Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, cliner napisał:

Schemat nic nie mówi o potrzebie zaprogramowania nowej kamery odpowiednim do niej plikiem flash i parametryzacji.

Teoretycznie jest

1906373332_Zrzutekranu(2122).png.6ba63d257dec649d55753b277be7a00f.png

Edytowane przez KamiX (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cliner napisał:

Ominąłem ten wers...nowe ze sklepu nigdy nie miały software i parametryzacji,ale może ta ma wyjątek i kontakt z servisem jak napisali nie jest potrzebny.

Szczerze, to nie wiem, czy bym zaufał tej stronie i cokolwiek na niej kupił (taka mało znana i opis, tak jak cała aukcja z ali)

1 minutę temu, cliner napisał:

Podłączałeś coś takiego?

Tego, nie, kamerę tak.

To jest po prostu kamera z wiązką. Z tym, że na te kamery używane trzeba polować (w cenie ~300 zł), a tutaj kamera+gotowa wiązka w tej samej cenie.

Jest nawet przekierowanie do AliExpress. Chińska kamerka i tyle (a nie możemy być pewni jej parametryzacji i jakości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Octavii 3 nie ma problemu,ale pod SuperB3 softa nie mogłem dostać,żeby uzywkę z Tiguana przerobić,chyba że wystarczu same parametry od Superb 3 wlać.

Edytowane przez cliner (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 18.09.2021 at 15:15, KamiX napisał:

Szczerze, to nie wiem, czy bym zaufał tej stronie i cokolwiek na niej kupił (taka mało znana i opis, tak jak cała aukcja z ali)

Tego, nie, kamerę tak.

To jest po prostu kamera z wiązką. Z tym, że na te kamery używane trzeba polować (w cenie ~300 zł), a tutaj kamera+gotowa wiązka w tej samej cenie.

Jest nawet przekierowanie do AliExpress. Chińska kamerka i tyle (a nie możemy być pewni jej parametryzacji i jakości).

Mogę powiedzieć że można zaufać. Kupione. W pudełku wszystko przyszło ORYGINALNE. Na każdym elemencie Ori znaki, nawet na najmniejszych kostkach, łącznie z kamerą. Także przy obecnej cenie 370 myślę że jeszcze warto. Potwierdzam, że trzeba zrobić to co pisze rrobert 2 posty wyżej(bardzo dziękuję za dotychczasowe wsparcie na telefon)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Smoko44 napisał:

Dzień dobry, 

Jaką kamerę z wiązką mam szukać do O3 kombi (z elektr. klapą jeżeli ma to znaczenie)? VIN tmbjj7ne3j0099221

Chyba jest już odpowiedź na twoje pytanie 😉 :

Dnia 3.07.2021 at 00:40, Bandini napisał:

Tak, możesz założyć.
Jak chcesz ją mieć i sam chcesz ja założyć to przeczytaj ten wątek. Jest w nim wszystko od A-Z. Włącznie ze zdjęciami i poradami wielu mądrych ludzi.
Jeśli chcesz ją mieć i nie chcesz się tym interesować to jedź do dobrego elektryka, zapłać mu i nie zawracaj tu gitary.
Bez obrazy, ale nikt nie będzie się powtarzał, bo takich którzy chcą mieć wszystko na talerzu jest setki.
Miłej lektury...
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 18.09.2021 at 21:24, rrobert napisał:

ale w czym problem wgrywasz soft + parametryzacje i gotowa. a i kalibracja

Bardzo polecam Forumowego Kolegę rrobert

Jeszcze raz dziękuję rrobert za pomoc przy zdalnym flashowaniu, kodowaniu, kalibracji, parametryzacji i wogóle za chęć pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc,

Jestem w trakcie montazu chinskiej kamerki low, montaz w klapie zajal 15 min, przeciagniecie wiazki kolejne 30 natomiast mam problem z podpieciem zasilania. Chce by kamera byla zasilana z przewodu do swiatel wstecznych. Znalazlem odpowiedni przewod przy wtyczce do lampy (czarno granatowy) i tu pojawia sie moje pytanie: czy to jedyne/najlepsze miejsce by sie wpiac? Czy ta wiazka idzie gdzies blizej klapy bagaznika albo jednostki w schowku? Szukalem ale nie bylem w stanie jej nigdzie znalesc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pab567 napisał:

Nie wolno podpinać się bezpośrednio pod światło cofania bo tam napięcie jest modulowane. Najlepiej dać przez filtr wygładzający.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka
 

Pab,

Tak, wyczytalem to w watku ale mam zalozone ledy w swiatlach cofania i przekodowane vcdsem na zarowki led. Z tego co rozumiem wtedy problem modulowanego napiecia nie wystepuje i obraz bedzie bez zaklocen. Jesli jestem w bledzie to prosze popraw mnie.

Dodatkowo, na angielskim forum pare osob opisuje, ze podpielo sie zasilaniem pod wycieraczke tylna. Tutaj nie spotkalem sie z takim rozwiazaniem. Czy takie rozwiazanie ma w ogole sens? 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pab,
Tak, wyczytalem to w watku ale mam zalozone ledy w swiatlach cofania i przekodowane vcdsem na zarowki led. Z tego co rozumiem wtedy problem modulowanego napiecia nie wystepuje i obraz bedzie bez zaklocen. Jesli jestem w bledzie to prosze popraw mnie.
Dodatkowo, na angielskim forum pare osob opisuje, ze podpielo sie zasilaniem pod wycieraczke tylna. Tutaj nie spotkalem sie z takim rozwiazaniem. Czy takie rozwiazanie ma w ogole sens? 
Dzieki!
Ja mam na jednym z kabli wtyczki silnika wycieraczki tylnej jest + po zapłonie (chyba przewód fioletowy lub fioletowo-czarny ale nie pamiętam)
Miernik prawdę ci powie.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dzida napisał:

Ja mam emoji16.png na jednym z kabli wtyczki silnika wycieraczki tylnej jest + po zapłonie (chyba przewód fioletowy lub fioletowo-czarny ale nie pamiętam)
Miernik prawdę ci powie.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Dzieki, w takim razie podepne to do wiazki od wycieraczki.

Mase podpinales tez do wtyczki czy po prostu do sruby w klapie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, w takim razie podepne to do wiazki od wycieraczki.
Mase podpinales tez do wtyczki czy po prostu do sruby w klapie? 
Pierwotnie miałem zasilanie stałe z kostki przy radiu. Teraz mam nadal zasilanie stałe wzięte z kostki przy radiu ale puściłem je na kamerę przez przekaźnik który jest sterowany właśnie tym zasilaniem z kostki wycieraczki dzięki czemu kamera dostaje zasilanie dopiero po zapłonie.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Szukam wszędzie i mam kompletny mentlik na temat wersji kamer oryginalnych. Przeczytałem cały wątek ale nie znalazłem odpowiedzi. Jak większość chcę dołożyć kamerki ori high do O3 Style przed i po lifcie (2016 i 2019), niestety nie wiem jakiej wersji szukać. Obie mają takie same klamki 11cm. Różni sprzedawcy  mówią co innego. Jedni że O3 przed liftem i po lifcie nie ma znaczenia, inni że jest różnica a jeszcze inni że pod konkretny vin. Ceny też mocno zróżnicowane. Serwis np  uważa że dla 2019 musi być 5E5 054 634. Radia Amundsen MIB2. Czy 3V0 827 566N może być do obu? Są jakieś różnice oprócz wyposażenia w spryskiwacz? VIN: TMBAD9NEXH0102547, TMBAS7NE5K0189310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej z 2016 roku fabrycznie montowane były tylko kamery low o symbolu 5E5827566E. Maja one prostokątny kształt. W tym czasie w Superbach były montowane kamery HIGH o symbolu 3V0827566A.

Jeśli chodzi o tę z 2019 roku to kamera HIGH miała symbol 3V0827566N. Powinna ona tez pasować do tej z 2016 roku ale może wymagać aktualizacjo oprogramowania w innych modułach (gateway, pdc, infotainment).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 25.04.2019 at 15:35, marmiz86 napisał:

Mam instrukcję w pdf jak montować taką kamere ale boje się za to zabrać... Jak by ktoś chciał to chętnie na PW podam

Też się przymierzam... Jakby Ci kłopotu nie sprawiło tez prosiłbym o "instrukcje" na priv. chris-d1973@wp.pl

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie jestem pewien, czy ten Swing wspiera kamerę cofania. Poczytaj tutaj - tylko że akurat piszą o radiach z końcówkami B i D a Ty masz C. Jesteś blisko mnie, jak podjedziesz to w kwadrans wymontuję,  rozkręcę i wszystko będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma oryginalnych kamer na wąską klamke. Koniec i kropka. Albo chuńczyk (sa naprawde przyzwoite), albo powiększasz otwór na klamkę.
I nawet są z szerokokątnym obiektywem - mam taką i lepiej się sprawdza niż standard (który w stanie bdb mam do sprzedania na giełdzie - tak jakby ktoś chciał)

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team