle że to były chyba tylne drzwi. Z ciekawości napisałem do Skody - zobaczymy co odpiszą, choć nie spodziewam się że mnie zaproszą do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O masz, to faktycznie zamawiam i wsio. Narazie chyba tylko do tych jednych drzwi, a reszte w razie potrzeby zamówię.

//EDIT: Teraz dojrzałem, że to są uszczelki dla obu stron drzwi przednich i że one są na wpinki. Nie ma tematu. Zamawiam i robię. Jeszcze raz dzięki @Bandini

Edytowane przez mikeman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z faktem, że mi cierpliwie pomogliście, wrzucę coś od siebie (nie wiem czy już ktoś wrzucał). Położyłem obok siebie uszczelkę starą i nową (miałem drugą wersję z literką B na końcu - już zmodyfikowaną, a zmieniłem na sugerowane w wątku z literką C). Różnica to więcej otworów większych na spodzie uszczelki i małych otworów z jej boku w regularnych odstępach.

uszczelka skoda b vs c.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc nie pomogło ? Dzisiaj trochę popadało, ale z pewnością nie było to urwanie chmury i oto efekty:

Zdjęcia na imgur

Być może to jednak uszczelki okna zbyt dużo przepuszczają? Zobaczcie jak dużo jest kropel na drzwiach, zaraz pod plastikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, że nie pomogło.
W 95% to pomaga i napewno nie zaszkodziło, bo te uszczelki co wymienileś są wadliwe.
Zrób sobie taki test:
Wejdź do samochodu zamknij drzwi, a drugą osoba niech polewa drzwi wodą z węża. Powinieneś wówczas namierzyć przypuszczalnie miejsce przecieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze zdemontować tapicerkę drzwi i sprawdź stan folii, która przyklejona jest do blachy. Miałem taki kłopot w W124, że folia się odkleiła i na plastikowych nakładkach progów była woda.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team