Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Mefju napisał:

Istnieje kamera chinol w klamkę ? Myślałem że są tylko te biedy pod lampkę tablicy rejestracyjnej.. 

istnieją - mam taką - patrz u majfrendów opis do Fabii II lub Audi A2 albo A1 (nie pamiętam który to model)

Edytowane przez dzida (wyświetl historię edycji)
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GreenYi Trajektorii Widok Z Tyłu Samochodu Tułowia Uchwyt Kamery Night Vision Dynamiczny Parking dla Skoda Superb Roomster Fabia Octavia Yeti
https://s.click.aliexpress.com/e/cL9VrOh3

@MefjuLink akurat wzięty z telefonu ale ja mam taką u siebie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, -skaler- napisał:

GreenYi Trajektorii Widok Z Tyłu Samochodu Tułowia Uchwyt Kamery Night Vision Dynamiczny Parking dla Skoda Superb Roomster Fabia Octavia Yeti
https://s.click.aliexpress.com/e/cL9VrOh3

@MefjuLink akurat wzięty z telefonu ale ja mam taką u siebie.

Kamerka z linku który podałeś ma skrętne linie, które będą działać w o3 na Columbusie MiBII?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mario448Tam są dwie wersje. Ze skrętnymi liniami i ze statycznymi. Ja mam standardową bo na filmikach dość kiepsko wygląda praca tych linii. Druga sprawa nie wiem jak wygląda podłączenie tego w takim chińczyku. Powinny być jakieś dodatkowe przewody do tego ale nie dam sobie ręki uciąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, zobacze jak się sprawy mają i moze podzialam, na skretnych liniach mi zależy jak mam zakładać kamerkę. Średnio mi sie chce ciąć klapę, bo później problem z rdza moze byc wiec moze chinol bedzie rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zdecyduję się na powiększenie otworu, najpierw szlifujemy krawędzie na gładko, potem ocynk w sprayu obustronnie a gdy wyschnie, na wierzch lakier jak w oryginale. Jeśli  wszystko odrze zrobimym nic nie będzie korordować,

Chłopaki, ja już chyba nic więcej nie dodam ale..kupujecie samochody za 50-60-100 tys zł a potem, marnujecie godziny na forum aby dowiedzieć sie czy warto zaoszczędzić 100 czy 200 złna chinolu. który nie dość, że na pewno nie ma takiej jakości jak oryginałto jeszcze, nie oferuje takich możliwości. 

Czemu nie kupujecie np. klocków hamulcowych od Xionpex przez aliexxpress,,,,bo też działąją? Czy urzadzenie mające wpływ na bezpieczeństwo, naprawdę aż tak boli te 200 zł wiecej aby robić takie akcje? No chyba, ze ktoś to wstawia dla lepszego samopoczucia abo pokazać innym...ppp, moja skoda ma kamerke.....gratuluje. Ja wybierając auto a mają ograniczone fundusze brałem wszytko co mogłem do bezpieczeństwa kosztem,,silnika np. Dlatego mam tylko 1.4 ale....11xAIRBAG np. No ale...każdy ma swoje upodobania,,szanuje.

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powiększenie otworu nie jest jaką straszną rzeczą. U mnie kamera High z tourana jeździ już półtora roku i sprawuje się bardzo dobrze, już nie wspomnę o spryskiwaczu, który jest bardzo przydany przy obecnej aurze. Jeśli chodzi o mnie, to chciałem, aby cała kamera i wiązka wyglądała jak fabrycznie zamontowana. Gdzieś na początku forum można znaleźć numery katalogowe wszystkich potrzebnych części. Jeśli ktoś chce powiększać otwór to polecam jeszcze naklejkę, która występuje w orginale. https://nemigaparts.com/cat_spares/etka/skoda/oct/753/827200/ - pozycja 17. Zapytałem o nią w ASO z ciekawości przy zakupie złączek do spryskiwacza, koszt to jakieś niecałe 5 zł, ale za to jakie dopełnienie całości. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Grizli napisał:

Jeśli ktoś zdecyduję się na powiększenie otworu, najpierw szlifujemy krawędzie na gładko, potem ocynk w sprayu obustronnie a gdy wyschnie, na wierzch lakier jak w oryginale. Jeśli  wszystko odrze zrobimym nic nie będzie korordować,

Chłopaki, ja już chyba nic więcej nie dodam ale..kupujecie samochody za 50-60-100 tys zł a potem, marnujecie godziny na forum aby dowiedzieć sie czy warto zaoszczędzić 100 czy 200 złna chinolu. który nie dość, że na pewno nie ma takiej jakości jak oryginałto jeszcze, nie oferuje takich możliwości.

Dzięki za radę co do zabezpieczenia. Jednakże nie zgodzę się z Tobą w kwestii dokladania gadżetów od myfriendow. Nie każdy chce ciąć blachę a to jest rozwiązanie pozwalające na posiadanie kamerki z pewnymi funkcjami OEM. Sam osoboscie jestem wielkim zwolennikiem dokładania gadżetów oryginalnych bo uważam je za możliwie najlepsze do danego auta pod względem dopasowania i funkcjonalności. Nie każdy z nas kupując auto za 50, 60 czy 100 PLN kupił auto z salonu i mial możliwość konfiguracji pod siebie a nawet jak brał to czasem z placu, to co było w danej chwili dostępne. Po to robimy mody zeby dopasować auto do swoich preferencji i upodobań, gdyż takiej możliwości nie mieliśmy podczas zakupu. Myfriend czy OEM...najwazniejsze zeby spełniało nasze oczekiwania i cieszyło właścicieli.

Edytowane przez Mario448 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2018 at 19:00, Zibi napisał:

no jak nie obsłuży ???? mam columbusa i jak cofam to mam na ekranie parkowania ruchome linie? jak nie obsłuży? Bez takich mi tutaj ?

Panowie proszę o podpowiedź - przejrzałem 27 stron wątku i nadal nie wiem czy mój sprzęt obsłuży kamerę High. 

Kamera o numerze 3V0827566H

Kurak z połowy 13 r fabrycznie z Columbusem i Cantonem jak poniżej:

IMG_20181218_140004.jpg

Edytowane przez Jackownik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mario448 napisał:

Po 1cm z każdej strony tniesz?

No, teraz mam dziurę 92 x 35 mm a potrzebuje 102 x 42 mm. Czyli na boki po 5 mm na stronę a z szerokości po 3,5 mm na stronę. To nie wiem czy nie lepiej szlifować a nie ciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bym szlifował i to tez ostrożnie. Wytniesz najwyżej narożniki a dopracowanie detali ręcznie. Podkładkę do polerki ostatnio dremelem robiłem z papierem ściernym gruboziarnistym i szło bardzo fajnie. Później pilnik do metalu i jak ta lala:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na niezbyt wystające uchwyty dość precyzyjna robota. W starym metalowa blaszka bardziej wystaje. Może zgodnie z przetłoczeniem trzeba ciąć. Nie lepiej klapę kupić w kolor i w razie czego szybę przełożyć, żeby rocznikowo pasowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mario448 napisał:

Z uwagi na niezbyt wystające uchwyty dość precyzyjna robota. W starym metalowa blaszka bardziej wystaje. Może zgodnie z przetłoczeniem trzeba ciąć. Nie lepiej klapę kupić w kolor i w razie czego szybę przełożyć, żeby rocznikowo pasowała?

Chyba nie , klapa w kolorze około tysiaka jak na szybko popatrzyłem. 

1 godzinę temu, rrobert napisał:

Lepiej niech ktoś zrobi pomiary z oryginalnej może jest bliżej krawędzi a noe tylko większa 

Ma ktoś oryginał żeby pomierzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team