Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie to po numerze który masz w ustawieniach->informacje o systemie.

Bolero tak na szybko po małym LCD i tym że w MIB2 nie ma już odtwarzacza płyt CD..

A Columusa to chyba jakoś po menu ale to już się niech koledzy co go maja wypowiedza.

OPS to system czujników parkowania z wizualizacja na ekranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yorqe ja je rozpoznaje po górnym pasku z godziną :-) 

MIB1:

Skoda%20Bolero.jpg

MIB2:

octavia-technology-infotainment-04.jpg

MIB2 był już we wszystkich autach z 2015 roku po 22 tygodniu produkcji (jak dobrze pamiętam).

W Columbusach tak samo jest jeżeli chodzi o ten pasek z godziną :-) 

Edytowane przez scary (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rrobert tak jak rozmawialiśmy, sprawdzałem ustawienia w menu car - parkowanie i manewrowanie. Miałem zaznaczoną tą funkcję. Odznaczyłem i zaznaczyłem ponownie, ale niestety bez rezultatu.

Zresztą w 6C wywala mi błąd związany właśnie coś prawdopodobnie z parkowaniem.

Po odznaczenieu w sterowniku 6C funkcji OPS błąd znika. Wniosek jest raczej taki, że fabrycznie w kamerze low coś musi być jeszcze inaczej zakodowane w którymś ze sterowników. Pytanie w którym i co?

Samą kamerę kodowałem już chyba z 20 różnymi wariacjami. Bez powodzenia

Dlatego prosił bym o autoscan kogoś komu działa ten zestaw perfekcyjnie (czujniki przód i tył + kamera High). Może być nawet nowa Octavia po face liftingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w temacie kamery, ktoś może testował albo słyszał o rozwiązaniu bezprzewodowym od chińczyków:

Ma to szansę działać i czy kamera w oświetleniu tablicy rozdzielczej będzie rozwiązaniem ok?

Rosyjskie opinie pod spodem wydają się być zachęcające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drobne pytanko, może pomożecie. 

Mianowicie, założyłem kamerkę od Tourana, taką jak @Daab, kodowanie takie jak podawał @Enriquez. Radio mam Columbusa, Octavia z 2013r. Linie się skręcają, ale nie widać po lewej stronie OPS. Gdy z kolei dorzucam bit, że jest kamera low, to jest po lewej OPS, ale nie jest przezroczysty. 

Czy jest możliwe żeby po lewej było widoczne auto OPS, narzucone na obraz z kamery, albo żeby chociaż ten slider był przezroczysty?

IMG_0379.JPG

IMG_0381.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 10- Park/Steer Assist zaznaczyłem, że kamera jest, ale wtedy jeszcze obrazu nie było (tak, robiłem reset radia). Dopiero po adaptacji widoczków w 5F-Information Electr. obraz się pojawił. Tylko, że u mnie nie było: Car_Function_List_BAP_Gen2-VPS_0x0B, tylko coś w stylu: Vechicle_Function_List_BAP_VPS_0x0B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a mi kto pomoże
Przez przeszło tydzień nikt nie odpowiedział na mój ostatni post. Mam rozumieć, że nikomu poprawnie nie działa kamera High, czujniki przód i przycisk parkowania?
Czy może to taki wielki problem zrobić autoscan by pomóc w potrzebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rozbawileś mnie z tym angielskim.
Na początek potrzebny autoscan Octavii z prawidłowo działającym wyposażeniem w przednie i tylne czujniki parkowania + RVC High i najlepiej w Columbusa, ale nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zmieniając punkt siedzenia w padają do głowy niesamowite pomysły! Być może to ten czas?
Tak na poważnie to się nie pali, ale jak kiedyś dotrzesz do garażu to możesz o mnie pamiętać
Tym czasem spokojnej nocy... Ja wstaje o 5 więc pora na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj korzystając z wolnej chwili próbowałem coś podziałać w moim problemie. Niestety wszystkie kodowania w odpowiednich sterownikach (6C,10, 5F) raczej są poprawne. Próbowałem na ile to było możliwe 10 i 6C ustawić identycznie jak u Ciebie Enriquez, ale niestety bez najmniejszej zmiany.
Myślę jeszcze o szukaniu problemy w adaptacjach sterowników lub problemie z Columbus-em?
Najbardziej mnie wkurza to, że jak podjadę przodem do przeszkody to słychać tylko dźwięk pisania i aby teraz włączył się obraz z kamery muszę przed wrzuceniem R wcisnąć ten guzik na konsoli środkowej, bo inaczej jest kupa. Nic sie nie dzieje tylko działa sygnał dzwiekowy z czujników. Ekran pozostaje nie wzruszony.
Jakieś pomysły? Temat mnie już wkurza i czasem myślę, czy nie wrócić do kamery Low
W high najbardziej podoba mi się funkcja "rybie oko" z której dość często korzystam i uważam to za naprawdę przydatny ficzer. Same skrętne linie nie wiele wnoszą, ale bajer jest. Reszta funkcji jak dla mnie zbędna. Obraz w high w normalnym ustawieniu jest jak by bardziej prawdziwy. No i na koniec spryskiwacz... Najlepsza funkcja ze wszystkich. Od czasów go zamontowania jeszcze nigdy nie musiałem przecierać kamery paluchem
Jak macie jakieś pomysły jak wyeliminować mój problem chętnie wysłuchał. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team