Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

Jest ale ciężko będzie tam wsadzić dziś kolega Radek foto podesłał ile tam miejsca więc trzeba kupić przelotkę i puścić na spokojnie prawą stroną 👌 

A przelotkę zamówiłem tu

https://motoplatforma.com/p14897,oslona-gumowa-przelotka-mieszek-kabli-przewodow-elektrycznych-oryginal-5e9-971-829-a-skoda-octavia.html

received_391189945235581.jpeg

Dnia 17.06.2020 at 09:27, bickik napisał:

No szkoda ale nie wiem czy nie dołożę tylko trzeba by wiercić,  jeszcze potrzebuje elementu gumowego ochrony kabli przy klapie z prawej strony bo w lewej od kierowcy nie za bardzo się mięci kabel. Ktoś może wiem gdzie to można kupic

https://motoplatforma.com/p14897,oslona-gumowa-przelotka-mieszek-kabli-przewodow-elektrycznych-oryginal-5e9-971-829-a-skoda-octavia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xmen napisał:

u mnie przelotka jest po prawej jak i po lewej, a kamery nie ma 

Edytowane przez potrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie było kamery to raczej jej tam nie ma, przynajmniej w kombi. Jest ta po lewej stronie. W ASO taka przelotka coś koło 30 złotych. 

Edytowane przez dagetto (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 

Dziś kamera high wylądowała w mojej skodzie 😉

Niestety mam ten sam problem co @Bandini OPS nie włącza się automatycznie po wciśnięciu guzika. Czasami linie gasną. 

@Bandini rozwiązałeś ten problem?

Jakieś sugestie gdzie może leżeć problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 
Dziś kamera high wylądowała w mojej skodzie
Niestety mam ten sam problem co [mention=1392]Bandini[/mention] OPS nie włącza się automatycznie po wciśnięciu guzika. Czasami linie gasną. 
[mention=1392]Bandini[/mention] rozwiązałeś ten problem?
Jakieś sugestie gdzie może leżeć problem?
Tak, problem rozwiązany. Musisz wymienić Gateway na nowszy. Czasem można flesh zrobić, ale wszystko zależy jaki masz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2020 at 22:34, bickik napisał:

Jak za chińczyka  190 zł linie skrętne OPS działa i nawet nie trzeba było go programować co ciekawe wszystko plug and play

IMG_20200616_221604.jpg

IMG_20200616_221600.jpg

IMG_20200616_221555.jpg

Też sobie taką zamówiłem, zobaczymy jak to będzie działało 🙂 Mi brak spryskiwacza nie przeszkadza, bo mam lifbacka bez wycieraczki tylnej, także wężyka od spryskiwaczy pewnie również brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bandini napisał:
10 godzin temu, seebye napisał:
Witam wszystkich. 
Dziś kamera high wylądowała w mojej skodzie emoji6.png
Niestety mam ten sam problem co [mention=1392]Bandini[/mention] OPS nie włącza się automatycznie po wciśnięciu guzika. Czasami linie gasną. 
[mention=1392]Bandini[/mention] rozwiązałeś ten problem?
Jakieś sugestie gdzie może leżeć problem?

Czytaj więcej  

Tak, problem rozwiązany. Musisz wymienić Gateway na nowszy. Czasem można flesh zrobić, ale wszystko zależy jaki masz.

Gateway w wersji middle z tego co pamiętam. Pewnie czeka mnie wymiana, bo mam octavie z początku produkcji 2013 gdzie była też mała klamka 70mm.

Tylko pytanie jak kupie używany czy tylko kodowanie w aso czy można już to zrobić poza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MateuszA napisał:

Też sobie taką zamówiłem, zobaczymy jak to będzie działało 🙂

Działa bardzo dobrze, tylko u mnie przy próbie wejścia vcds w 5F wywala problem komunikacji. Trzeba wypiąć wiązkę kamery i wtedy jest ok. Dostałem od majfrenda 50% zwrotu za tę niedogodność i kamera wyniosła  finalnie lekko ponad 80 zł. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, potrek napisał:

Panowie, opisze jeszcze ktoś gdzie wpiac zasilanie. W tej niebieskiej kostce to wiem co i jak ale gdzie sie podpiąc pod kierunek ( jaki to kabel) no i gdzie podpiąć zasilanie?

Obok szarej wtyczki sa grube przewody. Czerwono-żółty to +

Brązowy to masa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, opisze jeszcze ktoś gdzie wpiac zasilanie. W tej niebieskiej kostce to wiem co i jak ale gdzie sie podpiąc pod kierunek ( jaki to kabel) no i gdzie podpiąć zasilanie?
Chyba nie pod kierunek ;) tylko wsteczny ;)
Poszukaj kilka postów wstecz pisałem ktory przy lampie.

Jak nie znajdziesz daj znać..
A zasilanie sam pisałeś ale ja bym ciągnął spokojnie pod skrzynkę bezpieczników..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie pod kierunek ;) tylko wsteczny ;)
Poszukaj kilka postów wstecz pisałem ktory przy lampie.

Jak nie znajdziesz daj znać..
A zasilanie sam pisałeś ale ja bym ciągnął spokojnie pod skrzynkę bezpieczników..
Ja miałem pociągnięte do radia ale to stały +, więc ostatnio zmieniłem zasilanie na "po zapłonie". Podpiąłem się pod jedną za kostek w klapie - ZTCP któryś przewód w kostce przy silniku tylnej wycieraczki

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niebiesko czarny jak dobrze pamiętam jest  w O3 w którym rogu kostki nie na pisze którym bo w zależności jak ja trzymasz 😂 

U mnie plus stały od radia za pomocą szybko złączki potem  piny 6 i 12 w niebieskiej kostce,  drugi plus od kamery pod wsteczny w kostce oraz masa do budy auta

Kodowanie i działa 👌 

IMG_20201015_152654.jpg

Edytowane przez Xmen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Panowie,

Przebrnąłem przez cały temat, co nie było łatwe.
Radio zamontowane wg logów:

Address 5F: Information Electr. (J794)       Labels:| 5E0-035-MIB-STD1.clb
   Part No SW: 5E0 035 840 A    HW: 5E0 035 840 A
   Component: MU-S--ER      041 0435 

I w zasadzie mam teraz dwa pytania:
1. Jeżeli dobrze zrozumiałem wcześniejsze wpisy to kamera HIGH będzie działać, tyle że tylko linie skrętne, pozostałe funkcje już nie? Jeżeli na liniach mi nie zależy to wystarczy zatem LOW.
2. Jeżeli HIGH działałby w pełni to jakie są symbole pasujących kamer w wersji HIGH? Bo tej części/mechaniki nie ogarniam a potencjalni sprzedający nie zawsze piszą w tytułach SKODA 😉

Z góry dzięki za wszelką pomoc.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rrobert napisał:

1. tak 
2. sprawdź jaką masz klamkę od bagażnika nie każda pasuje - 

Dzięki @rrobert za szybką odpowiedź.

Z tego co wyczytałem to rozmiary są dwa ~9cm i ~11cm. Moja ma 11cm.

A i jak jesteśmy przy temacie klamki. Czy typ montażu wcisk/śruby zależny jest tylko od jej wymiarów? Jeżeli nie to zakładam, że jedyna pewna metoda to rozebranie tapicerki i sprawdzenie jaka fizycznie jest zamontowana?

Edytowane przez DaFFyBZ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Ręce mi opadają. Wczoraj zamontowałem kamere nową oem high do O3.

@rrobert mi pomógł telefonicznie w podłączeniu za jednostką za co ogromnie dziękuje 😊

Jednak na wstępie - w 19 kanale zainstalowane 6C. Kodowanie 0484020102002017000040 (manual 6b)

W 5F również oba VPS ogarnięte, jeden "activated" drugi "databus infotainment".

W 10 kanale zaznaczona kamera rvc.

I w czym jest problem? Po pierwsze podczas podjeżdżania gdziekolwiek bliżej przestało mi sie pokazywać cokolwiek na ekranie, nie pika nic również. 

Po wciśnięciu przycisku od parkowania słychać tylko dźwięk - 0 obrazu, ani wizualizacji ani kamery (a wizualizacja chyba powinna po przycisku być?)

Po wpięciu wstecznego kamera sie uruchomi pod warunkiem, że nie był wcześniej wciśnięty przycisk parkowania. 

No i jeszcze - czasami kamera nie działa i jest tylko obraz wizualizacji parkowania - nie da się przełączyć na kamere. 

Dodatkowo mam szumy na obrazie z kamery co przedstawiam w załączonym zdjęciu mimo że ledwo widać to jest efekt jakby paski chodziły po ekranie od góry do dołu...

Brakuje mi sił, pomóżta 🍻

16053835598766400876889707374358.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że nie działa Ci przycisk i przednie czujniki się nie załączają po dojechaniu do przeszkody to na 99% masz do wymiany Gateway. Dla pewności potrzeby pełny skan i błędy jakie masz teraz w sterowniku.
Natomiast co do drugiej sprawy z zakluceniami to albo masz plus wzięty z jakiegoś dziwnego miejsca albo przewód wizji ekranowany uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team