Skocz do zawartości

Zmiana hamulcy na większe


marcelinho93

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.08.2020 at 18:10, RysiekKSC napisał:

Panowie, a czy zaciski od s4 b7 (345 jeżeli dobrze pamiętam) podejdą do o3? Oczywiście przód. 

Zalegają mi też zaciski od t5 (330) na tył i pytanie czy też da rade je upchnąć do o3? 

Wszystko podejdzie, pod warunkiem zastosowania odpowiedniego adaptera 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Koledzy mam jedno pytanie, kto juz zrobił i podpowie jeden punkt. Czekałem na swap aż skończą mi się tarcze i klocki. Idzie wiosna i przyszedł czas na wywalenie starych gratów. Mam już wszystko a przód i tył poza jednym, Tył oryginalnie mam 256mm w 1.4-150KM 2016 rok lliftback i zmieniam go na 272mm. Mam zaciski i, klocki i tarcze ale z tego co wyczytałem trzeba też zmienić przewody. Czemu tak jest i jakie nalezy zamontować? Gdzie ewentualnie je nabyć?

edit:

Znalazłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/przewod-hamulcowy-elastyczny-febi-bilstein-23168-10030543786 . 

Jeden z kolegów już zmienił na 272 tył i podpowiedział mi, że przewód oryginalny jest za krótki -musi być 380mm długości. On wstawił 380mm ale z końcówką okrągłą.

Czy ktoś potwierdzi lub zaprzeczy, że taki przewód przypasuje pod zacisk 272mm? Te np. od HEL mają okrągłe końcówki i choć niektórzy montują je, wolałbym założyć taki jak być powinien oryginalnie ze śrubami ampułowymi.

edit: 

Znalazłem przewody hamulocowe. które powinny pasowac idealnie, mają 380mm długości oraz przyłącza jak oryginalne -także do grupy VAG. 

Temat umarł? Niech się ktoś wypowie, kto zmienił w tarcze tylne z 256 na 272 i jak rozwiązał problem linek ręcznego? Bo z tego co wiem, oryginalne są za długie. 

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Tak tylko to ogłoszenie z Allegro wymaga potwierdzenia, gdyż nr części który jest podany w ogłoszeniu należy do tarcz 272 z Octavii 2 RS do 2013. Dalej w ogłoszeniu pisze, że Octavia 3 RS z 2019 pod tarcze wentylowane.
Lepiej wcześniej przedzwonić i zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, na Allegro są takie zaciski ale są wymienione jako do octavii Być może, pasują też do 3ki choc Gregu, zawsze pisze, ze pasuje do wszystkiego. Kiedys chcialem kupić od niego na tył 286mm...nie uzyskalem potwierdzenia, że będą pasowały do mojej mk3 i odpuściłem. 

Jest aukcja, 2 sztuki prawa i lewa kosztuje razem 377 zl nowe. Do tego znaleźć  jarzma i na pewno, wjdzie dużo mniej niż połowa od za te czerwone. A przecież to będzie nadal ten sam sprzęt. 

Ja posluchalem rady udzielonej tu, że czerwone od srebrnych różnią się tylko ceną, przynajmniej 100% wyższą. Dlatego poszukalem srebrnych i nie dość, że kupiłem 2 sztuki praktycznie nowiutkie to jeszcze praktycznie w cenie złomu bo tylko 98 zl za oba. Tak można szukać dobrych okazji. 

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, ale jest jedno ale... Jak masz już przód czerwony to przykro zakładać srebrne na tył. Dobre wygrzewane lakierowanie też kosztuje trochę grosza. Do tego musisz się na latać, stracić czas i benzynę. Wówczas wszystko pewnie wyjdzie podobnie tylko czasu już nie zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolor to najmniejszy problem. Jak mnie padly tyle zaciski kupilem srebrne i poszly pod pistolet w ten sam ral co ori. A pod pistolet a nie proszek zeby nie rozbierac nowych zaciakow wyszlo ok nic sie nie dzieje a smigaja juz ponad 2 lata. Liczy sie ze idzie bardzo zejsc z kasa.IMG_20200821_092705.thumb.jpg.19495581a57ee8724c8b3c59514be572.jpgIMG_20200821_180338.thumb.jpg.80fdeabb4971b21a1c091a26378f14c4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim, 
potrzebuję waszej pomocy i doradzenia czy warto. 

Mianowicie posiadam Octavię 3FL 2019 1.5 i mam możliwość przejęcia od znajomego zacisków przód i tył z Octavi 3 2015 2.0TDI RS. 
Czy zaciski wejdą P&P? 
Jakie tarcze i klocki najlepiej do tego zestawu?
Na lato mam 18'' Turini ale na zimę oryginalne 16'' - czy trzeba będzie pożegnać się z 16''?
Często pisaliście o zmianie przewodów na te w stalowym oplocie - pewnie jak się zmienia zaciski to już warto zrobić przewody? 

Czy w związku z tym że z tyłu mam belkę może być problem ze zmianą zacisku na RS? Czy warto zmieniać przód i tył czy tylko przód? 

Czy może odpuścić te zmiany zacisków i po prostu wrzucić lepsze tarcze i klocki?

Zależy mi na rozsądnym rozwiązaniu niż wpakowaniu pieniędzy w auto. Zwyczajnie zdaję sobie sprawę że to tylko silnik 1.5 a nie jakiś RS ale chciałbym żeby auto zaczęło lepiej hamować. 🙂
Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team