Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, warto dołożyć drugą przelotkę, ale w tej jednej również można się zmieścić u mnie weszły koncentryk i 4 kable do tej podstawowej przelotki.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel_gw Ja wszystkie kable zmieściłem w jednej przelotce, która już była w ori. Nawet wszedł mi tam jeszcze kabelek od tylnej kamerki rejestratora jazdy. Było trochę ciasno, ale da się.

@mcq W ASO Skody zakupiłem trójnik, 3 x króćce do podłączenia przewodu spryskiwacza do trójnika, 1 x króćiec kątowy do podłączenia przewodu spryskiwacza do króćca w kamerze (numery kat. na fakturze)

20180319_214237.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dnaiel napisał:

Właśnie kupiłem  używaną 5TA827566E od Tourana. Sprzedawca podał wymiary i niby zgadza się z moją klamką. Troszkę mnie martwi, że w wspominano o fakrze aby była szara a w mojej jest niebieska na foto. To mam nadzieję, nie będzie problemem nie do przejścia

Z tego co pamietam to niebieską fakrę mial starszy typ kamery montowany na blaszkę i nakrętki.Szara fakra jak w O3 klamka z kamerą montowana jest na wcisk.Ale numer wskazuje na montowaną na wcisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam info, na motoplatformie jest też do lifbacka 5E5 971 829 A?

Oslona

:-S:ph34r::-P EDIT

Panowie, proszę tylko nie śmiać się dłużej niż 3 dni ale,,,dziś odkryłem coś miłego. 

Fakt, że za temat kamerki zabrałem się od tyłu, czyli najpierw kompletuję cały sprzęt a potem...oglądam samochód. Coś mnie tknęło i dosłownie przed samym zakupem gumowej przelotki, poszedłem do samochodu. Otwieram bagażnik i co widzę ? 2 przelotki, z lewej oraz prawej strony 9_9.  

Czyli to co przeczytaliśmy tu całkiem niedawno iż tylko samochody wyposażone w kamerkę posiadają obie przelotki, nie jest do końca prawdą. Mój liftback nie posiada farycznej kamerki ale posiada obie gumy. Nie wiem skąd to się wzięło ale opcje są dwie. 

1. Posiada tylną wycieraczkę co nie jest standardem

2. Gdy zamawiałem samochód w salonie, praktycznie nie było już możliwości zamówienia wersji przed liftem a czas oczekiwania ...6 miesięcy na nowy. Dlatego zgodziłem się na auto, które już było zamówione przez kogoś, było zarejestrowane w systemie do produkcji i skonfigurowane ale...klient odwołał zamówienie i było wolne miejsce. Stracił chyba biedak zaliczkę? Co prawda nie mogłem już w pełni skonfigurować samochodu tak ja chciałem ale i tak byłem zadowolony. Nie mogłem na przykład zmienić już koloru tapicerki w środku, deski oraz drzwi. Chciałem jasne ale była opcja tyko czarne. Poza tym, jeszcze kilka spraw ale to drobiazgi. Za to, dostałem bez dopłaty masę rzeczy w tym Cantona, alu 17" plus kompletne 16" zimowe i masę innych spraw. Poza nawigacją, ładowarką indukcyjną, wyborem stylu jazdy i aktywnym tempomatem, mam w nim praktycznie wszystko co było możliwe -sprzętowo. Gdy podliczyliśmy to wszystko wyszło prawie 16 tysiecy ,,rabatów"w  wyposażeniu, nie licząc 3 ciego kompletu felg 16" alu, który także dostałem przy odbiorze. Sprzedawca przy mnie dzwonił do centrali i pytał jakiejś babeczki, co mogą mi ,,dodać" za free. Rabaty są standardem aby zachęcić kupca ale chyba nie takie.

Być może auto było skonfigurowane już do innego zamówienia? Byłoby bardzo miło gdyby okazało się jeszcze, że jest instalacja do kamerki9_9 . Dziś juz nie sprawdzę tego ale na dniach, na pewno. 

No zobaczymy, chyba, że  TAKIE RZECZY TYLKO W ERZExD

##########################################################################################################

SOBOTA 

I tak w dniu dzisiejszym, nabyłem ostatni element zestawu do montażu kamerki. W poniedziałek dotrą do mnie jeszcze klucze do radia oraz sprzęt do zdejmowania tapicerki. 

Teraz jeszcze tylko trochę czasu wolnego oraz sprzyjająca pogoda gdyż do garażu niestety dostępu nie mam. 

Całość wygląda tak

IMG_20180324_125222.jpg

-Kamerka 5TA827566E HIGH ze spryskiwaczem 300 zł z wysyłką. Kamerka używana ale z 2017 roku, wg sprzedawcy 3000 km przebiegu, jak nówka

-kabel Fakra 6m -50 zł z wysyłką

-kostka 8 pin 8K0971833 bez pinów, dostępna w każdym serwisie  VW/AUDI/SKODA, za przyzwoite pieniądze 16zł

-piny 000979000 *

-piny 000979034*

-przewody 5 kolorów x 6m*

-trójnik z zaworkiem zwrotnym do spryskiwacza*

-taśma Tesa materiałowa z meszkiem*

* jedna dostawa, razem z przesyłką 48 zł

Do tego jeszcze narzędzia do tapicerki oraz klucze 4 szt do radia w cenie 21 złz wysyłką 

Co razem daje kwotę 435zł 

Porównując ten koszt do ceny chińczyka podróbki z allegro -285 zł plus wysyłka, bo tylko takie znalazłem w takim wykonaniu, myślę iż nie ma sensu bawić się w oszczędności około 130 zł. Tym bardziej, że mamy w takim zestawie spryskiwacz, który jest naprawdę bardzo istotnym dodatkiem. 

Osobiście, jestem zadowolony i to bardzo.

Teraz wyjaśnię motyw tej operacji. NIECH TO BĘDZIE PRZESTROGA DLA WSZYSTKICH, którzy wolą inwestować środki i energię w spojlery i dystanse np. zamiast w rzeczy, które realnie wpływają na bezpieczeństwo nasze i innych.

Kupując samochód, oszczędziłem na kamerce, czego bardzo pożałowałem.  Nie będę pisał tu książki i wyjaśniał całej sytuacji ale pewne jest, że gdybym miał ta kamerkę, zaoszczędziłbym na zniżce OC, nie zapłaciłbym 700 zł(tylko) kary z sądu, nie stracił 2 dni na nieprzyjemności urzędowe i na pewno, oszczędziłbym sobie i komuś stresu stresu. To mogło zakończyć się o wiele gorzej, kara mogła być w tysiącach plus utrata uprawnień co dla mnie byłoby tragiczne.  Zdarzenie miało miejsce przy prędkości około 5-10 max km/h..i to mnie uratowało. Jeżdżę od prawie 30 lat, przejechałem ,,,,nie wiem, milion może 2 miliony??? Średnio ok. 30 tyś rocznie ale 5 lat po 100 tyś rocznie nawet, bez przygód i może z 5 mandatami za drobne przekroczenia. 

Także, warto czasem przemyśleć co jest nam naprawdę potrzebne a co zbędne. W dzisiejszych czasach, przy takim natężeniu ruchu samochodów oraz pieszych a zwłaszcza możliwych konsekwencjach zdarzeń, naprawdę to i każde jemu podobne urządzenie, może sprawić iż nie narobimy sobie wielkich kłopotów. 

Podam przykład kary,niedawno   w Gdyni , chłopak potrącił lekko drugiego na przejściu gdy ten wbiegł mu nagle przed maskę, śpiesząc się na autobus . Kolega skręcał w prawo, miał zielone a pieszy czerwone. Chłopak wpadł na szybę, szyba do wymiany, chłopak rozbita głowa, złamana ręka. Kolega dostał 3000 zł od sądu plus koszta sądowe oraz stracił prawo jazdy na 6 miesięcy.  Niby nie jego wina a jednak, piesi to teraz święte krowy a czasem, po prostu zbieg okoliczności i nieszczeście gotowe. 

-

Edytowane przez dnaiel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Line asist to raczej kamera z przodu , zapobiega wyjechaniu z pasa gdy kierownikowi np. przymknie się oko. To też mam u siebie, Skoda sama jedzie ?. Z tyłu tylko zawodny partronik. Czasem daje fałszywe alarmy a czasem, za późno gdy przeszkoda jest mała .  Opcja jest zawsze, potrzeba tylko kilku odpowiednich okoliczności. Samoloty też ponoć są mega bezpieczne , 100 zabezpieczeń a jednak spadały, spadają i spadać będą. Zmniejsza się tylko liczba tych uziemionych, poprzez wprowadzanie usprawnień. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi jakiś filmik od Rosjan miedzy innymi z powiększaniem dziury na klamkę z kamerą :> Dotyczy O3 z początku produkcji.. 2014r



Wczoraj przeprowadziliśmy z@majkel123 montaż kamery HIGH ze spryskiwaczem w O3FL vRS.
Trochę czasu posiedzieliśmy w garażu ale ostatecznie operacja zakończona sukcesem ;)

Dodatkowe funkcje obrazu jak szeroki kąt faktycznie dość ciekawe. Mam nadzieję, na info po jakimś czasie czy kiedykolwiek były pomocne.
Oczywiście spryskiwacz sika zacnie, może jeszcze bedzie miał okazje przetestować tej wiosny ;)

50db52ab4a5943ed41d5da276e29198e.jpgb1f542ed069301b903a2cbadcec70d0c.jpg7357da26fb49983a3f41decb9d7812a0.jpg
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavia 3 2015, radio Bolero z BT

Noszę się z zamiarem instlacji chińskiej, budżetowej kamerki ze statycznymi liniami. Na dniach chciałbym przeprowadzić szybki test na aparacie cyfrowym. 

Mam jednak kilka pytań technicznych:

1. Czy jak podepnę kamerę to czy widoczny będzie "schemat" samochodu z sygnalizacją czujników? jak poniżej:

image.png.5b5d7e076f38f9f17c7130cc96a0f803.png

2. Czy mogę w radiu włączać kamerkę bez wbijania biegu wstecznego?
3. W jakie dokładnie miejsca mam podpiąć kabelki o chinchy? (w które miejsca kostki)
4. Czy może ktoś podać dokładne instrukcje co muszę dokładnie zakodować w VCDS?

5. Jakie konektorki muszę kupić?

Dla potomnych odwdzięcze się przygotowaniem dokładnego manuala z dokumentacją foto na podstawie mojego montażu ...

Edytowane przez OctaviaPolska (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OctaviaPolska
Bolero z BT to nie jest pełna informacja, sprawdź numer w opcjach radia i potwierdź sobie czy masz inny niz na tej liście.
Te radia nie mają VideoInput i NIE obsługują kamery
5E0035812
5E0035819
5E0035820
5E0035812A
5E0035819A
5E0035820A

Pamietaj ze kamera musi być w standardzie NTSC.

Odp.
1. Jak podepniesz... zakodujesz.
2. ‎Nie. Po włączeniu OPS przycisk kamery nie jest aktywny. Jak już wrzucisz wsteczny a tym samym obraz z kamery to możesz przejść do widoku czujników.@rrobert nie przesłał swojego pomysłu na "kodowanie low jak high" a ja nie wiem co miał na mysli.. może wtedy byłaby na to szansa.
3. Bylo milion razy, chinch obcinasz i dajesz sygnał do 6 a mase do 12 w niebieskiej wtyczce.
4. Kodowanie LOW
Sterownik 5F(Infotainment) -> coding -> Byte 19 aktywujesz bit 4
Sterownik 10(parktronic) -> coding -> Byte 2 - bit 4i5 bedziesz miał do wyboru z listy - wybierasz - 10-RVC zainstalowana
5. MQS czyli 000979009. Możesz sobie kupić jako przewód naprawczy, przecinasz i masz odrazu dwa zarobione. Są też zarobione same przewody.. Na piny luzem szkoda czasu. Uszczelka niepotrzebna np.
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7137963419

Po co tworzyć coś co już jest..
https://www.drive2.com/l/4812815/
Wszystko się zgadza tylko kwestia jak rozwiążesz zasilanie tej low.. ile ludzi tyle pomysłów.
Możesz jak Rosjanin zastosować przekaźnik, mozesz zmienić adaptacje lampy cofania na led i stałe napiecie, możesz skorzystać z fabrycznego schematu o którym kilka postów wyżej rozmawiał Bandini z jacek1708..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mcq napisał:

@OctaviaPolska
Bolero z BT to nie jest pełna informacja, sprawdź numer w opcjach radia i potwierdź sobie czy masz inny niz na tej liście.
Te radia nie mają VideoInput i NIE obsługują kamery
5E0035812
5E0035819
5E0035820
5E0035812A
5E0035819A
5E0035820A

Pamietaj ze kamera musi być w standardzie NTSC.

Odp.
1. Jak podepniesz... zakodujesz.
2. ‎Nie. Po włączeniu OPS przycisk kamery nie jest aktywny. Jak już wrzucisz wsteczny a tym samym obraz z kamery to możesz przejść do widoku czujników.@rrobert nie przesłał swojego pomysłu na "kodowanie low jak high" a ja nie wiem co miał na mysli.. może wtedy byłaby na to szansa.
3. Bylo milion razy, chinch obcinasz i dajesz sygnał do 6 a mase do 12 w niebieskiej wtyczce.
4. Kodowanie LOW
Sterownik 5F(Infotainment) -> coding -> Byte 19 aktywujesz bit 4
Sterownik 10(parktronic) -> coding -> Byte 2 - bit 4i5 bedziesz miał do wyboru z listy - wybierasz - 10-RVC zainstalowana
5. MQS czyli 000979009. Możesz sobie kupić jako przewód naprawczy, przecinasz i masz odrazu dwa zarobione. Są też zarobione same przewody.. Na piny luzem szkoda czasu. Uszczelka niepotrzebna np.
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7137963419

Po co tworzyć coś co już jest..
https://www.drive2.com/l/4812815/
Wszystko się zgadza tylko kwestia jak rozwiążesz zasilanie tej low.. ile ludzi tyle pomysłów.
Możesz jak Rosjanin zastosować przekaźnik, mozesz zmienić adaptacje lampy cofania na led i stałe napiecie, możesz skorzystać z fabrycznego schematu o którym kilka postów wyżej rozmawiał Bandini z jacek1708..
 

bardzo dziękuję! już zakasuję rękawy. Tylko odbiorę auto z warsztatu i zacznę od sprawdzenia mojego Bolero ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, parę dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem O3 RS, więc zacząłem przeglądać forum żeby się dowiedzieć czegoś ciekawego o swoim nowym aucie :) Natkałem się na wątek o doposażeniu w kamerę cofania, wiec po świętach zabrałem się za szukanie podzespołów do tej modyfikacji.

Kupiłem kamerę na aledrogo od S3 o numerze 3V0827566F (kamera HIGH wraz ze spryskiwaczem używana żeby nie trzeba było kalibrować linij skrętnych) za 220zł

Na wolumenie kupiłem potrzebne Piny 5x MCON 000979034e oraz 2x MQS 000979009E za 5zł

W pewnej firmie koło modlińskiej (na priv podam namiary żeby nie było że robię reklamę) kupiłem 5 przewodów po 7 metrów LGY 0,35mm2 oraz jeden przewód RG174, złącze fakra żeńskie oraz izolację za 65zł

W aso zamówiłem trójnik Y 1J0955873D 15zł; cztery spinki 5J0955873D po 10zł sztuka; kostkę 8K0971833 19zł; przewód karbowany znalazłem u kolego w starej masce numer w aso 1J0955751D (10 metrów 110zł) 75zł

Przelotka 5E9971829A pomiędzy karoserią i klapą 45zł z przesyłką

Razem wydałem koło 410zł

Gromadzenie wszystkich elementów zajęło mi trzy dni

Montaż prosta sprawa, opisane było to przez kolegów powyżej

Teraz powstał problem Kodowanie korzystałem z instrukcji naszych południowych sąsiadów zamieszczonej w poście wyżej przez kolegów z forum. 

W 19 Gateway "zainstalowałem" że jest dodany sterownik 6C czyli kamera cofana

10 Park Assist: Long Coding --> BYTE2  --> Bit 4-5 - 10 Camera Type: Rear View Camera RVC installed

POTRZEBUJE POMOCY HELP

próbuje zmienić kodowanie w module kamery w związku z tym że posiadam w swoim "kuraku" skrzynię DSG według kolegów z południa powinienem wpisać w 6C(DSG) w long coding: 04840201A2002017000040, niestety kamera nie przyjmuje kodowania obecnie jest kodowanie 0284020102002001000040

Dlaczego kamera nie przyjmuje kodowania?

Rozumiem że jak spróbuje ją wyzerować to stracę kalibrację??

POTRZEBUJE KOGOŚ KTO MI POMOŻE W WARSZAWIE

Pozdrawiam Maciek

Edytowane przez mmajko
błąd (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za podpowiedź, może jeszcze dodam że właśnie podpiołem sygnał wideo z kamery i wyświetla słabej jakości obraz po wrzuceniu wstecznego. A po podłączeniu kamery z klamki czarny obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich. 

Zamieszczę własny mały poradnik, który może przyda się początkującym . Na wstępie, sprawa założenia kamery to nie jest temat jakiś strasznie poważny i trudny. Dla każdego sprawnie manualnego i kumatego człowieka, będzie to zadanie nie trudniejsze i nie tak energochłonne,  jak  samodzielna zmiana kół z letnich na zimowe :-D

O tym temacie było już bardzo wiele ale postaram się zamieścić informacje, które mogą pomoc początkującym i nie dość, że przyśpieszą pracę to jeszcze oszczędzą nieco nerwów. 

Zacznijmy od podstaw, skompletowałem zestaw niezbędny do wykonania pracy, czyli

- przewody i piny ( wszystko wykazane w tym temacie)

- przewód koncentryk z fakrą

- kostkę do wiązki od strony kamerki

- taśmę parcianą 

- niezbędne narzędzia czyli lutownicę i cynę 

- kamerkę w moim przypadku 5TA827566E od Tourana 

- zestaw przyrządów z allegro do demontażu tapicerki 

Pierwszym krokiem było stworzenie wiązki. Różne podawane są długości ale ja zrobiłem 6m i dla wersji liftback, wystarczyło to w zupełności. Przewody prowadziłem chyba możliwie najkrótszą drogą także 5m, może być ciut przymało, został mi zapas niecały 1m. Lepiej mieć rezerwę aby nic nie naciągać. 

Kolejnym krokiem był demontaż tapicerki klapy tylnej. Kolorem czerwonym zaznaczyłem punkty, które musimy zdemontować. 

IMG_20180420_184332.jpg

Kolorem  fioletowym zaznaczyłem miejsca, gdzie w tapicerce wklejone są zaczepy sprężynowe, które wychodzą z blachy po podważeniu materiału. Niebieski to śruba mocująca uchwyt zamykania klapy. Fioletowe strzałki wskazują kołki regulujące domykanie klapy -wykręcamy je ręcznie. Żółte pola to miejsca, gdzie wchodzą plastikowe zaczepy przymocowane do tapicerki klapy. Je wyciągamy z klapy jako ostatnie. Zaczynamy od czerwonych, potem niebieski, fioletowe zaczepy blaszane. 

IMG_20180417_170050.jpg

Kolejny etap to poluzowanie boczków na klapie. One także są zamocowane na metalowych sprężynach. Trzeba zacząć od dołu klapy, uderzając ub lekko szarpiąc w kierunku do środka klapy od zewnątrz, wyczepić te zaczepy tak aby boczek był luźny przynajmniej do górnej części , powyżej linki półki. Wtedy możemy już bez problemu zdjąć całą tapicerkę.

IMG_20180420_184321.jpg

Strzałką zaznaczyłem już przeciągniętą wiązkę. Poprowadziłem ją prawą stroną oczywiście, najpierw dla wygody zdejmując gumową przelotkę na przewody zarówno z klapy jak i dachu. Do przeciągnięcia przewodów użyłem specjalnego włókna do przeciągania kabli. Można użyć cienkiego włókna szklanego, grubej na około 3-4 mm żyłki, cokolwiek co jest sztywne ale zarazem elastyczneęcie.  Samo przeciągnięcie wiązki zajęło mi góra 5 min. Najpierw przez klapę, potem przez gumową osłonę a  następnie w dach i do środka.

IMG_20180417_170030.jpg

Postanowiłem ułatwić sobie zadanie i zdemontowałem ten boczek. W miejscach czerwonych 4 linii są jak zwykle metalowe spinki -takie skodowskie jak zawsze. Odciągamy trochę uszczelkę, łapiemy za boczek od góry i z wyczuciem, szarpiemy tak jak górne strzałki aby wyskoczyły te spinki. Na dole są 3 plastikowe , dość solidne zaczepy tylko na wsównaie. Gdy odczepimy górę, odciągamy cały boczek do zagłówka i mamy piękne dojście do przelotki dachu. Wystarczy nieco odchylić tapicerkę dachu i widać dziurę na gumę z wiązką. 

IMG_20180420_184312.jpg

Mamy już idealne miejsce na przeciągnięcie wiązki od dachu do środka. Całą wiązkę wyciągamy w okolicy zamka oparcia siedzenie, zresztą wszystko łądnie widać po zdjęciu tego boczku. 

Ja miałem nieco utrudnione zadanie gdyż posiadam boczne tylne poduszki powietrzne w miejscu, gdzie planowałem przeciągnąć wiązkę....

IMG_20180420_184255.jpg

Oczywiście dla chcącego nic trudnego :-D.  Wystarczy nieco odchylić uszczelkę drzwi na zewnątrz, odchylić czymś płaskim ten plastik po prawej stronie czerwonej kreski, który potem przechodzi w osłonę progu. Nie trzeba go nawet demontować. Latareczką przyświecić do środka i już widać, że pod nim idą wiązki fabryczne. Przeciągałem etapami, od tego zdemontowanego boczku najpierw na dół gdzie jest koniec strzałki. Pomiędzy plastik a blachę pod uszczelką wsadziłem nieiwelką rozpórkę aby mieć dostęp.  Potem z tego miejsca już do połowy przednich drzwi a potem bezpośrednio pod radio.  Działałem sam bez pomocy i wszystko, zajęło mi około 2 godzinek. Teraz myślę, że zmieściłbym się w godzinie góra 1,5. Pamiętać - cały czas pomoc włókna szklanego lub sztywnej żyłki w etapach przeciągania. 

Temat samego podłączenia jest wyjaśniony już wiele razy, ten poradnik jest wystarczający całkowicie. Na kostkach są numerki ale dość słabo widoczne. DObrze jest zrobić fotkę kostki od strony przewodów i powiększyć, wtedy widać je idealnie. Piny od koncentryka lutowałem a przewody od Can oraz zasilanie, przylutowałem do wskazanych w schemacie i oczywiście zaizolowałem. 

Kodowanie.png

Pozostało kodowanie, czyli część, która zajęła mi najwięcej czasu. Niestety nie znam VCDS i musiałem sam męczyć się z odnajdywaniem poszczególnych pozycji. Na początek był VCDS PL, potem jednak poszedł EN gdyż był z tamtym problem. W sumie im dalej tym lepiej ale zatrzymałem się na opcji 6C....tu nie wiedziałem co zrobić. 

Jak to mówią, chcieć to móc, udało mi się także to zrobić. To jest naprawdę w sumie proste. Dziś prawdopodobnie zrobiłbym to góra w 10 min . 

Jeżeli ktoś zna ten program i wie, gdzie czego szukać i co jak zrobić to już czysta zabawa.

U mnie kodowanie kamery wyglądało tak. Jako, że posiadam skrzynię DSG, wpisałem nowe podane nieco wyżej w poradniku, kliknąłem Do It ! i 9_9

IMG_20180419_210656.jpg

Taaki banan po chwili;-):-D

IMG_20180420_135407.jpg

IMG_20180420_135615.jpg

IMG_20180420_135622.jpg

IMG_20180419_212506.jpg

Zdjęcie nocne było pierwsze gdyż prace zakończyłem ok 21:30. Dzienne są już z dzisiejszego dnia. 

Wszystko działa jak należy, jakby kamerka była od wyjazdu z fabryki. Dodatkowe opcje pojawiają się po zbliżeniu dłoni do ekranu, można ustawiać sobie widok wedle upodobań. Kamerka posiada kilka trybów obserwacji także rybie oko. Można też przełączyć w tryb PATRZ W DÓŁ i wtedy, podjechać dosłownie na centymetr do przeszkody.

Tak więc, wszystkim, którzy jeszcze wahają się polecam bo naprawdę warto. Jeżdżę aktualnie po Hamburgu i powiem tak: takiego ścisku na parkingach, takiego ruchu i takich problemów z zaparkowaniem auta jeszcze moje oczy nie widziały a widziały już naprawdę wiele. To już moj piąty rok w Niemczech i byłęm w kilku wielkich i mnóstwie mniejszych miast. W Polsce także jeździłem po największych. Tu jest KATASTROFA a parkowanie pomiędzy śmietnikami, drzewami, przeróżnymi przeszkodami jest codziennością.  Także, POLECAM BO WARTO TO POSIADAĆ.

Edytowane przez dnaiel (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team