Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Dnia 14.05.2017 at 19:46, Cube napisał:

Korzystając w wolniejszej chwili, mi również udało się zainstalować kamerkę. Kupiłem 5TA827566C. Linie skręcają, widoczki działają. 

IMG_1487.thumb.jpg.829f985900aff1c2878cdebc095ca05c.jpg

W samej kamerze wyskakują dwa błędy. Pierwszy taki sam jak u @Daab:

Jakiś pomysł co można by z tym zrobić?

Dodatkowo po zakodowaniu widoczków, przy wyłączeniu wstecznego nadal widoczny jest obraz z kamery. Wcześniej kamera była tylko widoczna na wstecznym, przy jeździe na wprost wyświetał był standardowy OPS. Czy to tak powinno działać?

to jest Bolero MIB1 z BT czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ po raz kolejny ktoś mnie pyta w wiadomości jakie części są potrzebne do montażu kamery wklejam tutaj co ostatnio odpisywałem jednemu z forumowiczów ;)

Wszystko jest w tym wątku ale podsumowując ;)

Pytanie co chcemy mięć.. pod słowem kamera wiele się kryje :> Moje doświadczenia dotyczą liftback z MY16 z Bolero MIBII z BT.

Ja ze swojego doświadczenia już wiem, że albo "chińczyk ntsc" za ok 100zl wtedy macie linie pomocnicze stałe i koszt dodatkowy to kwestia 20 za blachę mocującą i maks 20 za zwykłe kable. Wtedy wygląda to w sumie tak jak oryginalnie O3 przed FL wychodziła z fabryki - linie stałe.

Zakup oryginałów w tym przypadku (LOW) jest bez sensu. Różnią się końcówka literową po 827 566 a tego jest mnóstwo. Mimo, że szara wtyczka można trafić na taką co nie generuje linii bo była podpinana pod moduł. Można trafić jak u mnie np. w takiej z Tiguana, że widać kawałek tablicy rejestracyjnej co mnie osobiście denerwuje. A poza tym szkoda ciąć oryginalne wtyczki więc wypada inwestować w kabel fakra (lub kombinować z jego zarabianiem) i wtyczkę zasilania.

Co innego jak mamy budżet większy. Wtedy bierze się najnowszy wypust High z Superba najlepiej ze spryskiwaczem na plastikowym mocowaniu. Zyskamy też to, że jak będziemy już jechać do przodu to widzimy jeszcze obraz z kamery ;)

Kamere znajdziemy pewnie za około 300-500zł.  Kabel fakra 50zł, wtyczka z ASO i piny oraz wiązka 4x5metrow z Wolumenu ok 50zł.

Generalnie trochę trzeba się nasiłować z wyjęciem starej klamki na zatrzaskach ale jest to do zrobienia. Za przeciągnięcie kabla i zarobienie pinów kolega dawał ok. 200zł firmie car audio ale oni mu to puścili przy uszczelce pod podsufitką ale moim zdaniem to nie najlepsze rozwiazanie, tam są kurtyny przecież...

Ja puściłem w progu bez zdejmowania plastików. Wcisnąłem pod bez ich wyrywania. Zeszło mi się ze 2 godziny.

Ostatnio nie było w ogłoszeniach kamer używanych z Superba. Są od VW ale z nimi może być problem przy kodowaniu tych widoków dodatkowych i w sumie nie wiem z której wersji obraz będzie najlepiej wyglądać.

Pytanie więc na jakie ustępstwa się godzimy i czy chcemy wydać 150 czy prawie 1000 zł...

Ja gdybym ponownie pochodził do tematu kupiłbym chińczyka, zamknął się w 150zł bo i tak korzystam z niej tylko do upewnienia się czy koleś nie ma jakiegoś haka, tudzież coś nie wystaje w co ukryje się przed czujnikami.. a to da jakikolwiek obraz nawet zabrudzony :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mcq napisał:

Zyskamy też to, że jak będziemy już jechać do przodu to widzimy jeszcze obraz z kamery ;)

 

to  zyskujemy przy low i high ale tylko przy MIBII. kamera high to moim zdaniem trochę za dużo te 1k złota 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już temat przerobiłem. Prawie...

Tak na szybko. Potrzeba Ci kamera High od Octavii po FL lub Superb-a (np. 3V0827566H ze spryskiem). Ważne by była używana lub nowa, ale z wygranym softem.
Minimum dwa kabelki Can L i Can H, a najlepiej trzy (stała masa), które musisz dociągnąć do radia w schowku.
Na koniec kodowanie i jak wszystko okey to otwierasz piwko.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to  zyskujemy przy low i high ale tylko przy MIBII. kamera high to moim zdaniem trochę za dużo te 1k złota 

yyy ale jak?

Dla mnie LOW to taka która ma zasilanie+obraz (linie stałe bądź ich brak)

Zasilanie z reguły że światła wstecznego więc jak ma działać na jedynce

HIGH dodatkowo 2 żyły dla CAN czyli możliwość sterowania jej włączeniem, kodowanie, dynamiczne linie.

Sugerujesz że jest kamera CAN która ma stałe linie? To chyba przez moduł który jest potrzebny przy MIB1?

No to jeszcze się troche bardziej skomplikowało :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za informację.

Wszystko spoko ale jak rozumiem już nigdy nie zobaczę takiego obrazu z autem i dynamicznymi do przodu..

6f05e3f53dc9d4c7223169f7139c112c.jpg

Czy tylko jak przelaczy się OPS na przód po przejściu ze wstecznego?

U mnie to wygląda aktualnie tak..

aca86066b5bd2c4248ed25840bde8b3c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos tego wątku chciałabm Was zapytać czy po retroficie RVC High działa u Was przycisk parowania na konsoli środkowej tak jak jest to w instrukcji. 

U mnie teraz po zmianie RVC Low na High jest tylko "bip" i podświetla się przycisk. Na ekranie nic.  Nie zapala się obraz z kamery ani OPS. Mało tego podjeżdżając przodem pod przeszkodę słyszę tylko czujniki, ale nie mam OPS-a i w tym momencie zapinając R obraz z kamery nie zapala się. Muszę dopiero nacisnąć ten przycisk do parkowania i wówczas wrzucić R. 

Jakieś pomysły. Ewentualnie miał bym prośbę do osoby u którj działa to poprawnie o autoscan. 

Screenshot_20170906-174559.png

I jeszcze ciąg dalszy użycia przycisku parkowania... 

Screenshot_20170906-180752.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bandini napisał:

Oficjalnie Low na jedynce nie działa, ale jak zmienisz kodowanie to zamiast OPS może być obraz. 

Sorry za kolejne lamerskie pytanie..pewnie odpowiedź padła milion razy ale zanim znajde miną wieki.

Skąd mam wiedzieć jakie mam radio w sensie mib1 mib2 etc?

Mam Bolero bez BT.

I jeszcze co oznacza "OPS"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team