Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, cliner napisał:

Kamery wersji high nie mają dodatkowych modułów,wszystko jest w kamerze.

To dla mnie niespodzianka.

A czy jesteś w stanie podpowiedzieć, czy dotyczy to również kamerki 5NA 827 565 B z Tiguana?

Edytowane przez berater (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację 566B, dzięki.

Tak, w Touaregu nie występował spryskiwacz. Nabyłem drogą kupna klamkę od Tiguana ze spryskiwaczem i kamerką. Na obudowie jest naniesiony numer 5NA 827 566 B.

Nurtuje mnie dylemat, czy skorzystam tylko z obudowy, dyszy, kabelków, i przewodu hydraulicznego (bo są w komplecie) czy też kamerka będzie do wykorzystania.

Wiem tyle, że pracowała w systemie Area View.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziura jest tej samej wielkości?Spryskiwacz pożyteczna sprawa i łatwo podłączyć do tylnego sprysku.Podłączenie do MIB jest pewnie analogiczne jak w Skodzie.To,że była częścią Area View nieistotne,bo kamera cofania jest montowana najczęściej jako jedyna i ma w wersji High własne oprogramowanie.Trzeba ODISEM lub VCP ograć wersję pod twój model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2019 at 23:29, marioruda napisał:

Jakie sa orientacyjne koszty dolozenia kamery poza aso? Mam radio columbus z dyskiem twardym.

Ja za dolozenie kamery cofania bez skretnych lini dalem 1500 zl i smiga zajebiscie nawet w nocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szwedzik napisał:

Ja za dolozenie kamery cofania bez skretnych lini dalem 1500 zl i smiga zajebiscie nawet w nocy 

To chyba sporo... kamera typu Low z wiązka to ok 400-450 i drugie tyle instalacja? Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BluErEs napisał:

To chyba sporo... kamera typu Low z wiązka to ok 400-450 i drugie tyle instalacja? Pozdr

Nie wiem czy to sporo czy nie ale ja sam tego nie zakladalem. Nie mam zdolnosci do demontazu plastikow i zawsze cos upier....

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę podam, że dla Touarega w wersji HIGH koszty kształtują się jak poniżej (ceny brutto):

1. Kamera + moduł + wiązka

a) Graty od majfrendów nowe - 1000 - 1300 zeta

b) Graty oryginalne nowe - 2100 - 2300 zł.

c) Graty oryginalne używane - ok. 1300 - 1500 zł.

2. Montaż + kodowanie - ok 550 zł.

Edytowane przez berater (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Pisałem wcześniej, że kupiłem nową kamerę.

Zakodowac oczywiscie nie da rady.

Okazało się że nie ma oprogramowania końcowego.😪

Czy da sie cos z tym zrobić?

Jak tak to jakie sa koszta?

Bądź jest możliwość  zrobienia tego samodzielnie?

 Adres 6C: Kamera wsteczna       Plik etykiet: 5Q0-980-556.clb
Oznaczenie elementu: 5Q0 980 556 B    HW: 5Q0 980 556 B
  Komponent i/lub wersja: RVC Compact   H18 0231
           Kodowanie: 0000000000000000000000
           Kod serwisu: WSC 00000 000 00000
              Zbiór danych ASAM: EV_CamSysRVRVCPANAMQBAB 006009 (SK37)
                       ROD: EV_CamSysRVRVCPANAMQBAB_006_SK37.rod
                      VCID: 39799BE5B8599582D2-806C
3 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

10490624 - Brak produkcyjnego programowania końcowego 
          B2013 00 [009] - -
          [Nowa funkcja - rozszerzone informacje o kodach błędów (protokół UDS) - jest dostępna wyłącznie przy użyciu najnowszych interfejsów, oferowanych na VCDS.pl.]
          Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 00000001
                    Priorytet błędu: 4
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 195
                    Przebieg: 29056 km
                    Data: 2020.01.18
                    Czas: 15:17:55

                    OFF

13636352 - Sterownik niezakodowany 
          U1013 00 [009] - -
          [Nowa funkcja - rozszerzone informacje o kodach błędów (protokół UDS) - jest dostępna wyłącznie przy użyciu najnowszych interfejsów, oferowanych na VCDS.pl.]
          Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 00000001
                    Priorytet błędu: 4
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 195
                    Przebieg: 29056 km
                    Data: 2020.01.18
                    Czas: 15:17:55

                    OFF

10489856 - Brak Nastaw podstawowych 
          B2010 00 [009] - -
          [Nowa funkcja - rozszerzone informacje o kodach błędów (protokół UDS) - jest dostępna wyłącznie przy użyciu najnowszych interfejsów, oferowanych na VCDS.pl.]
          Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 00000001
                    Priorytet błędu: 5
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 195
                    Przebieg: 29056 km
                    Data: 2020.01.18
                    Czas: 15:17:55

                    OFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cliner napisał:

Zakodować sie da....ale nie VCDS.VCP lub ODIS + parametryzacja pod model samochodu.

Da się to zrobić online mógłbym kupić klona od mainfrendow. Tyle który lepszy ODIS czy VCP? Myślałem o kupnie takiego kabla ponieważ można robić z jego pomocą więcej rzeczy niz VCDS. Zostaje kwestia skąd takie oprogramowanie wziąć ? Da się zrobić kopiuj wklej z innego auta? Mógłbym mi ktoś z was takie oprogramowanie podesłać?

Parametryzacja to zakodowanie jej pod dany model auta , skrzyni itd?

Znalazłem takie coś 

https://m.pl.aliexpress.com/item/32796960404.html?pid=808_0016_0131&spm=a2g0n.search-amp.list.32796960404&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=7514mGOB_KK0Rn0pHhmb7CVQGlQlrYm8nxNFv8F0GH7YgqI-gYv8hCBAeu6IklKJZtEm1579423800085&browser_id=bfa2de11ab7547a49a9a246a56e5db98&is_c=Y

Edytowane przez Gilbertos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyślij ja do mnie i wyślę  ci ja gotową do montażu.  VCP ale oryginał bo klon nie ma dostępu do parametrów, a odis musi być też tego w prosty sposób nie zrobi bo dla twojego vin nie ma parmaetrów dla kamery.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich. 
 

stałem sie posiadaczem Octavki i mam zamiar montować kamerę w wersji Low. Mam wszystko łącznie z oryginalną wiązką. Niestety mam wersję z małym otworem. Pytanie do @Namo ktory wykonał kawał dobrej roboty.

Chcę się brać w weekend za cięcie choć mam mega stesa to chyba zaryzykuje. Potrzebuje info czy wymiary otworu podane na forum to wymiary które bankowo pasują? Lepiej obciąć po milimetrze mniej na długości i szerokości żeby potem przypiłować? Prosiłbym o podpowiedź.

Jeżeli macie sprawdzony jakiś podkład lub inne rozwiązanie na zabezpieczenie po cięciu rownież będę wdzięczny za podpowiedź.

aaa i jeszcze czy do cięcia jakaś zwykła taśma na zabezpieczenie czy jakaś specjalistyczna.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich, przymierzam się do montażu kamery cofania w klamce, octavia 3 fl liftback 2019 rok, Radio Bolero, poniżej informacje o systemie.

Na OLX znalazłem, że do octavii to numer części: 

 

5E5827566E  ( https://www.olx.pl/oferta/kamera-cofania-skoda-octavia-5e-2013-2019-5e5-plus-wiazka-CID5-IDxjd7B.html )

Natomiast tutaj w postach widziałem przewijał się innym numer chyba od tourega...

Dodatkowe pytania: czy będzie duży problem przy programowaniu takiego radia ? czy lepiej szukać używanego ?

Sprzedawca twierdzi, że różnica między LOW i HIGH to skrętność linii, a czy HIGH nie ma dodatkowego jeszcze szerszego obiektywu ? i spryskiwaczy ? NIe mam z tyłu wycieraczki więć ten spryskiwacz mi nie potrzebny

Radio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta na olx to kamera low ze spryskiem. Jak byś chciał taką low bez sprysku to mogę Ci odstąpić, bo mam w szufladzie na zbyciu.
Problemów żadnych nie ma z programowaniem jeśli radio robi kamerę.
Różnica między high, a low to linie skrętne, pomocnik parkowania równoległego, które to wiele nie pomagają. Natomiast możliwość zmiany na szeroki kąt jest często przydatny. Np. przy wyjeździe tyłem zzasłaniającej przeszkody.
Twój wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasowała, radio da radę Ci obsłużyć. Jak nie masz wycieraczki to sprysk Ci nie potrzebny.

Co do wersji High to poza liniami skretnymi ma jeszcze opcje wyboru widoków.

9163b38cc3999362fbb2b9ce60c99061.jpg

Osobiście bardzo często krzystam z szerokiego kąta, przy wyjezdzaniu jak mało widać to super sprawa...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podziękować za dobrą robotę. Polecam wszystkim rrobert

Dnia 19.01.2020 at 10:59, rrobert napisał:

wyślij ja do mnie i wyślę  ci ja gotową do montażu.  VCP ale oryginał bo klon nie ma dostępu do parametrów, a odis musi być też tego w prosty sposób nie zrobi bo dla twojego vin nie ma parmaetrów dla kamery.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję waszej pomocy! Szukam na forum za nic w życiu nie mogę znaleźć informacji. Jestem na etapie podłączania kamery cofania. Mam 3 przewody czerwony (zasilanie), brązowy (masa), a gdzie podlaczyc niebieski!?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rrobert napisał:

jaka kamera 

ale w wersji low jest tak 

wtyczka 4 piny

1 - +12 po zapłonie
2 - masa
3- nc
4- sygnał z lampy wstecznego

Mam coś takiego. Fakra to wiem pod radio pin 6 i 12. Czerwony pod zasilanie do radia. Brązowy masa a ten niebieski? 

15824770618135399403229597772221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team