Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Bandini napisał:

Co do tego, że nie działa Ci przycisk i przednie czujniki się nie załączają po dojechaniu do przeszkody to na 99% masz do wymiany Gateway. Dla pewności potrzeby pełny skan i błędy jakie masz teraz w sterowniku.
Natomiast co do drugiej sprawy z zakluceniami to albo masz plus wzięty z jakiegoś dziwnego miejsca albo przewód wizji ekranowany uszkodzony.
 

Tylko że to działało do momentu aż pierwszy raz się nie wyłączyła kamera, podpialem lapka, usunałem błędy i zaczęło znowu działać z tym że już bez tego. Scana zaraz zrobię i podeślę.

Plus jest wzięty zza jednostki do czerwono-czarnego kabla z napięciem 12V.

Masa jest wzięta z brązowego obok

Edytowane przez Jezykowaty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rrobert napisał:

gateway do wymiany lub flash do wersji AM.  ciężko znaleźć flash AM 

Da sie to ogarnąć zdalnie? Byłbyś w stanie? Jak nie to gdzie można kupić gateway legalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to działało do momentu aż pierwszy raz się nie wyłączyła kamera, podpialem lapka, usunałem błędy i zaczęło znowu działać z tym że już bez tego. Scana zaraz zrobię i podeślę.
Plus jest wzięty zza jednostki do czerwono-czarnego kabla z napięciem 12V.
Masa jest wzięta z brązowego obok
Najpierw wymień Gateway, a później zobaczysz.
Myślę jednak, że lepiej by było zasilenie wziąść z SC18, a masę z karoserii tak dla pewności. Sprawdź na koniec kabel sygnałowy czy nie ma uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, rrobert napisał:

da się zdalnie ale musisz mieć głowice VAS5054A i VCP plus flash albo gateway. gatka kupisz ale na allegro z fakturą i masz potwierdzenie legalności  

Tak zrobię. Tylko może głupie pytanie ale jak go wymienić i w którym miejscu on jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rrobert nadal nie masz dostępu do flash-a AM?

Ja pobrałem najnowsze flashe z ERWIN-a Flashdaten_Skoda_20201020_kVhBQ i nadal nie ma tego flash-a 😞

5q0907530am - ten firmware to jakiś święty Graal wśród wszystkich flash-y 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak będziesz zmieniał GW to bierz wersję High, żeby w przyszłości nie mieć problemów z zamontowaniem np TPMS High czy VC.

Ja walczyłem z tematem jakieś dwa lata temu po zamontowaniu kamery HIGH. U mnie po zamontowaniu kamery miałem podobny problem i tak naprawdę wyłączenie opcji wykrywania przeszkody z przodu w menu Columbusa załatwia sprawę w 100% i nie mam żadnych błędów.

Mój GW jest w wersji HIGH 5Q0 907 530 F z softem 5Q0 907 530 AF, dla Ciebie optymalny będzie np. 3q0907530xx.

Edytowane przez tomo1978
Dodatkowe informacje (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=45]rrobert[/mention] nadal nie masz dostępu do flash-a AM?
Ja pobrałem najnowsze flashe z ERWIN-a Flashdaten_Skoda_20201020_kVhBQ i nadal nie ma tego flash-a
5q0907530am - ten firmware to jakiś święty Graal wśród wszystkich flash-y
Tak masz rację. Niektóre firmware są jak św. Grale, a do tego jak już jest to cena jest zaporowa. Taniej i szybciej wychodzi wymienić dany klocek niż liczyć na to, że kiedyś się znajdzie za darmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

kupiłem ten zestaw :

https://shop.vagsystems.com/pl/kamera-cofania/268-39700.html?fbclid=IwAR2gz8tMCQ-PEf2_w4p1H8yqDdQXzJ5-csajOqSRRUmGAalIidMb421a-n4

i pisze, że mam +12, GND, oraz Sygnał kamery cofania lutowany w jdn komfortu T73A PIN 64A

Gdzie znajdę ten moduł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
kupiłem ten zestaw :
https://shop.vagsystems.com/pl/kamera-cofania/268-39700.html?fbclid=IwAR2gz8tMCQ-PEf2_w4p1H8yqDdQXzJ5-csajOqSRRUmGAalIidMb421a-n4
i pisze, że mam +12, GND, oraz Sygnał kamery cofania lutowany w jdn komfortu T73A PIN 64A
Gdzie znajdę ten moduł ?
To jest zwykła kamera Low.
Wszystko masz w tym wątku. Jedziesz według schematu kamery Low.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 12v - stałe napięci, po stacyjce

GND - masa

sygnał kamery cofania - pod lampke wstecznego ?

nie mówię o pinie 6 i 12

Chinczyk ma 2 kable (chinch+12v), ja mam 3 😞

Edytowane przez 1szyszka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich 
mam pytanie ; która kamere cofania byście polecili chce ja zamontować w uchwycie klapy 
mam skode octavie combi 2015r 
Moim zdaniem najrosądniejszym rozwiązaniem w 03 przed fl jest montaż oryginalnej kamery tzw low czyli ze stałymi liniami... taka jak w tych latach była montowana fabrycznie.
Jest pewność że zadziała i większa pewność że nie padnie.
Zamontowałem ich już nie mało, a chinczyków 3... i 2 po pewnym czasie wymieniałem bo szlag je trafił.
Co kto lubi.. ja nie byłem przekonany i szybko się wyleczyłem z chińczyka.
Potem problemy.. ponowne rozbieranie.. i kolejny... wymienić na to samo a od ręki nie ma, a z wiązka rzeżba by podłączyć inną.

Widziałem, że pojawiły się jakieś nowe chinczyki ze skretnymi.. ale odwagi nie mam bo.. jak powyżej ;)
Może ktoś ma inne doświadczenia.

W oryginalnej możesz też wybrać obudowę czy ze spryskiwaczem czy bez w zależności od tego czy masz wycieraczkę. Ty widzę masz kombi to Ciebie nie dotyczy ale to informacja dla innych.
Znam tylko jedną osobę co przyciągnęła rurkę do sprysku z przodu auta ;) Mi sie nie chciało, żaden klient się nie zdecydował ;) Może jak przyjdzie zima to znowu będę żałował ;)

Chłopaki przytoczyli powyżej problem z high w wersjach przed faceliftem... i jak widać, można wymienić gateway albo wyłączyć wykrywanie.. ale to znowu albo $ albo jakaś utrata funkcjonalności..

Fakt, że skrętne linie coś tam podpowiadają, a dodatkowymi widokami można się pochwalić koledze. Nie poznałem nikogo kto w czasie manewrowania na parkingu tego użył ;)

W poliftach można więc myśleć o high jak uda się kupić kamere. Nowa generuje koszty przystosowania a o używaną.. z legalnego żródła.. nie jest łatwo.
Wtedy sama high kamera potrafi kosztować tyle co kompletny zestaw do montażu ori low z wiązką...
Mam na myśli kwotę rzędu 500zł


Tak jak mowie każdemu.. różnica miedzy nie mam a mam kamerę jakąkolwiek jest ogromna. Warto zamontować tego jestem pewny, a jaką to zależy od budżetu i czy bedziesz grzebał sam czy komuś zlecisz i jak chcesz mieć to zrobione.

Jak potrzebujesz ori zestawu i montażu (Warszawa) to smiało pisz do mnie w wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj 

dzięki za posta 

posłucham twojej rady i nie bede się bawił żadnego chińczyka chce to  zrobić raz a porządnie chętnie by cię odwiedził ale chyba za daleko do Ciebie   

ja mieszkam tam gdzie naczepy WIELTON klepią czyli  Wieluń 

pozdrawiam Wojciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team