Skocz do zawartości

Żarówki LED w tylnych lampach


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

W tylnych lampach w technologi LED są 3 żarówki, białe od wstecznego, kierunkowskaz i p.mgłowe. Te od wstecznego zamieniłem na chińskie żarówki które dają zimne światło o takiej samej intensywności jak zwykła. Nie wyskoczył błąd przepalonej żarówki :piwo:

Kierunkowskazy też bym wymienił. Trzeba będzie kodować?

Octavia 3 RS żarówka P21W wstecznego LED.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się upiszę na temat żarówek, gadżetów z Aliexpress, chińszczyzny bo ... mam znajomego który to co ja kupuje 2-3 sztuki on bierze cały kontener. Wpływa takie 16 palet żarówek, kamer HD, nawet zasilaczy. CE dostarcza sprzedawca, przechodzi to na urzędzie celnym i na milion zł w obrocie chińskiej drobnicy zwrotów, że nie działa jest 3-5%. Zobacz na oferty, to kupują ludzie z całego świata i piszą feedbacki (komentarze), jakby to wybuchało, paliło auto to nie zamawiałbym. Miesięcznie na na Ali zostawiam ok. 1000 zł, na palcach jednej ręki mogę wyliczyć wystawione negatywne komentarze.

A co do kontroli za granicą, tego nie przemyślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tutaj na myśli tak drastycznej sytuacji w wyniku założenia żarówki z Chin. Większość rzeczy jest tam produkowana i kwestia to tylko jakie są wymagania jakościowe żeby dana rzecz opuściła fabrykę. Przez to są żarówki lepsze i gorsze...tak mi się przynajmniej wydaje :)

Ja też nie jestem pewien czy jadać do Chorwacji, w przypadku kontroli np. w Austrii mogliby się przyczepić o takie żarówki i co w takiej sytuacji...
Wydaje mi się, że również w PL mogliby się przyczepić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolą to ja bym się nie przejmował. Musiałbyś obrazić matkę policjanta żeby ci się do żarówek przyczepił. To, że sprawdzają homologację w lampach w golfach 3 lexus stule to faktycznie może być przypał ale jak się toczysz autem za 150k to nawet świstka na OC nie chcą widzieć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wyjęcie lampy z tyłu jest wg mnie prostsze od halogenów, a zeby wyjąć lampę z tych trzpieni można się posiłkować kawałkiem elastycznego plastiku np:

DSC_2532.JPG

przydatny również do wyciągania wkładów z lusterek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, ganczar777 napisał:

tam jest sporo miejsca

Faktycznie, taka japa, że wchodzą lekko.

led dupa.jpg

Nie obyło się jednak bez rzeźby, bolce w żarówce od kierunkowskazu nie są umieszczone przeciwstawnie tylko tak ... z dupy.

rzeźba led kierunkowskaz.jpg

Spiłowalem trochę jeden i weszło, uff.

52 minuty temu, scary napisał:

pokazać jak to wygląda

No, lepiej na żywo bo na filmiku ledy mrugają.

Nie ma błędu spalonej żarówki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team