Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20190511_212932.jpg
Chciałem użyć tego kabla od czincza, ale masa nigdzie z tyłu chyba nie załapała mimo że szło napięcie po mierniku.
Teraz na szybkozłączkach podpiąłem 2 kable pod radio i pociągnąłem całkiem na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz sobie zmierz pobór prądu po kilku minutach od zamknięcia samochodu... podpowiem - w tym miejscu zasilanie jest dostępne NON STOP. Zostaw sobie na kilka dni samochód a się zdziwisz jak go nie będziesz mógł odpalić...

Albo podepnij się pod bezpieczniki po zapłonie, albo pod światło cofania ale wtedy koniecznie przez filtr wygładzający (filtr, nie przekaźnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Christopy napisał:

@pab567
Tutaj co jest +12 i minus w kostce głównej.

zasilanie.png

dla kamery typu china najlepiej z zasilanie światła wstecznego. ale dodatkowo trzeba zmienić kodowanie lampy żeby kamera działał prawidłowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rrobert napisał:

dla kamery typu china najlepiej z zasilanie światła wstecznego

A który to pin w kostce lampy , bo przy montażu kamery przekopałem całe forum i nie znalazłem nic innego jak zasilanie z kostki radia , może mógłby ktoś uporządkować posty tak aby dla innych było prościej znaleźć informacje . 

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz do lampy to schemat dla prawej lampy poniżej. Cofania to 6pin, czarno niebieski kabelek..

Ale jak już masz to z przodu to dorzuć sobie kawałczek kabelka i podskocz pod bezpieczniki. Możesz sobie kupić bajpas (sklep elektroniczny albo allegro od 5zł) i masz roboty na jedno piwko ;)
https://bezpieczniki.net/skoda-octavia-2015-bezpieczniki-schemat/ffd2800bbb1c2642f6a7b72dee43f993.jpg0554681149a0537bff306a41f847da4d.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@pab567 @rrobert
Puściłem tym samym bypassem co ogarniałem sobie rejestrator. Kable idą za schowkiem kierowcy, pod kierownicą i za ekranem aż pod schowek pasażera.
Roboty na godzinę, a najwięcej żeby dobrze wszystko poskładać, samo pociągnięcie kabli to 10 minut roboty, i 15 minut na lutowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie... Problem jak na zdjęciach - albo czarny ekran albo paski, czasem zielone czasem białe... kiedyś pojawiało się sporadycznie (maks raz na miesiąc) w tym tygodniu już 3 resety radia i dodatkowo komunikat „system parkowania aktualnie niedostępny”
Kamera dokładana LOW przez Michała @mcqw zeszłym roku. Pacjent RS z 2016. 
Jakiś pomysł czego i gdzie szukać? Wilgoć? Kostki? Podłączenia? Soft? Dzięki...

7B04CB88-495C-424A-A54F-153DD5903791.jpeg.a66a54ee03e87cd458d19252fbd19a0e.jpeg

44E2145A-0C1B-425E-B83D-5D437CFE90E4.jpeg

15CE9BDA-E5F0-4BB2-81A6-9FB95A979C1C.jpeg

Edytowane przez BluErEs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem nową kamerkę w wersji high. 5NA827566. Według sprzedawcy wszystko  współgra z octavia choć kamera jest z tiguana. 

Z tego co wyczytałem to może byc problem z kalibracja😰. Mam octavie 3 2016r z mib2. Czy dam radę jakoś sam ja z kalibrować? Nie podoba mi sie jeszcze wiązka kabli z którą przyszła kamerka. Pomylili masę z kabkem do otwierania znaczka z tego co na forum wyczytałem. Masz brązowa. Przewód do otwierania znaczka czarny. Czy mam rację?

Z góry dziękuję za pomoc.

20200111_211212.jpg

20200111_215203.jpg

Ten biało-niebieski robi za zasilanie. Chińska rzeźba

Oprogramowanie

20200111_222902.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na forum.

Jako kompletny laik elektroniczny mam prośbę o potwierdzenie lub zaprzeczenie poniższemu.

Czy o tym, że dana kamerka fabryczna, używana, w wersji high, pozyskana z dowolnego dawcy koncernu (VW, Skoda, Audi, Seat) współpracować będzie z inną fabryczną stacją multimedialną, w innym samochodzie też tego koncernu, decyduje sterownik/moduł miedzy kamerą a odbiornikiem, czy sama kamerka? Pomijam wielkość, kształt, spasowanie samej kamerki, do klamki klapy tylnej.

Czyli np. "wydłubuję" samą kamerkę z klamki np. Tiguana, Superba, itp. Pakuję ją do klamki np. Touarega. Czy ma szansę się to zakodować i działać poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2020 at 10:33, BluErEs napisał:

Panowie... Problem jak na zdjęciach - albo czarny ekran albo paski, czasem zielone czasem białe... kiedyś pojawiało się sporadycznie (maks raz na miesiąc) w tym tygodniu już 3 resety radia i dodatkowo komunikat „system parkowania aktualnie niedostępny”
Kamera dokładana LOW przez Michała @mcqw zeszłym roku. Pacjent RS z 2016. 
Jakiś pomysł czego i gdzie szukać? Wilgoć? Kostki? Podłączenia? Soft? Dzięki...

7B04CB88-495C-424A-A54F-153DD5903791.jpeg.a66a54ee03e87cd458d19252fbd19a0e.jpeg

44E2145A-0C1B-425E-B83D-5D437CFE90E4.jpeg

15CE9BDA-E5F0-4BB2-81A6-9FB95A979C1C.jpeg

Podłącz pod kompa.Gubi sygnał.Warto sprawdzić kostkę za jednostką,podłączyć inną kamerkę do sprawdzenia.Wgrać wyższy software do jednostki-0252.

52 minuty temu, berater napisał:

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na forum.

Jako kompletny laik elektroniczny mam prośbę o potwierdzenie lub zaprzeczenie poniższemu.

Czy o tym, że dana kamerka fabryczna, używana, w wersji high, pozyskana z dowolnego dawcy koncernu (VW, Skoda, Audi, Seat) współpracować będzie z inną fabryczną stacją multimedialną, w innym samochodzie też tego koncernu, decyduje sterownik/moduł miedzy kamerą a odbiornikiem, czy sama kamerka? Pomijam wielkość, kształt, spasowanie samej kamerki, do klamki klapy tylnej.

Czyli np. "wydłubuję" samą kamerkę z klamki np. Tiguana, Superba, itp. Pakuję ją do klamki np. Touarega. Czy ma szansę się to zakodować i działać poprawnie?

Kamery wersji high nie mają dodatkowych modułów,wszystko jest w kamerze.Kamerę można wymontować z klamki i wpasować do danego modelu VAG-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, cliner napisał:

Podłącz pod kompa.Gubi sygnał.Warto sprawdzić kostkę za jednostką,podłączyć inną kamerkę do sprawdzenia.Wgrać wyższy software do jednostki-0252.

@cliner Dzięki za odpowiedź 👍 Tak będę po kolei probowal sprawdzic. 

Edytowane przez BluErEs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BluErEs ja tak jak mówiłem Ci przez tel sprawdzić kabelki zawsze można, ale @cliner dobrze zauważył, że zacząć trzeba od softu.

W tym poście nawet przytaczałem info z TPI o 0252 w którym znalazła się pozycja o problemach z kamerą cofania

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mcq napisał:

@BluErEs ja tak jak mówiłem Ci przez tel sprawdzić kabelki zawsze można, ale @cliner dobrze zauważył, że zacząć trzeba od softu.

W tym poście nawet przytaczałem info z TPI o 0252 w którym znalazła się pozycja o problemach z kamerą cofania

👍 @mcq żebym trafił na to co odsyłasz wcześniej sam, to bym już nie pisał, a tak w sumie mój post odniósł zamierzony efekt 😉 czyli zamiast znów grzebać w kablach trzeba zrobić poprostu soft i zobaczyć czy przyniesie efekt. Dzięki!

Edit: Panowie....Update Portal Skody twierdzi, że nie ma oczwyście dla mojego auta dostępnego innego softu niż ten który jest - czy ktoś może mi udostępnić tą wersję 252? Dzieki!

Edytowane przez BluErEs
Poszukiwania softu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team