Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Dnia 6.08.2017 at 22:53, Enriquez napisał:

Jeżeli masz Bolero i nie masz BT, to najpierw sprawdź, czy to radio obsłuży kamerę.

Możesz użyć czegokolwiek, co ma wyjście video i podłączyć do radia i zakodować.

Jeżeli pojawi się jakiś obraz, to możesz się rozglądać za kamerą.

Hej. Pytałem kilka storn wcześniej o dołożenie kamerki. Dzisiaj spotkałem się z chłopakiem który ogłaszał sie na OLX odnośnie kodowania. Coś tam pokodował i poprosiłem żeby sprawdził czy radio przyjmie kodowanie bez podłączenia kamery. Zakodował i radio przyjęło kodowanie. Po wrzuceniu wstecznego pojawia się czarny ekran z jakimiś zakładkami po prawej stronie ale nie widać po lewej stronie sylwetki samochodu co pokazuje czujniki parkowania. Czy to trzeba jeszcze jakoś zakodować, czy to zależy może od tego jaka kamera jest podłączona? Dodam że jak coś to pewnie będe instalował jakiegoś chinola z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnij radio i zobacz czy masz gdzie tą kamere podłączyć.. Niebieska wtyczka w której jest też podpięty mikrofon.

Ustalenia kiedyś były takie, że jak nie masz bluetooth to kicha.. A gdzieś kiedyś pisałeś, że nie masz.. Dołożyłeś?

Moim zdaniem bez źródła obrazu samego kodowania nie ma co sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mcq napisał:

Wyciagnij radio i zobacz czy masz gdzie tą kamere podłączyć.. Niebieska wtyczka w której jest też podpięty mikrofon.

Ustalenia kiedyś były takie, że jak nie masz bluetooth to kicha.. A gdzieś kiedyś pisałeś, że nie masz.. Dołożyłeś?

Moim zdaniem bez źródła obrazu samego kodowania nie ma co sprawdzać.

Nie dokładałem BT. Ok sprawdzę tą wtyczkę i jak jest to pokombinuje z podłączeniem jakiegoś źródła obrazu. A jeśli zabangla to da się coś zrobić z tą wizualizacją czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2018 at 20:53, mcq napisał:

Wyciagnij radio i zobacz czy masz gdzie tą kamere podłączyć.. Niebieska wtyczka w której jest też podpięty mikrofon.

Ustalenia kiedyś były takie, że jak nie masz bluetooth to kicha.. A gdzieś kiedyś pisałeś, że nie masz.. Dołożyłeś?

Moim zdaniem bez źródła obrazu samego kodowania nie ma co sprawdzać.

Ta wtyczka to jest za radiem w sensie wyświetlaczem czy za tym pierdzielnikiem w schowku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie: ten chłopaczek co sprawdzał mi kodowanie na kamere wrócił do stanu z przed kodowania i po tym zabiegu zmienił mi się sygnał czujników parkowania, jest powiedzmy ze dwa tony wyższy. Coś pokopał w kodowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie: ten chłopaczek co sprawdzał mi kodowanie na kamere wrócił do stanu z przed kodowania i po tym zabiegu zmienił mi się sygnał czujników parkowania, jest powiedzmy ze dwa tony wyższy. Coś pokopał w kodowaniu?
Gdzieś w normalnych opcjach można zmieniać głośność i wysokość pisków przy parkowaniu, osobno dla przodu i tyłu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum, jestem z Pszczyny na Śląsku, a piszę ponieważ zainteresował mnie temat montażu do mojej O3 kamery cofania. Przeczytałem cały wątek i myślę, że sobie poradzę z montażem, ciągnięciem kabli i podłączeniem. Niestety nie mam żadnego interfejsu do kodowania. W związku z tym mam dwa pytania do kolegów:

1. Czy byłby ktoś tak uprzejmy (najlepiej ze ze Śląska) i po montażu zakodował mi tą kamerę, może być odpłatnie...

2. Zamierzam kupić kamerkę używaną od superba (3V0827566 E lub H) z alle... , a ponieważ sprzedawca nie daje gwarancji na używaną rzecz i mam tylko 14 dni na ewentualny zwrot proszę o informację czy można taką kamerkę sprawdzić przed montażem czy jest sprawna. Myślałem żeby jej podać zasilanie +12V, a sygnał wideo podłączyć pod wejście "wideo in" w TV. Wówczas obraz z kamery powinien się na TV pojawić? Proszę o potwierdzenie czy dobrze myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 2 - niestety z kamerą z Superba taki numer nie przejdzie, bo sygnał o tym czy jest wbity wsteczny albo aktywny parktronik pochodzi z CAN. W zwyklaej kamerze z Octavii - owszem.

Najprościej chyba podpiąć ją po prostu na krótko do radia. Z drugiej strony - czemu ma nie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, podpiąć od razu do radia mogę, ale żeby zadziałała to trzeba najpierw radio zakodować, a na razie nie mam VCDS-a. Muszę czekać, aż znajdzie się ktoś chętny do pomocy w kwestii kodowania.

Edytowane przez pawelkow65 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej w kwestii montażu kamerki cofania 3V0827566 E do mojej O3.

Posiadam radio Bolero 8" i jednostkę w schowku MIB STD2 ZR +/NAV 5Q0 035 840 C. Proszę kogoś obeznanego z tematem o potwierdzenie, czy w tym urządzeniu będzie się dało to zakodować.

20180304_173526.jpg

20180304_173701.jpg

20180127_161249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% będzie działało. Wszystkie wpięcia robisz do quadlocka radia- ten z kolorowymi kostkami

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Do niebieskiej do pinów 6 i 12 wspinasz kamerę, a do białej wspinasz CAN L i H
W grube przewody zasilania wspinasz zasilanie kamery.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team