Skocz do zawartości

Zmiana hamulcy na większe


marcelinho93

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Milord napisał:

Czy do zmiany z 288mm na 312mm potrzebuję tylko jarzma i zaciski?

Tylko jarzma. Zaciski są takie same.

Tu masz szczegółowy opis: https://www.golfmk7.com/forums/showthread.php?t=26006

Edytowane przez Adam Grzegorz
Uzupełnienie postu. (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj używanych zacisków kpl - jarzm używanych raczej nie dostaniesz. Co ważne - 99% sprzedających, nie wie, z jaką tarcza pracował zacisk ?

Najciekawsze jest to, że ten sam zacisk, ze zwykłej 1.8 TSI potrafi być tańszy o jakieś 600 PLN od tego samego zacisku, np. z GTI tylko dlatego, że jest srebrny, a nie czerwony ???

Jarzma nie są numerowane, a różnica między 288 a 312 to kształt odlewu na płaszczyźnie między otworami mocującymi. 312 są płaskie (na zdjęciu), a w 288 są dwa małe wgłębienia przed otworami.

Na drugim zdjęciu masz zestawione dwa razem (288 u góry, 312 na dole) ?

IMG_20181101_153522.jpg

IMG_20181109_175923.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, -skaler- napisał:

@Adam Grzegorz Patrząc w etke wychodzi że zacisk jest ten sam. Tylko jarzma są inne do tego dochodzi podmiana tarczy kotwicznej z tyłu

Tak jest. Są jakieś adaptery odsuwające zacisk, pozwalające zamontować tarcze o większej średnicy, ale nie szukałem zbyt dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem teraz w hurtowni to mają te jarzma po 104zł. Hmm to chyba jak byś chciał wsadzić coś większego niż 272mm bo tu samo jarzmo już podwyższa punkt mocowania zacisku. Tu i tak widzę jest mniej roboty ze swapem niż w moim drugim aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko przy 272 śruba mocująca zacisk jest dłuższa ale czy to stanowi problem ? Prędzej myślę że to akurat przez różnicę w mocowaniu do samego wahacze.

Też śruby mocujące tarcze kotwiczną są inne  ale może tymi starymi by ją przykręcił.

Edytowane przez -skaler- (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Adam Grzegorz Patrząc po ETce to na pewno są inne śruby mocujące jarzmo do zawieszenia. Dodatkowo trzeba by albo ciąć rant w tarczy kotwicznej albo w ogóle jej nie montować żeby zamontować większą tarczę. Najlepiej byłoby mieć kompletny zacisk żeby sprawdzić to na żywym organizmie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr0czny u mnie tylko wchodziło by w grę właśnie odcięcie tego. Bo tarcza kotwiczna przy belce a wielowahaczu jest zupełnie inna. Ja bym akurat zmieniał z tych malutkich 253mm na 272mm

A zdjęcie piasty jeśli szło by podmienić to mały problem dla mnie akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 6.04.2019 at 20:03, -skaler- napisał:

@Mr0czny u mnie tylko wchodziło by w grę właśnie odcięcie tego. Bo tarcza kotwiczna przy belce a wielowahaczu jest zupełnie inna. Ja bym akurat zmieniał z tych malutkich 253mm na 272mm

A zdjęcie piasty jeśli szło by podmienić to mały problem dla mnie akurat.

Udało Ci się zmienić te maleństwa z tyłu? Sam się za to będę zabierał w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MilordJeszcze nie. Może przez zimę. Ale wczoraj jeszcze sprawdzałem ze jest inna wysokość tarcz 253mm - 52mm a 272mm - 48mm na szybko z głowy. I porównując zdjęcia jarzmo do 272 ma trochę większe odsadzenie od piasty więc powinno wszystko pasować.  Jeszcze zostaje kwestia czy rozstaw pod śruby montażowe jest identyczny. Wtedy do kompletu trzeba jeszcze nowe śruby do przykręcenia jarzma plus nowe przewody hamulcowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, -skaler- napisał:

@MilordJeszcze nie. Może przez zimę. Ale wczoraj jeszcze sprawdzałem ze jest inna wysokość tarcz 253mm - 52mm a 272mm - 48mm na szybko z głowy. I porównując zdjęcia jarzmo do 272 ma trochę większe odsadzenie od piasty więc powinno wszystko pasować.  Jeszcze zostaje kwestia czy rozstaw pod śruby montażowe jest identyczny. Wtedy do kompletu trzeba jeszcze nowe śruby do przykręcenia jarzma plus nowe przewody hamulcowe.

Jeżeli szukasz używanych 272 posiadam takie do sprzedania za 400 zł. Tarcza + zaciski z klockami oraz osłonami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jendrus91 Dzięki za info? Póki co teraz inne wydatki związane z autem mam?? Ale @Milordjak ogarniesz temat i poskładasz taki zestaw daj znać czy wchodzi to p&p czy trzeba większej rzeźby niż przypuszczam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 12.07.2019 at 20:44, Kolor napisał:

Czesc. Odgrzeje kotleta. Podobno jak na zacisku jest napis FSIII. To sie nie da zmienic tylka jarzma na 312mm czy ma ktos potwierdzone info.

20190712_164330_HDR.jpg

Zaciski FSIII w Octavii 3 ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 12.03.2019 at 23:20, Adam Grzegorz napisał:

Szukaj używanych zacisków kpl - jarzm używanych raczej nie dostaniesz. Co ważne - 99% sprzedających, nie wie, z jaką tarcza pracował zacisk ?

Najciekawsze jest to, że ten sam zacisk, ze zwykłej 1.8 TSI potrafi być tańszy o jakieś 600 PLN od tego samego zacisku, np. z GTI tylko dlatego, że jest srebrny, a nie czerwony ???

Jarzma nie są numerowane, a różnica między 288 a 312 to kształt odlewu na płaszczyźnie między otworami mocującymi. 312 są płaskie (na zdjęciu), a w 288 są dwa małe wgłębienia przed otworami.

Na drugim zdjęciu masz zestawione dwa razem (288 u góry, 312 na dole) ?

IMG_20181101_153522.jpg

IMG_20181109_175923.jpg

Masz może numer części dla zestawu 312mm :

- jarzma,

- osłony tarcz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team