Skocz do zawartości

Zmiana hamulcy na większe


marcelinho93

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 19.08.2019 at 16:13, Adam Grzegorz napisał:

Czy taka wersja jest na 312mm?

https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3314351316320-BDA1183-O58761-jarzmo-zacisku-hamulcowego.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Adam Grzegorz napisał:

Przeczytaj wklejony wątek. Tam masz wszystko wypisane. 

Nie, to co wkleiłeś nie jest jarzmem dla 312 mm tarczy.

Super tylko że na stronach www sklepów nie podają czy jest to na  288 lub 312mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRW BDA1180 i BDA1181 są dla tarczy 312mm.

Przeczytaj mój opis kilka odpowiedzi powyżej. Masz tam wszystkie wskazówki jak najlepiej zrobić przekładkę, że szczegółowym opisem różnic w jarzynach (gdyż nie ma na nich żadnego nr który pomógł by w identyfikacji).

O kupnie nowych po za ASO, możesz raczej zapomnieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim:) przyszedł czas udzelić się na drugim forum:) I od razu z grubej rury:

Panowie doradźcie proszę.

TEORETYCZNIE kupiłem zaciski z O3 RS 2018 rok diesel.

TEORETYCZNIE powinno być P&P.

PRAKTYCZNIE jak zwykle wiatr w oczy.frown.png

Nie dość że osłony tarcz o których pisałem (ale to dla tego że to 4x4, i ciężko było znaleźć, ale chyba sobie poradziliśmy w ASO Bronowice dzięki pomocy załogi za co dziękuję bo wiem że czytająwink.png)

duży problem to przewody hamulcowe. Oczywiście zamówiłem w oplocie stalowym HEL, oczywiście nie pasują. ani przód ani tył. Przy czym przód przy zaciskach był cały, podszedł, działa i hamuje.

Tył - niestety był ucięty. I zaczynają się schody.

Wszystkie przewody hamulcowe do octavii i superba z tych lat są na śrubę od strony zacisku M10. Czy to 5Q0611775G czy zastępujący go 5WA611775. Wszystkie jednak (tak samo jak w zacisku mają mocowanie od strony zacisku prostokątne, "blokujące" się w zacisku. Dokładnie chodzi mi o element na zdjęciu w załączniku na dole (przewód:)

I teraz: przewody w oplocie jakie zamówiłem mają końcówkę banjo okrągłą (dostałem też M10 więc są do wymiany). 

ALE: mechanicy się na nie krzywią przy zmianie, mówią że to może być niebezpieczne że głowa przewodu nie jest prostokątna i nie wejdzie w to "gniazdo" dobrze nie blokując się. Co sądzicie?

Zrzut ekranu 2019-10-14 o 18.59.24.png

Zrzut ekranu 2019-10-14 o 19.01.02.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trooperJa zamontowalem w mojej rs i jest wszystko ok dziala szczelne są. Tylko pamietaj przy składaniu dawac klej do gwintow i bedziesz miec dobrze. Ja wszystko skladalem najpierw na stoje i zakladalem juz z przewodem na auto. Nie mam zdjecia zrobionego zdjecia tej koncowki niestety, a i najlepiej wyglejowac te miedziane podkladki przed montażem. Kolega w swoim warsztacie montuje te przewody i nie narzeka na nie .

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alocet Ja akurat będę je sam oczyszczał i nakładał farbę od Foliatec. Będzie to już trzeci zestaw hamulcow robiony w ten sposób. Poprzednie dwa spokojnie znoszą codzienne użytkowanie bez uszkodzeń 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w końcu po szczęśliwym założeniu zestawu  przód/tył, przód 340 mm tarcze tarox nacinane, tył 310 mm wentylowany. To w końcu hamuje! I weszło w Felę 17;D

teraz czas na programik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trooper z przyczyn technicznych czy jakiś innych?

No to ja wyszłem z 288 i 253.

Ja pewnie będę chciał się umówić Z Robertem na przyszły tydzień jak wymienię jeszcze przewody z tyłu na nowe i dłuższe.

A powiedz mi po zmianie całego kompletu oddał hamulca pracuje jak wcześniej czy jakoś inaczej.

Bo u siebie mam wrażenie, że z góry bierze bardziej miękko niż przed zmianą. Chyba, że tylko odnoszę takie wrażenie bo mimo wszystko auto i tak zwalnia 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem.

To u mnie od połowy skoku pedału hamuje jak należy I rzeczywiście auto staje "dęba"

Parę razy odpowietrzałem układ dla 100% pewności. Zobaczę co będzie po przekodowaniu pompy. 

Może też to jest podyktowane, że seryjnie miałem mniejszy przód. Ale z tego co pamiętam zacisk 288 i 312 są na tym samym tłoczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 4.11.2019 at 20:45, trooper napisał:

Nie udało się w ten weekend, ale jak zmienimy tam znać. 

Wyjściowo 312 przód, i tył 256. Teraz 340/310 (tył też wentylowany). 

@trooper tył zacisk został taki sam ? Gdzie dostałeś adaptery do odsunięcia zacisku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team