Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

ZIBI, odpuść sobie Gramatowskiego w Elblągu a najlepiej, to wszystkie ASO . To są firmy, które mają zarabiać a nie pomagać a gdy trzeb a coś zrobić taniej,,zapomnij. Poza tym ich kompetencje budzą wiele wątpliwości. Wiesz jakie schody miałem z nim gdy poruszyłem temat wstawienia dekielka w reflektorze abym w przyszłości, móc samemu wymienić żarówkę od kierunku? Kolego, skończyło się na tym, że podałem im konkretną stronę z poradą i omówieniem. ONI pojęcia nie mieli nawet, że w Octavii NIE WYMIENISZ sam żarówki z przodu od kierunku ! Zanim im to udowodniłem twierdzili, że ich stary super mechanik to już wiele razy robił i nie stanowi to problemu, że ja jakieś bajki im opowiadam z forum i tam nie ma żadnych dekielków. JA im pokazałem numer części fabrycznej, JA im naświetliłem sprawę. Te wszystkie ASO..to ALE SPIERDO...OSOBÓWKĘ..chyba. Gdynia,,,też mam podobne uczucia. 

O kamerkę także się pytałem u nich zanim sam zrobiłem. My się dowiemy i oddzwonimy...yhhhyymmm,,,oddzwonili ale z infolinii skoda polska -ankieta o jakości obsługi. Jak sie konkretnie za to nie weźmiesz to mieć nie będziesz . Samo się nie zrobi. Nie szukaj do okoła, masz tu najprostszą i najtańszą możliwą drogę do spełnienia zachcianki. 

Napisz proszę, dlaczego SAM tego nawet nie spróbujesz? To naprawdę nie są jakieś czary mary. potrafisz zmienić koło w samochodzie, to i kamerkę założysz??

kamerka to nie pieczywo i nie trzeba kupować już dziś, teraz, zaraz. jak się poklika to i za 300 sie kupi i to HIGH używkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grizli, że otworzyłeś mi oczy:))

Bo ja durny myślałem że jak powiem hej mam 5 stów kto chce? To będzie las rąk.

Niestety w nowych czasach nikt nie chce moich 5 stów, chce 1000 albo goń się frajerze.

Będę musiał zastosować się do twojej rady i zrobić to sam, albo zapomnieć bo jak ktoś wspomniał, żeby nie rozjechać teściowej może wystarczy zerknąć w lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grizli, że otworzyłeś mi oczy:))
Bo ja durny myślałem że jak powiem hej mam 5 stów kto chce? To będzie las rąk.
Niestety w nowych czasach nikt nie chce moich 5 stów, chce 1000 albo goń się frajerze.
Będę musiał zastosować się do twojej rady i zrobić to sam, albo zapomnieć bo jak ktoś wspomniał, żeby nie rozjechać teściowej może wystarczy zerknąć w lusterka
Kamerka w wersji low to naprawdę nie jest skomplikowane... Najwięcej czasu schodzi na przeciąganie kabli. Sam montaż właściwej kamerki w klamce to mniej niż 5 minut i Kodowanie drugie 5 minut. Ja wersję LOW założyłem w 2 godziny. Teraz bym pewnie sie pewnie wyrobił w godzinę jak już wiem którędy i jak ciągnąć kable.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kodowanie? Przeciez w logach zostaje. Jeden zawodnik z ASO mi w przypływie szczerości wyjaśnił - ze przy takim zwyklym serwisie to nawet nie podpinaja sie do auta specjalnie - ale jak jest zgloszenie awarii na gwarancji diagnosta sie wpina i logi lecą na czeski serwer - bo tak im autryzuja zgode na naprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2018 at 20:38, dzida napisał:

1. zmierz długość klamki bagaznika (około 11 cm lub około 9 cm) ale 2016 to powinna być duża klamka 11 cm (jeżeli nikt z klapą nie kombinował emoji6.png)

ja kupiłem chińczyka i ponad pół roku i działa OK

2. podaj nr swojego radia

I wtedy coś więcej da się powiedzieć

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Poniżej info odnośnie mojego radia Bolero:

nr urządzenia: 5Q0035840A
Sprzęt: H25
Oprogramowanie: 0252
Kodeki: 2101.0.0.10

Zmierzyłem klamkę i jest szeroka na 11 cm.

Widziałem na Alledrogo używane kamerki HIGH za 270 - 350 zł. z przesyłką. Do tego musiałbym jeszcze dokupić kable od kamerki do radia oraz jakieś akcesoria do ich mocowania. Może są takie zestawy (kabel o odpowiedniej długości i z końcówkami + akcesoria) do kupienia?

Czy oryginalna używana kamerka HIGH będzie bezproblemowo współpracowała z ww. radiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msemafor

Masz nieco starszą wersje oprogramowania niż ja ale radio to samo, czyli tak samo jak u mnie MUSI działać. W temacie kamerki są przecież dokładne opisy wszystkiego. Czemu pytasz o coś co było juz ze 100 x napisane ? Masz zdjecia, opisy, instrukcje, krok po kroczku co i jak. Wiązkę tworzysz sobie sam w godzinkę. Kupujesz przewody, piny, lutownica, cyna, kalafonia, taśma parciana Tesa do wiązek i naprzód. Gotową mozesz kupić --ktoś to tez robi a potem sprzedaje,,z 500% marżą. 

Ja jednak chybą tępy jestem, bo NIE POTRAFIĘ zrozumieć logiki w decyzji -montuję LOW bo mniej pracy jest . Gówno prawda, że tak brzydko sie wyrażę. Ta sama praca, trzeba te same dojście zrobić do wiazki, tak samo zdjąć osłonę pokrywy bagażnika, tak samo podłączyć sie do radia, tak samo zrobić kodowanie. W przypadku HIGH będzie to jeśłi ktoś ogarnia temat, 10 min dłuzej. Tak czy inaczej i tak ten dzień jest już przeznaczony na jeden cel. To coś w tym stylu, jadę na Orlena 3-5 km aby sprawdzić ciśnienie w kole bo coś nisko stoi. Ale sprawdzam tylko w jednym bo reszty nie trzeba (znam takich, serio). Traci sie pół godziny na drogę tam i powrót. Identyko przy takiej robicie, troszke wiecęj pracy ale efekt też inny. I nie mówcie, ze to nie ma różnicy, bo też LOW działa. Tylko, że różnica w fukcjach jest  OGROMNA i po coś, to z zrobili. 

Wystarczy jeden raz gdy taka kamerka uratuję Wam dupsko (no albo Waszej Octawki zderzak) aby cała ta inwestycja i praca, zwróciła się z nawiązką.  Koledzy,jeśli ktoś sam wstawił sobie LOW mając możliwości na HIGH  jego sprawa ale niech przynajmniej, nie poleca tego rozwiązania innym jako lepsze.

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grizli za info i za przedstawienie swojego stanowiska w tej sprawie. Lubię się upewnić, czy wszystko będzie w pełni funkcjonalne oraz pasujące przed zakupem materiałów i rozpoczęciem pracy. Tak samo robiłem przed doposażeniem auta w czujnik deszczu/zmierzchu i włącznik z AUTO i teraz korzystam z tych funkcjonalności. Jaką masz wersję oprogramowania? Myślałem, że jak aktualizowałem na początku października do 0252 to właśnie na najnowszą dostępną wersję.

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej info odnośnie mojego radia Bolero:
nr urządzenia: 5Q0035840A
Sprzęt: H25
Oprogramowanie: 0252
Kodeki: 2101.0.0.10

Zmierzyłem klamkę i jest szeroka na 11 cm.
Widziałem na Alledrogo używane kamerki HIGH za 270 - 350 zł. z przesyłką. Do tego musiałbym jeszcze dokupić kable od kamerki do radia oraz jakieś akcesoria do ich mocowania. Może są takie zestawy (kabel o odpowiedniej długości i z końcówkami + akcesoria) do kupienia?
Czy oryginalna używana kamerka HIGH będzie bezproblemowo współpracowała z ww. radiem?
U ciebie t tema prosty...
Masz duża klamke i radio co obsłuży high.
Wyżej zibi miał problem bo miał małą klamkę i tam jak chce high to musi ciąć klapę i powiększać otwór ale chyba jego radio nie obsłuży high...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Grizli napisał:

U mnie jest o początku, czyli od grudnia 2016, wersja  0359.

Naprawdę masz w radiu wpisane nr urządzenia: 5Q0035840A i Sprzęt: H25?

Konsultowałem swoją aktualizację z pab567 i wg jego wiedzy 0252 jest najświeższa do ww. sprzętu.

Możesz podać informacje ze swojego radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Low obsłuży a high

no jak nie obsłuży ???? mam columbusa i jak cofam to mam na ekranie parkowania ruchome linie? jak nie obsłuży? Bez takich mi tutaj


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dzida napisał:

musi ciąć klapę

Ktoś już ciął? Mnie to czeka w ty  tygodniu.

Czym zabezpieczyć wycięty otwór przed korozją jakbym taki prezent dostał pod choinkę?

Czy ktoś z oryginalną dużą dziurą w klapie mógłby dokładnie suwmiarką zmierzyć jej wymiary?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.octaviaclub.pl/forum/motoryzacyjne-ogólne/multimedia-nawigacja-cb-radio-rejestratory-alarmy-i-antyradary/19867-kamera-cofania/page10

Cytat

Kupiłem kamerę z kabelkami na alledrogo LINK za 450PLN+ przesyłka.
Obecnie czeka na montaż.


Informacja dla osób montujących kamerę z modeli samochodów grupy VAG:
Powiększamy otwór klamki do rozmiarów 42 mm x 102 mm

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mib napisał:

z klapą zamykaną elektrycznie

nie ma znaczenia czy w prądzie siłowniki czy nie, klamka jest klamka, dwa piny

5 minut temu, mib napisał:

kamerka do tego?

Każda o ile chcesz ciąć dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytałem dane z radia ? Oczywiście nic mi to nie mówi ale może ktoś to ogarnia?

Ciekawe czy uda mi się wstawić zdjęcie???

A tak ap ropo ciecia otworu klapie to nie wiem czego się obawiać? Myślę że zdejmowanie tapicerki z klapy przy ujemnych temperaturach jest znacznie bardziej "niebezpieczne" niż podpiłowanie blachy. Kiedyś gdy zakładałem kamerę cofania do Passata i zakładałem już tapicerkę na klapę ta mi upadła na podłogę i potrzaskała się jak by była ze szkła. Zakończyło się zakupem nowej tapicerki. Otwieranie tapicerki czy osłon progów i słupków jest trudne bo nie widać zaczepów i bardzo łatwo je połamać , a połamane niestety nie trzymają. No chyba że ktoś to robi po raz kolejny i wie jak to zrobić. A może  są gdzieś jakieś tuto riale jak to zrobić?

dane radia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy krok poczyniony ?

Właśnie kupiłem kamerę KAMERA COFANIA SKODA SUPERB 3 III 3V0 3V0827566H

jest to kamera z ruchomymi liniami pomocniczymi modułem zintegrowanym w klamce i spryskiwaczem.

Następny zakup to VCDS albo VAG CAN PRO i tu pytanie do ekspertów co kupić i dlaczego?

Gdyby któryś z Panów expertów zechciał mnie oświecić, będę dozgonnie wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zibi O plastiki to bym się nie martwił? Ja lusterka wsteczne wyłamywałem przy -15 I żadne nie pękło. A w klapie trzeba w sumie zdjąć tylko ta materiałową cześć. 

A tu mały poradnik od @Grizli na na którym się wzorowałem. Ja jeszcze ściągnąłem ten czarny plastik pod słupkiem i boczną tapicerkę żeby dostać się do wiązki świateł żeby podpiąć się z zasilaniem do mojego "chińczyka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team