Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Bandini napisał:
58 minut temu, jacek1708 napisał:
Witam,
Mam kamerę 2K5827566B . We wtyczce zasilania są trzy kabelki Brązowy czerwony i żółty. Jak to podłączyć?

Kolego miły, włóż troszkę chęci i przeczytaj ten watek. Masz nawet ori schemat jak co z czym. Miłej lektury...

Kolego dzięki za takie rady. Przeczytałem cały wątek, ale jest tam mnóstwo informacji na temat kodowania, linii skrętnych stałych itp. O zasilaniu tyle że podłącza się pod światła cofania lub + po stacyjce. Więc jeśli znasz odpowiedź gdzie i czy podłączyć czerwony i żółty to po prostu powiedz. Temat rozpoczęty w 2015 roku i może coś przeoczyłem.

Edytowane przez jacek1708 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mcq napisał:

@rrobert uscislij mi jeszcze.. Bo przepiąłem zasilanie kamery na po zapłonie i nie widzę różnicy..
Mam mib2, kamere LOW.
Kodowanie to zmiana w sterowniku infotainment 5F - oraz 10 - parktronika
Co masz na mysli pisząc "zakodowane pod HIGH"?

w adaptacjach uaktywniasz jeszcze kamerę i masz obraz jadąc do przodu przez pewien czas lub do pewnej  prędkości  jak znajdę co to wstawię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bandini Jeśli moja odpowiedź została uznana za niegrzeczną to bardzo przepraszam. Rozumiem że chodzi o ten fragment schematu?1504707435928.jpeg

Wynika z niego że wykorzystane są tylko przewody 1 i 4 (2 NC) 1 zasilanie + a 4 to masa? Tylko czemu nie jest połączona z masą do której podłączony jest ekran sygnału Video?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1392]Bandini[/mention] Jeśli moja odpowiedź została uznana za niegrzeczną to bardzo przepraszam. Rozumiem że chodzi o ten fragment schematu?1504707435928.jpeg.82fc26d2432acab450b9e193674ace91.jpeg
Wynika z niego że wykorzystane są tylko przewody 1 i 4 (2 NC) 1 zasilanie + a 4 to masa? Tylko czemu nie jest połączona z masą do której podłączony jest ekran sygnału Video?
Czarny przewód z kamery jest nie wykorzystywany.
Czerwony to + jak na schemacie po bezpieczniku.
Brązowy do do sterownika bordnetz J519
Masa czyli - do ekranu sygnału video.
Tak jest w serii przed FL.

Tak łopatologicznie przetłumaczyłem Ci schemat elektryczny.
Mam nadzieję, że pomogłem i już wszystko jasne.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bandini napisał:

Czarny przewód z kamery jest nie wykorzystywany.
Czerwony to + jak na schemacie po bezpieczniku.
Brązowy do do sterownika bordnetz J519
Masa czyli - do ekranu sygnału video.
Tak jest w serii przed FL.

Tak łopatologicznie przetłumaczyłem Ci schemat elektryczny.
Mam nadzieję, że pomogłem i już wszystko jasne.

Było by jasne gdyby temat dociągnąć do końca. To znaczy:
Obwód B182 to Connection (RL), in interior wiring harness podłączony do Right reversing light bulb.
i teraz jest jasne. + zasilamy na stałe, a masę podaje Bordnetz po wbiciu wstecznego.

Przechwytywanie.PNG.48f4b35141588dd3bc0a9027bea3865d.PNG

W takim przypadku mamy stabilne zasilanie bez zakłóceń i nie trzeba dodatkowo kodować świateł na LED
Ale żeby nie było że się czepiam. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc. Myślę że rozjaśni to nie tylko mnie sposób zasilania kamerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w adaptacjach uaktywniasz jeszcze kamerę i masz obraz jadąc do przodu przez pewien czas lub do pewnej  prędkości  jak znajdę co to wstawię 

@rrobert ale w adaptacjach 5f czy ops?

Szukalem kiedyś dla[mention=33]ucho235[/mention] cokolwiek związanego z prędkością i nic sensownego nie widzialem. Chodzilo o to, że powyżej 30km/h na wstecznym kamera się wyłącza.

Ktoś się orientuje czy w HIGH też tak jest? Nie mialem okazji sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

mam jedno pytanie dotyczące klamek z kamerami (np. takiej jak zastosował daab) czy pasują plug&play do wersji z elektrycznie sterowaną klapą bagażnika?

POZdrawiam

w.

Edytowane przez WOJQBA (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Enriquez napisał:

Co masz na myśli plug and play?
Do każdej musisz dorobić wiązkę do radia.

chodziło mi bardziej o część mechaniczną, podejrzewam, że przycisk jest ten sam, ale pewnie sterowanie już inne - linka lub przycisk sterujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jest dedykowana do nowych samochodów Cytat : Audi A5 Skoda KODIAQ Q2 2017
http://s.aliexpress.com/Yz22YjMj?fromSns=Tapatalk Pro
(from AliExpress Android)

65f343c2d056ead0b48c1ff7fe01f2b0.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie okablowania, u mnie w kombi poszło jakieś 6,5m każdego kabla i to najkrótsza drogą. Piszę bo na forum wyczytałem że wystarczy np zarobiona fakra o długości 5m, taką kupiłem... i musiałem przedłużać bo dotarła tylko do siedzenia pasażera

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, WOJQBA napisał:

chodziło mi bardziej o część mechaniczną, podejrzewam, że przycisk jest ten sam, ale pewnie sterowanie już inne - linka lub przycisk sterujący.

Mechanicznie jest to to samo. Guzik do otwierania to jedna rzecz, ale kamera to zupełnie inna i oprócz wspólnej obudowy nie mają ze soba nic wspólnego. Część jest jak najbardziej zamienna, wtyczka do guzika jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie jest to to samo. Guzik do otwierania to jedna rzecz, ale kamera to zupełnie inna i oprócz wspólnej obudowy nie mają ze soba nic wspólnego. Część jest jak najbardziej zamienna, wtyczka do guzika jest taka sama.
Dziękuję za informację

Sent from my F8331 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem u @mcq jego zamontowaną kamerę to naprawdę muszę przyznać że robi robotę ☺ Jak będę miał trochę wolnych $$$ to na pewno się zdecyduję, bo uważam że warto ☺

Edytowane przez marisztsi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team