Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 4.04.2018 at 20:44, mcq napisał:

@OctaviaPolska
Bolero z BT to nie jest pełna informacja, sprawdź numer w opcjach radia i potwierdź sobie czy masz inny niz na tej liście.
Te radia nie mają VideoInput i NIE obsługują kamery
5E0035812
5E0035819
5E0035820
5E0035812A
5E0035819A
5E0035820A

Pamietaj ze kamera musi być w standardzie NTSC.

Odp.
1. Jak podepniesz... zakodujesz.
2. ‎Nie. Po włączeniu OPS przycisk kamery nie jest aktywny. Jak już wrzucisz wsteczny a tym samym obraz z kamery to możesz przejść do widoku czujników.@rrobert nie przesłał swojego pomysłu na "kodowanie low jak high" a ja nie wiem co miał na mysli.. może wtedy byłaby na to szansa.
3. Bylo milion razy, chinch obcinasz i dajesz sygnał do 6 a mase do 12 w niebieskiej wtyczce.
4. Kodowanie LOW
Sterownik 5F(Infotainment) -> coding -> Byte 19 aktywujesz bit 4
Sterownik 10(parktronic) -> coding -> Byte 2 - bit 4i5 bedziesz miał do wyboru z listy - wybierasz - 10-RVC zainstalowana
5. MQS czyli 000979009. Możesz sobie kupić jako przewód naprawczy, przecinasz i masz odrazu dwa zarobione. Są też zarobione same przewody.. Na piny luzem szkoda czasu. Uszczelka niepotrzebna np.
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7137963419

Po co tworzyć coś co już jest..
https://www.drive2.com/l/4812815/
Wszystko się zgadza tylko kwestia jak rozwiążesz zasilanie tej low.. ile ludzi tyle pomysłów.
Możesz jak Rosjanin zastosować przekaźnik, mozesz zmienić adaptacje lampy cofania na led i stałe napiecie, możesz skorzystać z fabrycznego schematu o którym kilka postów wyżej rozmawiał Bandini z jacek1708..
 

No i bryndza, czyli pozostaje wymiana jednostki sterującej? A taka opcja jak z tej aukcji coś daje?

https://allegro.pl/kamera-cofania-sterownik-3c0907441-vw-audi-skoda-i7367000384.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a czy jeżeli mam odtwarzacz który nie posiada wejścia video to da się zrobić to przez adapter RGB? będzie to działać? testował ktoś?

Np.

https://www.ebay.ie/itm/Interface-VW-Ruckfahr-Kamera-LOW-fur-RNS315-RNS510-RCD510-Columbus-Bolero-Trinax/351747344503?hash=item51e5c68877:g:H3oAAOSwjiZaKSAV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jak ktoś by miał problem z fabrycznie nową kamerą to mogę próbować aktywować, występuje błąd adaptacji konca lini produkcyjnej czy jakoś tak

- typy kamer 5Q0980556, 5q0980568a, 5q0980556B inne pytać - oznaczenia sterownika a nie klamki 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
jak ktoś by miał problem z fabrycznie nową kamerą to mogę próbować aktywować, występuje błąd adaptacji konca lini produkcyjnej czy jakoś tak
- typy kamer 5Q0980556, 5q0980568a, 5q0980556B inne pytać - oznaczenia sterownika a nie klamki 
Witam kolegę,
Ja mam tą kamerę nówkę z końcówką B i ciągle nie rozwiązałem mojego problemu. Może masz lekarstwo na mój kłopot.
Pisałem o nim tutaj we wcześniejszych postach.
Do dziś problemu nie rozwiązałem.
Czasem myślę, że może to brak kalibracji kamery, ale z drugiej strony to nie powinno mieć nic wspólnego.
Chętnie skorzystam z pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robert, ale chyba nie ma takiej potrzeby.

Generalnie sama kamera działa poprawnie, ale jest problem z załączaniem się przednich czujników parkowania i OPS-a.

Dla przypomnienia tak mniej więcej to wyżej opisywałem (próbowałeś mi coś wówczas pomóc).

" Czasem podjeżdżając przodem pod przeszkodę słyszę tylko czujniki, ale nie mam OPS-a (czasem OPS się załącza) i w tym momencie zapinając R obraz z kamery nie zapala się. Muszę dopiero wcisnąć przycisk do parkowania czyli wyłączyć czujniki i wówczas wrzucić R."

Jeżeli od razu po jeździe na wprost lub z postoju wrzucam wsteczny wówczas obraz z kamery załącza się bez problemu. Jeśli coś nie jasne mogę nagrać krótki filmik.

Mam VCP więc można kiedyś coś spróbować podziałać przez Team Viewer-a.

Już się do tego trochę przyzwyczaiłem, ale nie ukrywam że mnie to irytuje czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zabieram się za przygotowanie okablowania pod kamerę cofania i mam pytanie. Czy nie można pociągnąć tylko koncentryka do radia, a zasialanie i wpięcie do magistrali CAN wykonać gdzieś w bagażniku ? Zasilanie może być z gniazda zapalniczki które mam w bagażniku a magistrala CAN może np iść do modułu czujnika cofania ? Przecież to chyba bez różnicy gdzie się podepnę. Czy źle myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się za przygotowanie okablowania pod kamerę cofania i mam pytanie. Czy nie można pociągnąć tylko koncentryka do radia, a zasialanie i wpięcie do magistrali CAN wykonać gdzieś w bagażniku ? Zasilanie może być z gniazda zapalniczki które mam w bagażniku a magistrala CAN może np iść do modułu czujnika cofania ? Przecież to chyba bez różnicy gdzie się podepnę. Czy źle myślę ?

Możesz tylko przy jednostce lub gataway - u.

Innej opcji nie ma. Jednostka w schowku, gataway pod kierownicą.

Zasilanie stałe, z kąd tylko chcesz.

Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zas. W szkodzie np jest 5 lub 6 magistrali can o różnych prędkościach i kilka magistrali lin aby to wszystko sie ze soba dogadało to jest gateway. Ma magistrali napędu nie musi być przesylana informacja o tym co się dzieje w radiu.

zasilanie bierzesz z wycieraczki tylnej jest po zapłonie. Sprawdzone i działa can tak jak było pisane z jednostki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 21.06.2017 at 09:42, Bandini napisał:

Znalazłem coś takiego do tej kameeki

Screenshot_20170621-083903.png

Poza tym dziwne, że ona wogóle nie jest zakodowana. Tylko są same zera

3 godziny dłubania i kamera zamontowana :)

Zasilnie podpięte do wycieraczki.

Kodowanie robię jak powyżej ale jak chcę wejść w moduł kamery 6C to dostaję komunikat "no response from conrtoler" ?

Pomóżcie proszę ?

Mam nadzieję że kamera sprawna - kupiona na allegro używana 5TA827566E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie, czy ktoś z Was montował u siebie taką kamerę w okresie gwarancji? Może ktoś podpowie czy w ogóle jest sens montować w trakcie gw.? Nie zamówiłem kamery przy zakupie, a teraz chętnie bym ją dołożył, ale gwarancja przedłużona 4 lata... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na gwarancji i wychodzę z założenia że jeśli popsuje mi się klamka od drzwi kierowcy to kamera niema nic do tego i gwarancja powinna działać. Jeśli natomiast padnie mi radio to tu mogą być problemy.

Zamontuj kamerę jak najmniej inwazyjnie abyś w razie problemów mógł ją zdemontować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego problemu.

Kamera jest już widziana przez VCDSa.

Niestety nie przyjmuje mi kodowania, a po wbiciu wstecznego nie mam obrazu.

Czy ktoś rozwiązał ten problem (z odrzucaniem kodowania)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Przewertowałem wątek i szukam używanej kamerki. W ogłoszeniach przewijają się kamerki o oznaczeniu 566827566A (używane ze skody superb III). Czy ktoś się orientuje, czy taka kamerka też zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krissgren napisał:

Wracając do mojego problemu.

Kamera jest już widziana przez VCDSa.

Niestety nie przyjmuje mi kodowania, a po wbiciu wstecznego nie mam obrazu.

Czy ktoś rozwiązał ten problem (z odrzucaniem kodowania)?

Jak byś wstawił błędy z kamery i radia było by jak sadze łatwiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby te systemy obsługiwaly kamery hdcvi, ahd itp, albo nie zadziała wcale albo będzie sygnał zwykły analogowy choć może coś zyskasz z racji przetwornika o wyższej rozdzielczości.

Gdzie znalazłeś kamerę typowo do cofania o podwyższonych parametrach?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team