Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Na szybko takie coś (zastanawiam się czy nie zamówić jednej z nich):
https://www.aliexpress.com/item/ASTYO-Car-MQB-MIB-reversing-video-camera-rear-view-camera-With-motion-track-For-VW-Tiguan2017/32917491245.html
lub
https://www.aliexpress.com/item/MQB-Rear-view-Camera-with-tracking-line-Rear-View-Reverse-Camera-MQB-Tiguan-L-Touran-L/32918769574.html
 Nie wiem czy nie było by przesadą, ale zgranie kamery przedniej, tylnej i 2 tylnich bocznych (do podglądu przy cofaniu tyłem na sklepowych parkingach dla mojej squaw) można było by zrealizować przy pomocy splittera, np. takiego
https://www.aliexpress.com/item/IR-control-4-Cameras-Video-Control-Car-Cameras-Image-Switch-Combiner-Box-For-Left-view-Right/32798672368.html
kwestia tego jak by to wyglądało na 8" calowym panelu...
pozdr
Ja myślę o zamontowaniu przedniej kamerki w zderzaki na potrzeby parkowania...
Nie wiem czy bywały w opcji oryginalnie (raczej nie) ale mam chyba pomysł jak to rozwiązać

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech pomyslę... jak wrzucisz wsteczny?

Czyli... Niech pomyślę... musi być włącznik, uruchamiany dźwignią zmiany biegow/wybierakiem czy czymkolwiek innym... Do którego to włącznika można podpiąć równolegle zewnętrzny włącznik (w końcu jakieś kable muszą z niego wychodzić) ... Co powinno pozwolic uruchomić kamerę cofania...

Dobrze myślę?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. To już nie są sygnały analogowe tylko wszystko leci po CAN. Czyli musiałbyś podłączyć jakiś emulator który będzie podawał do systemów auta ramki bi3gu wstecznego. I konia z rzędem temu kto z góry przewodzi co się wtedy będzie działo z systemami auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pab567 napisał:

No nie do końca. To już nie są sygnały analogowe tylko wszystko leci po CAN. Czyli musiałbyś podłączyć jakiś emulator który będzie podawał do systemów auta ramki bi3gu wstecznego. I konia z rzędem temu kto z góry przewodzi co się wtedy będzie działo z systemami auta.

wg mnie nie do końca tak jak piszesz....

https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3118142016300-6ZF008_621_321-O58750-przelacznik-przyciskowy.html

to jest włącznik świateł cofania do O3

Funkcja przełączania: Zestyk zwierny

Wg mnie jest to prosty włącznik wkręcany w obudowę skrzyni, który po naciśnięciu tego trzepienia we włączniku przez wewn. mechanizm w skrzyni zwiera 2 styki (bardzo łatwo to sprawdzić miernikiem). Jednym stykiem "płynie sygnał" CAN, który przepływa przez przełącznik i dociera do miejsca docelowego dopiero po zamknięciu obwodu przez ten jakże prosty włącznik mechaniczny.

Jeżeli podłączymy inny dowolny włącznik równolegle do styków tego w skrzyni, to wg mnie na 99,9% zadziała identycznie czyli przełączy radio na tryb kamery bo będzie uważał że jest włączony wsteczny,,,,

i zamierzam na wiosnę to sprawdzić... przełącznik nie jest drogi.... zaryzykuję....

jeżeli zadziała to dalej jest banalnie prosta i tania droga do tego żęby dorobić sobie np. przednią kamerę, przydatną do manewrowania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tak, jak piszesz, też powinno działać. Tylko musiałbyś pociągnąć kable od przełącznika do kabiny a to już jest na tyle daleko że mogą wchodzić różne dziwne zakłócenia. I dlatego ja  wolę wpinać się w CAN niż równolegle do takiego przełącznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pab567 napisał:

Oczywiście tak, jak piszesz, też powinno działać. Tylko musiałbyś pociągnąć kable od przełącznika do kabiny a to już jest na tyle daleko że mogą wchodzić różne dziwne zakłócenia. I dlatego ja  wolę wpinać się w CAN niż równolegle do takiego przełącznika...

thumb_72189.jpg

miałęm rację: Tu widać schemat włącznika czyli totalnie absolutnie zwykły analogowy włącznik zwierny z poziomem elektroniki 0%.

na 99,99% zadziałą każdy inny zwykły włącznik

a te kable i tak idą już pewnie z kabiny.... więc jest szansa wpiąć się gdzieś bliżej...

kwestia znalezienia gdzie idą przewody... żęby zminimalizować ryzyko o którym piszesz najtrudniejszą rzeczą jest znalezienie przebiegu przewodów.... ale wg mnie nie powinno nic się stać nawet jak się wepnę przy włączniku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pab567 napisał:

OMG... allegro... szukasz słów "wyjmaki" i "skoda"... przykładowa aukcja

dzieki, trafilem oczywiscie na ta aukcje rowniez ale nie bylem pewien czy pasuja do tego radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamontowałem to u @TomekBaran i jak bardzo nie potrzebujesz HIGH czyli skretnych linii i widoku szerokątnego to moim zdaniem spoko zestaw.

Tu ostatnio padły wypowiedzi, że.. tylko high !1one

ale ja tam się do końca z tym nie zgadzam. Oczywiście fajnie wrzucić high ale jednak ta wersja jest tańsza, a też robi co ma robić ;)

W cenie można powiedzieć samej kamery HIGH masz ori kamere z wiązką gotową do montażu i pewnością że zadziała..

Z rzeczy dodatkowych juz tylko jak masz kombi to druga przelotka karbowana do klapy a jak wycieraczkę i sprysk podłączasz to kawałek wężyka i złączki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie. A tak widziałeś dlatego że kamery high się nie koduje w kodowaniu modułu Columbusa  - trzeba ją dodać w liscie instalacyjnej gateway'a a potem skonfigurować poprzez kodowanie i adaptacje w PDC (moduł 10) i adaptacje modułu 5F (infotainment).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team