Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli reasumując mój przypadek, jeśli mam stockowa kamerę w MY2016 i chciałbym mieć skrętne linie muszę:
- wymienić kamer na high
- przeciągnąć dwa dodatkowe kabelki do radia
- wymienić wtyczkę do podłączenia kamery
- poprawnie wszystko zakodować

Innej opcji nie ma?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Daab napisał:

U mnie projekt zakończony. Koszt

Kamera 5TA827566 E 195 zł

Przewody wiązki 20 zł

Wtyczka VW 8K0971833 19 zł

Pompka spryskiwacza VW Golf IV używana ale z przewodami 36 zł

( Potrzebowałem tylko przewody i złączki )

Trójnik VW 1J0955873D 15 zł

Montaż 200 zł

Kodowanie @mcq stokrotne dzięki

Dobra rada @Enriquez stokrotne dzięki

Mam do Ciebie kilka pytaan

1. gdzie udało Ci się kupić tak tanio tą kamere? Na znanym portalu ceny ich zaczynają się od 350zl.

2. Czy mógłbyś pokazać lub wyjaśnić gdzie wpoiłeś do rada kable. Na tą chwile ja tylko wiem gdzie należy wpiąć koncentryk, a reszte nie mam pojęcia. O ile z zasilaniem sobie poradzę to te od lini nie mam pojęcia.

3. Przewody wiązki za te 20zł kupiłeś gotowe czy sobie sam robiłeś?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pieer napisał:
Mam do Ciebie kilka pytaan

1. gdzie udało Ci się kupić tak tanio tą kamere? Na znanym portalu ceny ich zaczynają się od 350zl.

2. Czy mógłbyś pokazać lub wyjaśnić gdzie wpoiłeś do rada kable. Na tą chwile ja tylko wiem gdzie należy wpiąć koncentryk, a reszte nie mam pojęcia. O ile z zasilaniem sobie poradzę to te od lini nie mam pojęcia.

3. Przewody wiązki za te 20zł kupiłeś gotowe czy sobie sam robiłeś?

Z góry dzięki

1. Kamerę kupiłem na OLX, tam często coś jest tańsze

2. Kable wpiąłem do wtyczki Quadlock która wchodzi do radia zgodnie z informacjami od @Enriquez

3. Przewody do wiązki kupiłem do zarobienia i zrobiłem to z ogromnym zapasem. 870266092a99682fabd1c9443825e5c9.jpg

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2017 at 10:18, Daab napisał:

Wszystkie kable sam dorabiam oprócz fakry którą kupuję gotową

4 godziny temu, Daab napisał:

3. Przewody do wiązki kupiłem do zarobienia i zrobiłem to z ogromnym zapasem.

Fakrę w końcu kupiłeś gotową czy zarabiałeś? Ile mniej więcej metrów potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Enriquez napisał:

No jeżeli miałeś nadzieję, że nie musisz nic ciągnąć to niestety.

Po cichu miałem taką nadzieję. 

W takim przypadku chyba odpuszczę temat. Chyba nie warto pruć pół samochodu by mieć to samo tylko ze skretnymi liniami.

Jak bym jednak zabrał się za robotę nie omieszkam się odezwać. 

Podziękował za wszelkie wyjaśnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół samochodu miało być w cudzysłowiu, a Ty się czepiasz
Wiesz Marcinie ja nie mam garażu, a tu w Zielonej Krainie to dzień bez deszczu to dzień stracony . Tak też czasem jest inny ważniejszy temat do działań.
Nie mówię nie i może zmienię zdanie tylko czy te skrętne linie dużo pomagają w cofaniu czy to tylko bajer jak park tronik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej przydatne będzie spryskiwanie kamery, a z tym nie problem.
Z drugiej strony jak będę wymieniał kamerę to lepiej od razu na high i w przepływie szału ogarnę kiedyś resztę.
Możesz mi podać nr katalogowy twoje kamerki? Wiem, że jest z Superb - a. Jest dość dużo tych kamer i nie chciałbym potem mieć problemów z kodowaniem.
Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki mam numer. Jest to kamera wyciągnięta z innego Superba. Końcwówka numeru 556 A zdaje się. Przy zakupie ważne aby było napisane wprost - używana, wyciągnięta z Superba. Daje to gwarancję, że nie potrzebna będzie kalibracja, co upraszcza temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajer.

Właśnie, ciągle nie mogę zrozumieć po co te linie :> Nie mam kamery więc nie powienien się wypowiadać ale..
Skrętne linie czujników rozumiem bo nie pika bezsensu jak się zmieszcze ;) ale przy kamerze jak dla mnie tylko zasłaniają obraz.
Jeśli obraz jest takiej samej jakości..
Rozumiem że low to bez linii, ale działać z Bolero MIB2 MY16 będzie.. Jest taka low ze spryskiwaczem? Do czegoś by mi się ta ochydna wycieraczka której jeszcze nigdy nie użyłem przydała ;)

Taptap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie high jednak jest lepsza, bo po skalibrowaniu pokazuje obraz bardziej naturalny pod względem odkształceń. W Octavii RS żony założyłem low, ale 5TA nie wiem z czego i obraz jest zniekształcony - wygląda jakby rybie oko trochę - sterownik obrabia jednak obraz - można to zobaczyć w high jak się zmienia przy różnych opcjach, Więc jak zakładać low do octavii to z octavii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie high jednak jest lepsza, bo po skalibrowaniu pokazuje obraz bardziej naturalny pod względem odkształceń. W Octavii RS żony założyłem low, ale 5TA nie wiem z czego i obraz jest zniekształcony - wygląda jakby rybie oko trochę - sterownik obrabia jednak obraz - można to zobaczyć w high jak się zmienia przy różnych opcjach, Więc jak zakładać low do octavii to z octavii.


5TA to VW Tiguan, bynajmniej ja taką mam

U mnie zniknęły jednak te opcje dodatkowe, więc pewnie bez kalibracji się nie odbędzie7891d3af81aad4b1d719f95a4e28feaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Sulej napisał:

Czy do Bolero MIB 1 też można zamontować taką kamerkę bez sterownika. Chodzi mi zarówno o low jak i high?

Wyciągnij radio jak ja zrobiłem - poszukaj niebieskiej wtyczki i piny 6 i 12. Jesli są to możliwe ze się da i wystarczy tylko zakodować. Temat to ogarnięcia dla każdego.

To szumne kodowanie ja ogarniam tanim OBDeleven. 

3 godziny temu, Sulej napisał:

Ok. A co muszę zweryfikować? Czy jak uda mi się podłączyć źródło video i obraz pokaże się na wyświetlaczu Bolero to znaczy, że zadziała? Czy są jeszcze jakieś inne wymagania?

No właśnie musisz zakodować radio aby wiedzaiło, że ma kamere 

Edytowane przez Pieer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team