Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

 Panowie a podpowie ktoś jak wyglada sprawa z kamerą w VW UP-ie? Żona ma poliftowego z radiem z kolorowym ekranem.Widziałem że można za dopłata taką dołożyć.

Kamera musi być ori ? czy zwykłą chińska na chincze tez dołoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jak moja....
Ps. Zdjęcia w aukcji z ujeciami w nocy mocno optymistyczne

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kamera 5TA827566E do której brakuje mi tylko fakry po podłączeniu na krótko wyświetliła obraz ale nie pokazały się żadne linie :(.

Wszystko zrobiłem tak jak opisane to jest w pdfie załączonym wcześniej za wyjątkiem zmiany pierwszego bajta w kamerze z 01 na 04.

Czy to może być przyczyną czy jednak z kamerą coś jest nie tak.

Czy może muszę zrestartować radio i podłączyć to normalnie a nie na "wariata" ? podłączałem kabel sygnałowy na działającym radiu. 

Proszę o porady bo mam jeszcze czas na zwrócenie kamery w razie gdyby było z nią coś nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, -skaler- napisał:

@dzida I jest jakaś różnica w obrazie między kamerą z niższą rozdzielczością?

nie stwierdziem :-D na obu psa od teściowej odróżnisz...

możę na większym ekranie by była różnica....

co Ci z wyższej rozdzielczośi kamery jeżeli ekran jej nie obsłuży...

u mnie na ekranie amundsena obraz był zbliżony - sam sobie porównaj - to obraz z 2 różnych kamer - jedna z wyższa rozdziałką (teoretycznie)

zgaduj która jest która

testowałęm je tez obie na TV 32" i tam było widać lekką różnicę (ale naprawdę nie dużą) więc na małym ekraniku nie zobaczysz różnicy

HD z tego nie zrobisz

K1.jpg

k2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przejzalem caly post ale jednoznacznie nie znalazlem odpowiedzi, kupilem kamere oryginalna Low w klamce, gdzie mam zasilic ta kamere, ciagnac przewod razem z sygnalem video do radia i tam jest jakies wejscie, bo jesli podlacze do zasilania radia to kamera przez caly czas bedzie miala napiecie a nie jest mi to potrzebne, czy jednak do zarowki cofania, a jesli tam to czy musze jakas elektronike zastosowac miedzy kamere a zarowke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad tydzień zabawy (ciągle czegoś brakowało + uszkodzona wtyczka fakra) i wszystko działa.

Koszt całkowity lekko ponad 400zł

Co do zasilania to ja podłączyłem do wycieraczki ale gdybym miał to zrobić jeszcze raz to podłączył bym do radia, ponieważ od czasu do czasu przy odpalaniu samochodu wyskakuje mi komunikat że moduł kamery cofania nie jest dostępny. Pewnie dlatego że kamera dostaje zasilanie lekko za późno ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki, przeciągnę zatem wszystkie kable do radia, a kabel przedłużający od kamery do radia samemu zarabiałeś czy kupiłeś, znalazłem tani na alliexpresie, za nie całą 100, nie wiem czy jakościowy ok, ale nawet ma tą niebieską wtyczkę do radia, na all.eg.ro chca ok 200, troche drogo.

Poszukuję jeszcze kabla między MIB a wyświetlaczem bo wymieniam Swinga na coś lepszego, pewnie w std kabla tego nie mam (nie wiem nie rozbierałem jeszcze obecnego Swinga) i pewnie kabel będzie za krótki bo musi przecież trafić do schowka, może znasz kogoś kto ma takie kable, lub może ktoś z forumowiczów poleciłby coś tanio, std chcą 600 za taki kabel, ale kabel za 600 ...., masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wróciłem jeszcze do tematu mojej kamery :) i sprawdziłem czy nie mam jakiś błędów i mam dwa ?

jeden związany z podgrzewaniem kierownicy - ale on jest od nowości

i jeden związany z kamerą:

131689 - Rear View Camera System Control Module 
          U104C 00 [008] - No communication
          [New feature! Extended UDS fault detail is only supported by current gen. interfaces]
          Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear

czy może on być związany z tym pierwszym bajtem którego nie udało mi się zmienić w kodowaniu kamery ? czy może jest jakiś inny powód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy i elektronicznie zupełnie zielony,

zakupiłem do swojej skoduni octavia combi po lifcie ,radyjko columbus ze skody superb ,co mam jeszcze dokupić aby działało navi,kamera cofania i bluetooth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, tez jestem na etapie zmiany radia, wprawdzie przed liftem o3, masz radio oddzielnie z wyswietlaczem? jeśli nie to na pewno jest potrzebna półka gdzie zamontujesz jednostkę sterujacą, wiązka kabli albo od can albo przedłuzająca obecna plus dodatkowe kable zasilanie wyswietacza i kabel sygnalowy, jednostka sterujaca powinna byc z bt, jesli chcesz miec taka funkcjonalnosc, z tego co sie orientuje jak kupuje sie jednostke sterujaca to przy bt powinien byc napisany adres mac, jesli sa same zera to raczej bt nie ma, od kamery musisz pociagnac wiazke sygnalowa i zasilajaca, koledzy pisza ze najlepiej wczepiac w zasilanie radia bo inaczej pozniej dostaje prad i radio jeczy ze nie ma kontaktu z kamera, jak kolega pisal radio musi byc odblokowane i nie kradzione, pewne zrodlo bo adaptacji jest on line w aso, oczywiscie roznie platna i zeby nie bylo skuchy jak tam wyjdzie ze radio lewe. Ja obecnie zstanwaiiam sie czy moj kabel pod swingiem jest na tyle dlugi ze dojdzie do schowka i czy skoda montowala kable uniwersalne od razu z mozliwoscia podlaczenia wyswietlacza, czy jednak jest to dedykowany do radia bez dodatkow, jesli okaze sie ten drugi wariant to koledzy pisali ze za jakies 500 - 600 zl sa kable przedluzajace, najczesciej jak sie szuka to do golfa VII MQB upgrade cable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio orginał RNS 510 stan idealny ,legal z kodem mam już ramkę i antenę gps ,wszystko do podłączenia ale nie wiem co jeszcze trzeba dokupić bo tak naprawdę to każdy mówi co innego,słyszałem że trzeba jakieś moduły do navi i telefonu,jeszcze ktos twierdzi że nie ,a jak jest naprawdę?

Tak naprawdę to już mam dosyć tych przeróbek i w końcu sprzedam orginał a kupię chińszczyznę

Edytowane przez Tomasz Kostrzewski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa

ty masz o2, ja mialem o2 przed liftem to ze 3 x radio zmienialem, w koncowej fazie byl columbus. Trzeba modul BT kupic, chyba montowany jest pod siedzeniem, mozna tez radio juz kupic z BT, pociagnac kabelki do mikrofonu, do gps antene, na magnes, sam taka kupowalem, zakodowac radio vcdsem, w o2 nie trzeba jezdzic do aso, wiem ze rnsy 315 byly z bt a 510 nie wiem, zobacz czy na naklejce radia jest BT i czy jest jakis adres jesli nie ma zer, to znaczy ze radio ma BT nie trzeba wtedy dodatkowego modulu.

u mnie jeszcze kupowalem taki adapter do anteny fm z 1 na 2 wejscia bo inaczej radio bledami sypalo ze antena nie prawidlowo podlaczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Jestem nowym posiadaczem Kurczaka Octavia LIFT 2018 1.4 TSI KOMBI

Auto na pokładzie ma zamontowane AUDIO Amundsen, niestety w związku z tym, iż było już na placu nie było opcji dołożenia kamerki cofania, która nie ukrywam dla małżonki była by sporym udogodnieniem. Pytanie teraz do ws czy jest możliwość dołożenia do tego radia takiej opcji?

 Prześledziłem cały wątek i widzę iż istnieje kilka opcji.

Najtańsza opcja zwykła kamerka bez lini skrętnych, uważam że jeżeli coś dokładać to z wypasem, dlatego tez interesowała by mnie kamerka HIHG

Pytanie czy procedura poszukiwania takiej kamery (używana od Superba zda w tym modelu egzamin)?

Może ktoś z was posiada na sprzedanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 29.12.2015 at 20:22, Enriquez napisał:

Mała zajawka - podłączyłem właśnie kamerę cofania na chwilę. Działa i ma się dobrze. Później opiszę co i jak.

Siemka. Mam O3 z 2018 roku i chciałbym sobie podłączyć kamere cofania (Tak wiem mogłem dobrać w zestawie). ? jesjestem laikiem w tych sprawach i chciałbym się dowiedzieć jak poprowadzić kable z tylnej klapy aż do radia czy uda one podloga czy sufitem. Czy jest jakaś trudność demontażu tych wszystkich plastików i czy programowanie radia stwarza problem? Czy można je zaprogramować zwykłym kablem diagnostycznym i wejściem obd2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2018 at 20:36, Grizli napisał:

Witam Wszystkich. 

Zamieszczę własny mały poradnik, który może przyda się początkującym . Na wstępie, sprawa założenia kamery to nie jest temat jakiś strasznie poważny i trudny. Dla każdego sprawnie manualnego i kumatego człowieka, będzie to zadanie nie trudniejsze i nie tak energochłonne,  jak  samodzielna zmiana kół z letnich na zimowe :-D

O tym temacie było już bardzo wiele ale postaram się zamieścić informacje, które mogą pomoc początkującym i nie dość, że przyśpieszą pracę to jeszcze oszczędzą nieco nerwów. 

Zacznijmy od podstaw, skompletowałem zestaw niezbędny do wykonania pracy, czyli

- przewody i piny ( wszystko wykazane w tym temacie)

- przewód koncentryk z fakrą

- kostkę do wiązki od strony kamerki

- taśmę parcianą 

- niezbędne narzędzia czyli lutownicę i cynę 

- kamerkę w moim przypadku 5TA827566E od Tourana 

- zestaw przyrządów z allegro do demontażu tapicerki 

Pierwszym krokiem było stworzenie wiązki. Różne podawane są długości ale ja zrobiłem 6m i dla wersji liftback, wystarczyło to w zupełności. Przewody prowadziłem chyba możliwie najkrótszą drogą także 5m, może być ciut przymało, został mi zapas niecały 1m. Lepiej mieć rezerwę aby nic nie naciągać. 

Kolejnym krokiem był demontaż tapicerki klapy tylnej. Kolorem czerwonym zaznaczyłem punkty, które musimy zdemontować. 

IMG_20180420_184332.jpg

Kolorem  fioletowym zaznaczyłem miejsca, gdzie w tapicerce wklejone są zaczepy sprężynowe, które wychodzą z blachy po podważeniu materiału. Niebieski to śruba mocująca uchwyt zamykania klapy. Fioletowe strzałki wskazują kołki regulujące domykanie klapy -wykręcamy je ręcznie. Żółte pola to miejsca, gdzie wchodzą plastikowe zaczepy przymocowane do tapicerki klapy. Je wyciągamy z klapy jako ostatnie. Zaczynamy od czerwonych, potem niebieski, fioletowe zaczepy blaszane. 

IMG_20180417_170050.jpg

Kolejny etap to poluzowanie boczków na klapie. One także są zamocowane na metalowych sprężynach. Trzeba zacząć od dołu klapy, uderzając ub lekko szarpiąc w kierunku do środka klapy od zewnątrz, wyczepić te zaczepy tak aby boczek był luźny przynajmniej do górnej części , powyżej linki półki. Wtedy możemy już bez problemu zdjąć całą tapicerkę.

IMG_20180420_184321.jpg

Strzałką zaznaczyłem już przeciągniętą wiązkę. Poprowadziłem ją prawą stroną oczywiście, najpierw dla wygody zdejmując gumową przelotkę na przewody zarówno z klapy jak i dachu. Do przeciągnięcia przewodów użyłem specjalnego włókna do przeciągania kabli. Można użyć cienkiego włókna szklanego, grubej na około 3-4 mm żyłki, cokolwiek co jest sztywne ale zarazem elastyczneęcie.  Samo przeciągnięcie wiązki zajęło mi góra 5 min. Najpierw przez klapę, potem przez gumową osłonę a  następnie w dach i do środka.

IMG_20180417_170030.jpg

Postanowiłem ułatwić sobie zadanie i zdemontowałem ten boczek. W miejscach czerwonych 4 linii są jak zwykle metalowe spinki -takie skodowskie jak zawsze. Odciągamy trochę uszczelkę, łapiemy za boczek od góry i z wyczuciem, szarpiemy tak jak górne strzałki aby wyskoczyły te spinki. Na dole są 3 plastikowe , dość solidne zaczepy tylko na wsównaie. Gdy odczepimy górę, odciągamy cały boczek do zagłówka i mamy piękne dojście do przelotki dachu. Wystarczy nieco odchylić tapicerkę dachu i widać dziurę na gumę z wiązką. 

IMG_20180420_184312.jpg

Mamy już idealne miejsce na przeciągnięcie wiązki od dachu do środka. Całą wiązkę wyciągamy w okolicy zamka oparcia siedzenie, zresztą wszystko łądnie widać po zdjęciu tego boczku. 

Ja miałem nieco utrudnione zadanie gdyż posiadam boczne tylne poduszki powietrzne w miejscu, gdzie planowałem przeciągnąć wiązkę....

IMG_20180420_184255.jpg

Oczywiście dla chcącego nic trudnego :-D.  Wystarczy nieco odchylić uszczelkę drzwi na zewnątrz, odchylić czymś płaskim ten plastik po prawej stronie czerwonej kreski, który potem przechodzi w osłonę progu. Nie trzeba go nawet demontować. Latareczką przyświecić do środka i już widać, że pod nim idą wiązki fabryczne. Przeciągałem etapami, od tego zdemontowanego boczku najpierw na dół gdzie jest koniec strzałki. Pomiędzy plastik a blachę pod uszczelką wsadziłem nieiwelką rozpórkę aby mieć dostęp.  Potem z tego miejsca już do połowy przednich drzwi a potem bezpośrednio pod radio.  Działałem sam bez pomocy i wszystko, zajęło mi około 2 godzinek. Teraz myślę, że zmieściłbym się w godzinie góra 1,5. Pamiętać - cały czas pomoc włókna szklanego lub sztywnej żyłki w etapach przeciągania. 

Temat samego podłączenia jest wyjaśniony już wiele razy, ten poradnik jest wystarczający całkowicie. Na kostkach są numerki ale dość słabo widoczne. DObrze jest zrobić fotkę kostki od strony przewodów i powiększyć, wtedy widać je idealnie. Piny od koncentryka lutowałem a przewody od Can oraz zasilanie, przylutowałem do wskazanych w schemacie i oczywiście zaizolowałem. 

Kodowanie.png

Pozostało kodowanie, czyli część, która zajęła mi najwięcej czasu. Niestety nie znam VCDS i musiałem sam męczyć się z odnajdywaniem poszczególnych pozycji. Na początek był VCDS PL, potem jednak poszedł EN gdyż był z tamtym problem. W sumie im dalej tym lepiej ale zatrzymałem się na opcji 6C....tu nie wiedziałem co zrobić. 

Jak to mówią, chcieć to móc, udało mi się także to zrobić. To jest naprawdę w sumie proste. Dziś prawdopodobnie zrobiłbym to góra w 10 min . 

Jeżeli ktoś zna ten program i wie, gdzie czego szukać i co jak zrobić to już czysta zabawa.

U mnie kodowanie kamery wyglądało tak. Jako, że posiadam skrzynię DSG, wpisałem nowe podane nieco wyżej w poradniku, kliknąłem Do It ! i 9_9

IMG_20180419_210656.jpg

Taaki banan po chwili;-):-D

IMG_20180420_135407.jpg

IMG_20180420_135615.jpg

IMG_20180420_135622.jpg

IMG_20180419_212506.jpg

Zdjęcie nocne było pierwsze gdyż prace zakończyłem ok 21:30. Dzienne są już z dzisiejszego dnia. 

Wszystko działa jak należy, jakby kamerka była od wyjazdu z fabryki. Dodatkowe opcje pojawiają się po zbliżeniu dłoni do ekranu, można ustawiać sobie widok wedle upodobań. Kamerka posiada kilka trybów obserwacji także rybie oko. Można też przełączyć w tryb PATRZ W DÓŁ i wtedy, podjechać dosłownie na centymetr do przeszkody.

Tak więc, wszystkim, którzy jeszcze wahają się polecam bo naprawdę warto. Jeżdżę aktualnie po Hamburgu i powiem tak: takiego ścisku na parkingach, takiego ruchu i takich problemów z zaparkowaniem auta jeszcze moje oczy nie widziały a widziały już naprawdę wiele. To już moj piąty rok w Niemczech i byłęm w kilku wielkich i mnóstwie mniejszych miast. W Polsce także jeździłem po największych. Tu jest KATASTROFA a parkowanie pomiędzy śmietnikami, drzewami, przeróżnymi przeszkodami jest codziennością.  Także, POLECAM BO WARTO TO POSIADAĆ.

Wiem że napisałeś wszystko ale ja jednak jestem zielony z takich spraw A chciałem sobie zamontować kamerkę. Możesz mi wyjaśnić o co chodzi z tymi rzeczami 

- piny 

- przewód koncentryk z fakrą

- kostkę do wiązki od strony kamerki

Gdzie to dostanę i jak to wygląda?

10 minut temu, -skaler- napisał:

@Szwedzik Ja korzystałem z tego ?

Zwykły VCDS w zupełności wystarczy żeby później to zakodować. 

Jesteś moim Bogiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szwedzik Ja akurat montowałem chińczyka z racji małego otworu w klapie ? Więc temat kabli miałem z głowy. Jedynie to kupiłem złącze pod cincha z zarobionymi pinami.  

Na aledrogo widziałem kompletne wiązki pod kamerę LOW ale za jakieś 300zł. Ale uniwersalna fakra którą trzeba bodaj obciąć z drugiej strony wtyczkę o zarobić piny wychodzi chyba 60zł? Więc drugi przewód  kostką  myślę w tych samych okolicach wyjdzie. A piny to juz groszowe sprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szwedzik Zacznijmy od jednej rzeczy. Ty chcesz montować ORI kamerę czy chiński zamiennik? Bo to z linków to masz chińczyki. One mają wyprowadzone kable do zasilania oraz sygnałowy(cinch) I do radia możesz się wpiąć takim czymś co by nic nie ciąć i nie zarabiać. 

https://sklep.martos.com.pl/adapter-kamery-cofania-mib-std2-vw-skoda-p-205.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team