Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Szwedzik napisał:

Nie ma  technicznej możliwości  dołożenia oryginalnej  kamery do  Pana  samochodu

Nie, że nie ma możliwości tylko nie potrafią wtulować wiązki w kotkę za jednostką. Jakby była wtyczka p&p to by zrobili.

Jesteś w Wadowic, ogarnij graty i poproś @rrobert o pomoc.

Jakby majstry w ASO zobaczyli taką końcówkę wiązki to by nie wiedzieli gdzie to wetknąć.

wiazka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Namo napisał:

Nie, że nie ma możliwości tylko nie potrafią wtulować wiązki w kotkę za jednostką.

Jesteś w Wadowic, ogarnij graty i poproś @rrobert o pomoc.

Specjalnie napisałem do kilku aso i drugi mi napisał że producent nie przewiduje takiej możliwości ale dziękuję za podpowiedz gdzie mam szukać pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szwedzik napisał:

Ludzie ratujcie !!!!!!! Dostałem taka wiadomość od ASO. 

Nie ma  technicznej możliwości  dołożenia oryginalnej  kamery do  Pana  samochodu ( nie  można jej  dekodować  do sterownika – ograniczenie producenta ).Nie  montujemy  zamienników.

Taka wiadomość dostałem przy zapytaniu czy jeśli bym przyniósł swoją kamere to czy zamontuja. A jak kiedys się ich pytałem czy jest możliwość montażu kamery to powiedzieli że owszem że jest za 2500zl. Czyli jak to jest z tym w końcu??? 

A to ja od siebie. Teoretycznie może tak być że np twoje radio nie uciagnie kamery. Ja do 2ch ASO sie zgłosiłem z zapytanie - oba poprosiły o VIN i powiedzieli 2.600  (w tym kamera wiazka czesci 1900 robota 600).

Na pytanie czy jak przytargam org cześć ale używke czy założa - powiedzieli że tak. Gwarancja na podlaczenie an kamere uzywana nie - co jest dosc logiczne

(sory za pisownie - ciagly brak czasu ?

Edytowane przez Musamp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Musamp napisał:

A to ja od siebie. Teoretycznie może tak być że np twoje radio nie uciagnie kamery. Ja do 2ch ASO sie zgłosiłem z zapytanie - oba poprosiły o VIN i powiedzieli 2.600  (w tym kamera wiazka czesci 1900 robota 600).

Na pytanie czy jak przytargam org cześć ale używke czy założa - powiedzieli że tak. Gwarancja na podlaczenie an kamere uzywana nie - co jest dosc logiczne

Dokładnie takie same ceny mi dawali ale jak im powiedziałem że dam swoją kamere to już że producent nie przewidział montażu kamery. A można to jakoś sprawdzić czy moje radio nada się pod kamerkę?. Bo kupić części za kilka stowek i nic z tego nie mieć to trochę lipa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje kogos kto mi zamontuje taka kamere cofania albo w tym pomoze w nowej Octavii 3 FL liftback (wersja style)

nie mam pojecia o kodowaniu, jestem z Warszawy ale moge podjechac gdzie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, siemi1 napisał:

nie zabezpieczałeś od wewnątrz antykorozyjnie?

szpraja było na tyle obficie, że nie musiałem psikać od drugiej strony

zresztą, będziemy widzieć, na allegro są klapy w kolorze race blue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mcq napisał:

odginanie podsufitki

Przewlokłem kable przez oczkową 8 i między podsufitką a uszczelką wszedł z 5 cm w głąb.

1 minutę temu, Szwedzik napisał:

nie ingerowalo

Z tego co widziałem auto z wystrzeloną kurtyną to ten kabel rozleci się w drobny mak jak kurtyna wystrzeli. Kabel mam bardziej w podsufitce niż na kurtynie, dopiero przy słupku A zbliża się do niej.

Ale macie rację, zatrudnię ASO żeby mi to puścili dołem ... albo ma ktoś info jak te dolne obudowy odczepiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomności.

Kompletując graty i szukając kabla z Fakrą natknąłem się na takie cudo , tańsze od przedłużacza ( kosztuje 13 zł + przesyłka ) a w zupełności wystarczające na potrzeby doposażenia.Odcinamy antenę , zarabiamy piny i hop w niebieską wtyczkę . 

https://allegro.pl/oferta/antena-wewnetrzna-gsm-umts-fakra-5m-7433965301

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2018 at 14:44, Grizli napisał:

Już mam info, na motoplatformie jest też do lifbacka 5E5 971 829 A?

Oslona

:-S:ph34r::-P EDIT

Panowie, proszę tylko nie śmiać się dłużej niż 3 dni ale,,,dziś odkryłem coś miłego. 

Fakt, że za temat kamerki zabrałem się od tyłu, czyli najpierw kompletuję cały sprzęt a potem...oglądam samochód. Coś mnie tknęło i dosłownie przed samym zakupem gumowej przelotki, poszedłem do samochodu. Otwieram bagażnik i co widzę ? 2 przelotki, z lewej oraz prawej strony 9_9.  

Czyli to co przeczytaliśmy tu całkiem niedawno iż tylko samochody wyposażone w kamerkę posiadają obie przelotki, nie jest do końca prawdą. Mój liftback nie posiada farycznej kamerki ale posiada obie gumy. Nie wiem skąd to się wzięło ale opcje są dwie. 

1. Posiada tylną wycieraczkę co nie jest standardem

2. Gdy zamawiałem samochód w salonie, praktycznie nie było już możliwości zamówienia wersji przed liftem a czas oczekiwania ...6 miesięcy na nowy. Dlatego zgodziłem się na auto, które już było zamówione przez kogoś, było zarejestrowane w systemie do produkcji i skonfigurowane ale...klient odwołał zamówienie i było wolne miejsce. Stracił chyba biedak zaliczkę? Co prawda nie mogłem już w pełni skonfigurować samochodu tak ja chciałem ale i tak byłem zadowolony. Nie mogłem na przykład zmienić już koloru tapicerki w środku, deski oraz drzwi. Chciałem jasne ale była opcja tyko czarne. Poza tym, jeszcze kilka spraw ale to drobiazgi. Za to, dostałem bez dopłaty masę rzeczy w tym Cantona, alu 17" plus kompletne 16" zimowe i masę innych spraw. Poza nawigacją, ładowarką indukcyjną, wyborem stylu jazdy i aktywnym tempomatem, mam w nim praktycznie wszystko co było możliwe -sprzętowo. Gdy podliczyliśmy to wszystko wyszło prawie 16 tysiecy ,,rabatów"w  wyposażeniu, nie licząc 3 ciego kompletu felg 16" alu, który także dostałem przy odbiorze. Sprzedawca przy mnie dzwonił do centrali i pytał jakiejś babeczki, co mogą mi ,,dodać" za free. Rabaty są standardem aby zachęcić kupca ale chyba nie takie.

Być może auto było skonfigurowane już do innego zamówienia? Byłoby bardzo miło gdyby okazało się jeszcze, że jest instalacja do kamerki9_9 . Dziś juz nie sprawdzę tego ale na dniach, na pewno. 

No zobaczymy, chyba, że  TAKIE RZECZY TYLKO W ERZExD

##########################################################################################################

SOBOTA 

I tak w dniu dzisiejszym, nabyłem ostatni element zestawu do montażu kamerki. W poniedziałek dotrą do mnie jeszcze klucze do radia oraz sprzęt do zdejmowania tapicerki. 

Teraz jeszcze tylko trochę czasu wolnego oraz sprzyjająca pogoda gdyż do garażu niestety dostępu nie mam. 

Całość wygląda tak

IMG_20180324_125222.jpg

-Kamerka 5TA827566E HIGH ze spryskiwaczem 300 zł z wysyłką. Kamerka używana ale z 2017 roku, wg sprzedawcy 3000 km przebiegu, jak nówka

-kabel Fakra 6m -50 zł z wysyłką

-kostka 8 pin 8K0971833 bez pinów, dostępna w każdym serwisie  VW/AUDI/SKODA, za przyzwoite pieniądze 16zł

-piny 000979000 *

-piny 000979034*

-przewody 5 kolorów x 6m*

-trójnik z zaworkiem zwrotnym do spryskiwacza*

-taśma Tesa materiałowa z meszkiem*

* jedna dostawa, razem z przesyłką 48 zł

Do tego jeszcze narzędzia do tapicerki oraz klucze 4 szt do radia w cenie 21 złz wysyłką 

Co razem daje kwotę 435zł 

Porównując ten koszt do ceny chińczyka podróbki z allegro -285 zł plus wysyłka, bo tylko takie znalazłem w takim wykonaniu, myślę iż nie ma sensu bawić się w oszczędności około 130 zł. Tym bardziej, że mamy w takim zestawie spryskiwacz, który jest naprawdę bardzo istotnym dodatkiem. 

Osobiście, jestem zadowolony i to bardzo.

Teraz wyjaśnię motyw tej operacji. NIECH TO BĘDZIE PRZESTROGA DLA WSZYSTKICH, którzy wolą inwestować środki i energię w spojlery i dystanse np. zamiast w rzeczy, które realnie wpływają na bezpieczeństwo nasze i innych.

Kupując samochód, oszczędziłem na kamerce, czego bardzo pożałowałem.  Nie będę pisał tu książki i wyjaśniał całej sytuacji ale pewne jest, że gdybym miał ta kamerkę, zaoszczędziłbym na zniżce OC, nie zapłaciłbym 700 zł(tylko) kary z sądu, nie stracił 2 dni na nieprzyjemności urzędowe i na pewno, oszczędziłbym sobie i komuś stresu stresu. To mogło zakończyć się o wiele gorzej, kara mogła być w tysiącach plus utrata uprawnień co dla mnie byłoby tragiczne.  Zdarzenie miało miejsce przy prędkości około 5-10 max km/h..i to mnie uratowało. Jeżdżę od prawie 30 lat, przejechałem ,,,,nie wiem, milion może 2 miliony??? Średnio ok. 30 tyś rocznie ale 5 lat po 100 tyś rocznie nawet, bez przygód i może z 5 mandatami za drobne przekroczenia. 

Także, warto czasem przemyśleć co jest nam naprawdę potrzebne a co zbędne. W dzisiejszych czasach, przy takim natężeniu ruchu samochodów oraz pieszych a zwłaszcza możliwych konsekwencjach zdarzeń, naprawdę to i każde jemu podobne urządzenie, może sprawić iż nie narobimy sobie wielkich kłopotów. 

Podam przykład kary,niedawno   w Gdyni , chłopak potrącił lekko drugiego na przejściu gdy ten wbiegł mu nagle przed maskę, śpiesząc się na autobus . Kolega skręcał w prawo, miał zielone a pieszy czerwone. Chłopak wpadł na szybę, szyba do wymiany, chłopak rozbita głowa, złamana ręka. Kolega dostał 3000 zł od sądu plus koszta sądowe oraz stracił prawo jazdy na 6 miesięcy.  Niby nie jego wina a jednak, piesi to teraz święte krowy a czasem, po prostu zbieg okoliczności i nieszczeście gotowe. 

-

gdzie kupowales te wszystkie elementy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zatem, musiałem kupić 10 m węża bo mniejszych nie było i dowiedziałem się jak ASO zarabia końcówki. Robią to na żeberkach równo przyciętych.

2019-01-01 21.22.38.jpg

Na to wchodzi pierścień tak aby jedno żeberko wystawało ...

2019-01-01 21.23.39.jpg

na którego koniec nakłada się uszczelkę.

2019-01-01 21.24.22.jpg

Potem trzeba to wcisnąć w złączkę i jest.

2019-01-01 21.25.06.jpg

To samo na pozostałych wężach.

2019-01-01 21.39.18.jpg

Trójnik i jest komplet. Nie wiem po co oklejone jest to taśmą, ale chyba żeby nie dzwoniło to swój wężyk też owinąłem.

2019-01-01 21.38.14.jpg

Pozostało umiejscowić wężyki, zrobić test szczelności ...

i robotę przy tylnej klapie mam zrobioną.

Numery spójek 5J0 955 871 A a rozgałęźnik to 1J0 955 873 D

2018-12-20 20.34.19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki - mam wrażenie ,że po podpięciu sprysku w kamerze spryskiwacz szyby psika słabiej , a ten w kamerze leje płynu jak głupi. Jak to jest u Was? 

Kolejne spostrzeżenie - zgodnie z tym co pisało na forum kupiłem 3 złączki na przewód do spryskiwaczy i .... jednej mi brakło. 

Jak zabrałem się do roboty okazało się, że potrzebne są w sumie 4 sztuki , bo :

2 sztuki do zrobienie łącznika pomiędzy kupionym trójnikiem a istniejącym wężykiem do spryskiwania tylnej szyby ,

- 2 sztuki do zrobienia łącznika długiego ( w kombi) pomiędzy trójnikiem a kamerą. 

Dobrze,że kolega blacharz ma w zapasach wężyków na tony i wspomógł mnie podczas montażu. 

Mała ale może i pomocna uwaga szczególnie dla początkujących :

- obudowa silnika wycieraczki tylnej nie ma kontaktu z masą samochodu i nie używajcie je do szukania zasilania (+) ,

- gruby brązowy przewód znajdujący się w wiązce kalpy to masa (-) idąca z lewego słupka przez przelotkę gumową do całej instalacji klapy - możecie z niego pobrać masę do kamery.   

W poszukiwaniu gratów do kolejnego moda znalazłem za całe 50 zł wiązkę klapy z A3 8V w której macie  gotową wtyczkę kamery łącznie a Fakrą i możecie zrobić ten mod jak oryginał. W przypadku demontażu klapy macie łączenie wiązki w słupku i nie musicie nic kombinować z wiązką idąca do kamery w klapie tylko wypiąć wtyczki .  Link poniżej;

https://allegro.pl/wiazka-elektryczna-klapy-audi-a3-8v-8v7971147ad-i7293020927.html

Edytowane przez Jackownik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

spryskiwacz szyby psika słabiej , a ten w kamerze leje płynu jak głupi.

Tak może być, płyn, woda zawsze pójdzie tam gdzie ma lżej. Od trójnika do kamerki jest znacznie bliżej, do wycieraczki musi nieco jeszcze pod górkę podejść a i prawdopodobnie, spryskiwacz w  wycieraczce moze mieć nieco mniejszy przepływ niż ten w kamerce. Możliwe ale nie na pewno, że ten trójnik do kamerki jest inny niż standardowy do wycieraczek przednich. Tam wymagane jest jednakowe ciśnienie dla obu. To może być inaczej choćby ze względu na różnice konstrukcyjne spryskiwacza  w tylnej wycieraczce oraz w kamerce.

Warto byłoby przyjrzeć się blizej po ETCE na przedni trójnik i ten od kamerki. Jeśli są różne oznaczenia to wszytko jasne. Tylny może mieć jedno wyjście przytłumione nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2019 at 17:43, Grizli napisał:

Tak może być, płyn, woda zawsze pójdzie tam gdzie ma lżej. Od trójnika do kamerki jest znacznie bliżej, do wycieraczki musi nieco jeszcze pod górkę podejść a i prawdopodobnie, spryskiwacz w  wycieraczce moze mieć nieco mniejszy przepływ niż ten w kamerce. Możliwe ale nie na pewno, że ten trójnik do kamerki jest inny niż standardowy do wycieraczek przednich. Tam wymagane jest jednakowe ciśnienie dla obu. To może być inaczej choćby ze względu na różnice konstrukcyjne spryskiwacza  w tylnej wycieraczce oraz w kamerce.

Warto byłoby przyjrzeć się blizej po ETCE na przedni trójnik i ten od kamerki. Jeśli są różne oznaczenia to wszytko jasne. Tylny może mieć jedno wyjście przytłumione nieco.

Temat słabego sprysku załatwiony -  montując wężyk wpadł do niego jakiś paproch i to on blokował dyszę w Stopie . Po przedmuchaniu wszystko jest OK.

Kolejny temat który gdzieś mi umknął i jest chyba tylko w jednym miejscu opisany ( dopiero po zamontowaniu znalazłem tern zapis) . Do Combi potrzebujecie jakieś 6,5 -7 m przewodu  antenowego zakończonego Fakrą. 5m jest za krótkie - musiałem go przedłużać. 

I teraz wisienka i prośba o pomoc Help Help Help :?

Kamera działa , linie skręcają , ale samochodzik po lewej stronie ekranu nie jest przezroczysty ,  menu po prawej  okrojone , brak potrzebnych funkcji , w kamerze błąd 13705478 nie znany dla mojego urządzenia  , w sterowniku media błąd 1555 ( ten akurat opisany ) .

Podobny przypadek opisywany kilka stron wcześniej , ale w moim przypadku aktualizacja map robiona 6 dni temu i tu pytanie. Czy aktualizacja map jest jednoznaczna z wgraniem nowszego softu do urządzenia ? Bo już zgłupiałem. 

Macie jakieś pomysły ?

IMG_20190103_223202.jpg

IMG_20190103_214353.jpg

IMG_20190103_220212.jpg

IMG_20190103_220300.jpg

Edytowane przez Jackownik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na szybko takie coś (zastanawiam się czy nie zamówić jednej z nich):

https://www.aliexpress.com/item/ASTYO-Car-MQB-MIB-reversing-video-camera-rear-view-camera-With-motion-track-For-VW-Tiguan2017/32917491245.html

lub

https://www.aliexpress.com/item/MQB-Rear-view-Camera-with-tracking-line-Rear-View-Reverse-Camera-MQB-Tiguan-L-Touran-L/32918769574.html

 Nie wiem czy nie było by przesadą, ale zgranie kamery przedniej, tylnej i 2 tylnich bocznych (do podglądu przy cofaniu tyłem na sklepowych parkingach dla mojej squaw) można było by zrealizować przy pomocy splittera, np. takiego

https://www.aliexpress.com/item/IR-control-4-Cameras-Video-Control-Car-Cameras-Image-Switch-Combiner-Box-For-Left-view-Right/32798672368.html

kwestia tego jak by to wyglądało na 8" calowym panelu...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team