Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Czy montował ktoś kamerę cofania do OIII FL rok modelowy 2019 ? Od ASO otrzymałem info, że do tego rocznika nie ma jeszcze kamery. Akcesoryjna kamera możliwa dla rocznika:  "Na chwilę obecną kamera jest dostępna do rocznika produkowanego od 06 tygodnia 2017 do 31 tygodnia 2018". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Próbowałem dzisiaj podpiąć kamerę i poddaję się na ten moment.
IMG_20190511_212932.jpg
Mam taki sam zestaw jak banshee12. Przeciągnąłem wszystkie kable, podpiąłem zakodowałem itd, i nic nie wyszło.
Zasilanie chciałem puścić tym kablem przy żółtym RCA, ale nie działało wcale.
Próbowałem podpiąć to jakoś inaczej do zasilania od lampy pod żarówkę cofania, ale też nie wyszło.
Raz już nie wiem gdzie mignęło że kamerka jakby działa, ale od razu zniknęło, i teraz wyskakuje że wskaźniki parkowania są niedostępne...
Jakie napięcie potrzebuje ta kamera, 12v? I czy ten filtr muszę mieć podpięty?
I dodatkowo nie wiem co odwaliło teraz z tymi czujnikami parkowania... Nie działają na ekranie, ale pipczą że coś jest z tyłu/przodu xD



#Edit
Sprawdziłem kodowanie jeszcze raz, i jest dobrze zrobione.
Próbowałem podpiąć pod światło z bagażnika - mierny efekt, nic to nie dało.
Nie wiem czy kabel albo kamera w ogóle nie działa 😕

Edytowane przez Christopy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@macio88 ja montowałem wersję od chińczyka, low  i teraz będzie zmiana na high. Ale mam MR15 z columbusem z 17 roku.  Jeśli chcesz chinczyka lub wersję LOW to mam na zbyciu  po jednej sztuce i mogę tą czy tamtą zmontować.

@Christopy Też miałem chinczyka kamerę i nie było z nią kłopotu. SPrawdź czy masz przejście na kablu czincz. Oczywiście zasilanie i masa także.

Ten zestaw posiada filtr. Ale nie jest on konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Angel cholera, to muszę wyciągnąć cały kabel, bo jest pociągnięty przez ramę a potem pod podłogą.

#Edit
Dobra, popatrzyłem jeszcze raz na kodowanie i jest ok. 5F bajt 19 bit 4 jest załączone.
Kabel ma ciągłość. 12V podpięte jest pod radio.
Włącza się kamerka, brak obrazu, ale od razu wyrzuca mi brak dostępu do czujników...

Edytowane przez Christopy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pokazuje. Tylko jeszcze ja mam inną końcówkę, nie czincz tylko taką z 4 pinami. Zaraz zdjęcie podeślę.

Z drugiej strony czincz, z tej strony takie coś i wychodzi z tego kabel + i - do prądu, i analogicznie wejście ma kamera.

IMG_20191120_181028.jpg

Edytowane przez Christopy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Angel z tego kodowania tylko 10 -> bajt 2 -> bit 4-5 -> 10 RVC installed?
Bo nic poza 5F -> bajt 19 -> bit 4 (+) nie zaznaczyłem.

kod.png

Edytowane przez Christopy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team