Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.
Pacjent Skoda Octavia 2 FL z 2009r., wymienilem radio Swing na inne 2 dinowe (podobne do tego http://allegro.pl/nawigacja-2din-radio-vw-seat-skoda-gps-bluetooth-i6857993515.html), radio to posiada wejście na kamerę cofania więc ją założyłem (https://pl.aliexpress.com/item/Trunk-handle-car-reverse-rear-view-camera-Night-vision-waterproof-color-For-skoda-octavia-fabia-audi/32583276443.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.jE4ZnS), wszystko podłączyłem. Gdy przekręce tylko kluczyk i włączę wsteczny kamera się włącza i jest ok. Natomiast gdy uruchomię silnik i dam wsteczny wyskakuje brak sygnału wideo. Ktoś wie co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne chodzi o wkodowanie kamery. po odpaleniu radio dostaje sygnał, ze auto jest w ruchu i wyłącza kamerkę. podobnie jak u mnie w O3, gdy ja włączę widzę wszystko, po przekroczeniu 16 km/h system wyłącza kamerkę. u ciebie jest jakbyś cały czas jechał ...tak na moje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zasilanie z żarówki cofania.

Cincza do radia, a drugi kabelek przeciągłem do żarówki cofania + i -

Nie ruszałem tzn. nie podłączyłem tego dodatkowego kabelka czerwonego który jest na kablu czincz z jednej i drugiej strony co idzie do radia i do kamery.

Edytowane przez sh@dow (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stąd masz problem. Przy uruchomionym silniku napięcie na żarówce świateł cofania jest modulowane a nie stałe. Masz trzy wyjścia:

1. Przekaźnik

2. Filtr wygladzający

3. Zmiana zasilania na stałe np. Po stacyjce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powinienem odłączyć jakiś kabel + lub - od lampy cofania i podłączyć ten czerwony kabelek np pod stacyjkę? Czy już podłączenia przy lampie z tyłu nie ruszać i zająć się tylko tym kabelkiem?

Ten kabelek czerwony od strony kamery też musi być podłączony czy nie musi jak podłącze ten od strony radia?

Zrobione. Ten kabelek czerwony podłączyłem do zasilania radia. A z tyłu od kamery złączony z plusem.

Dziękuję za pomoc

Edytowane przez sh@dow (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kamerę cofania w wersji LOW mam i ja...

obyło się bez komplikacji (największy problem miałem z tym jak wyjąć radio bez "wyjmaków" - poradziłem sobie 2 brzeszczotami do wyrzynarki - włożyłem je w otwory oczywiście stroną odwrotną czyli ta którą się wkłada do uchwytu wyrzynarki)

najbardziej się cieszę z tego że mimo "małej klamki" obyło się bez cięcia blachy... wszystko pasowało p&p...

musiałem jedynie nieco naciąć ramkę rejestracji...

d71bf53e14f62435a62a9f26ca2dc5ae.jpg

9723984d01e7d776713e5e84ba39f618.jpg

Edytowane przez dzida (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
6 godzin temu, Grizli napisał:

A vzemu wstawia sie takie kamerki, ktore wystaja jak cycki krolowej i trzeba robic jakies rzeźby , wycinac elementy,,,,skoro ba rynku mozna kupic dzis doskownie wszystko plug&play??

a pokaż kamerę która pasuje P&P i nie wystaje? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No np moja wystaje troszke ale praktycznie nie widac jej a juz na pewno,nie trzeba rzeźbić , nic wycinac?. W porownaniu do tej ze zdjecia to 1/3 góra 1/2. 

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No np moja wystaje troszke ale praktycznie nie widac jej a juz na pewno,nie trzeba rzeźbić , nic wycinac. W porownaniu do tej ze zdjecia to 1/3 góra 1/2. 
To jak taki mądry jesteś to pokaż mi kamerę która będzie pasowała p&p do O3 z 2014 r. I która nie będzie tak wystawać (co najbardziej Ci nie pasuje z tego co widzę) . Ale UWAGA: mam małą klamkę klapy dl. 9 cm (podpowiem: u Ciebie jest duza klamka dl. 11 cm).

To jest jedyny model który znalazłem, który działa jak trzeba, podłączenie jest bez problemu i do którego nie trzeba ciąć klapy i powiększać dziury na klamkę.
Jedyne co musiałem na odcinku około 2 cm przyciąć plastikowa ramkę rejestracji (czego po założeniu kamery i tak nie widać)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzenie brzmi, KTO SZUKA TEN ZNAJDZIE i ja znalazłem tyle, że nie w PL. Twoje dzieło jest skończone i to jest najważniejsze, jesteś zadowolony, że działa tak jak chciałeś. 
Tak jak napisałem: do Twojej klapy nie ma problemu za znalezieniem... Problemem jest znalezienie do mojej tak żeby nie trzeba było ciąć klapy

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam w swojej octavii radio Bolero, ale bez BT (brak przycisku phone, jest przycisk Mute oraz TP). Nie wiem jaka to wersja radia, dlatego też piszę o braku BT, może tak będzie łatwiej zidentyfikować wersję.  I tak się zastanawiam, czy do tej wersji można zamonotwać kamerę cofania? Jeżeli tak, to jaką najlepiej, żeby wyszło to sensownie kosztowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.musialem jakoś pominąć Twój post.niestety mam wersję 5E0035812A.rozumiem że w tej sytuacji nic nie można zrobić? Czy pozostaję wymiana na inne Bolero,Amundsen?
jak wygląda kosztowo wymiana na inne Bolero? widziałem w innym wątku kwestie wymiany na Amundsen albo Columbus ale nie na Bolero

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie była.szukajac auta oglądałem sporo Octavii i wszystkie miały.a ta którą mi pasowała akurat nie. ale nie bluetooth był priorytetem.fotke jutro prześle.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam pytanko czy da się jakoś uaktywnić np. podgląd z kamerki jeśli wsteczny nie jest wbity, na pewno za podgląd jest odpowiedzialna ta ikonka na dole, w momęcie cofania jest ona ktywna i po wciśnięciu jej podgląd się wyłącza, ale np. jadąc do przodu dopóki dopóty aktywne są czujniki podglądu już nie można włączyć, mam Columbusa Mib 1, i kamerke z chin, czy da się to gdzieś zaprogramować? Kamerke mam od wczoraj udało się zamontować ?

IMG_20180809_145641.jpg

Edytowane przez djmalin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2018 at 22:08, micho napisał:

Było bolero w O3 bez BT? Pokaz foto, a sama wymiana na bolero z BT nie powinna być droga, raczej sprzedaje się to za bezcen.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Często ludzie piszą, że jeżeli radio ma BT i Phone to będzie można podłączyć kamerkę, a to jest niestety mit. Ja mam BT i Phone, a mimo wszystko moje radyjko znajduje się na liście tych które nie mają wejście video ...

Edytowane przez OctaviaPolska (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team