Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

Mam coś takiego. Fakra to wiem pod radio pin 6 i 12. Czerwony pod zasilanie do radia. Brązowy masa a ten niebieski? 15824770618135399403229597772221.thumb.jpg.d555dcf64ff0acc32c8c676fa0734900.jpg

To jest kamera low.

Czerwony - plus (bezpiecznik SC18 7,5A)

Brązowy - światło cofania (prawe)

Masa z sygnału video.

Ekran z koncentryka

Czarnego nie używasz.

Tak jest w oryginale i na schemacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany forum zabrałem się do roboty w mojej Octavce.

W razie czego służę pomocą.IMG_4794.thumb.jpg.921b7915f49f993928ff2fde90b34876.jpg

IMG_4795.thumb.jpg.2515caa1a4ae32c38da31bcaff9ff053.jpg

IMG_4796.thumb.jpg.fffaad887efd3c91ad65b6154e519271.jpg

Po obróbce i zakonserwowaniu

IMG_4798.thumb.jpg.f0988205e6e3e49abd016aa956aec015.jpg

Później na to lakier i po temacie :)

Muszę jeszcze tylko powalczyć z kablami. Dotarłem do bagażnika i muszę ściągnąć tylny słupek o dostać się do klapy. Niestety nie wiem gdzie w słupku są zaczepy a siedzi mega sztywno i nie chce połamać. Może jutro będzie cieplej to popróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam jeszcze jedno pytanie. Zamontowałem kamerę cofania podpinając czerwony pod plus stały z radia ponieważ łatwiej było mi się podpiąć niż pod bezpiecznik, brązowy pod  plus (prawa lampa), niebieski nie podpinałem. Następnie podpiąłem dwa przedwody z fakra do pinu 6 i 12. Zaprogramowałem kamerę, ale po wlaczeniu wstecznego biegu jest czarny obraz. Co mogło pójść nie tak? Jak sprawdzić czy dochodzi sygnał do kamery? Bo prąd na pewno jest sprawdzalem miernikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mietek065 napisał:

Panowie mam jeszcze jedno pytanie. Zamontowałem kamerę cofania podpinając czerwony pod plus stały z radia ponieważ łatwiej było mi się podpiąć niż pod bezpiecznik, brązowy pod  plus (prawa lampa), niebieski nie podpinałem. Następnie podpiąłem dwa przedwody z fakra do pinu 6 i 12. Zaprogramowałem kamerę, ale po wlaczeniu wstecznego biegu jest czarny obraz. Co mogło pójść nie tak? Jak sprawdzić czy dochodzi sygnał do kamery? Bo prąd na pewno jest sprawdzalem miernikiem. 

Ten tego masę podłączyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mietek065 napisał:
Sugerowałem się tym co napisali chłopaki wyżej. Czyli masa to który przewód? 

A co napisałem parę postów wyżej?
Na schemacie też masz narysowane gdzie jest masa. Bez masy nie zagada. Możesz być pewny.

Wrzucam fotkę byś mógł zakminić. 

Ten brązowy dolutowany do ekranu koncentryka to masa! 

20200309_175635.jpg

Edytowane przez Bandini (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bandini napisał:

A co napisałem parę postów wyżej?
Na schemacie też masz narysowane gdzie jest masa. Bez masy nie zagada. Możesz być pewny.

Wrzucam fotkę byś mógł zakminić. 

Ten brązowy dolutowany do ekranu koncentryka to masa! 

20200309_175635.jpg

Zrobiłem tak jak na zdjęciu podłączyłem mase i dalej nie mam obrazu. Sory, że musisz mi to tłumaczyć łopatologicznie, ale moja wiedza z tej dziedziny jest bardzo słaba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko rozumiem. Nie każdy się rodzi kucharzem czy elekyrykiem, ale prościej już się nie da.
Sprawdź jeszcze raz wszystkie połączenia i jeżeli masz wszystko dokładnie jak na schemacie i według naszego opisu i dasz sobie za to obciąć rękę to pozostaje tylko właściwe kodowanie lub uszkodzona kamera. Innej opcji nie ma.

Światło cofania prawe powinno mieć czarno-niebieski przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podpiąłem. Sprawdziłem prąd miernikiem i jest stały na czetownym i drugi jak załączę światło wsteczne. A można jakoś sprawdzić sygnał? Czy dochodzi do kamery. Kodowanie myślę że jest ok bo po wbiciu wstecznego załącza się kamera tak jak powinno być tylko nie ma obrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mietek065 napisał:

Za pomocą vcds 

Moduł 5f-> pomocnik kodowania(07)->bajt19->  aktywujemy bit 4 ->koniec -> wykonaj 

Jest szansa że coś źle podłączyłem i uszkodziłem kamerę? 

Może ten czarny kabel sie uszkodził przez szybkozłącze? Sprawdz w module kamery czy nie ma błędów 6C: Kamera wsteczna. Mozesz tam tez jakies testy sygnału wideo zrobić jak masz odpowiedni kabel bo mi Chińczyk nie chce testów robić (VCDS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten czarny kabel sie uszkodził przez szybkozłącze? Sprawdz w module kamery czy nie ma błędów 6C: Kamera wsteczna. Mozesz tam tez jakies testy sygnału wideo zrobić jak masz odpowiedni kabel bo mi Chińczyk nie chce testów robić (VCDS)
To jest kamera Low ona nie ma modułu 6C!
Za pomocą vcds 
Moduł 5f-> pomocnik kodowania(07)->bajt19->  aktywujemy bit 4 ->koniec -> wykonaj 
Jest szansa że coś źle podłączyłem i uszkodziłem kamerę? 
Jakie masz długie kodowanie w 5F?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Witam wszystkich w moim pierwszym poście na tym forum. Widzę, że jest tu kilka bardzo obeznanych forumowiczów. Do tej pory dzięki obserwacji udało mi się doposażyć moją octavie o kilka rzeczy, i mam ogromny problem z kamera cofania. Moje radio jest na liscie bez obslugi kamery. Koduje jak na starszych postach co tu znalazlem, sprawdzam sobie aparatem fotograficznym, dotykam kabelki do tych wyprowadzonych i nic. mam czarny ekran, jest od lewej to auto od parktronika, z prawej pasek od obslugi kontrastu,a ekran czarny. czy pomimo ze radio jest na "czarnej liscie" da sie jakos dolozyc?

Dodam jeszcze do poprzedniego postu, że auto marzec 2015r. bolero z bt. mib1, duza klamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team