Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam, wydaje się że przeczytałem niemalże wszystko ale mam wątpliwości: 

Auto O3 FL z 2019, 

- chińska sinosmart P&P - zasilanie kamery domyśłnie bierze z radia gdzie zasilanie jest non-stop- tak jest czy się mylę? (na ali wychodzi ok 250pln)

- zakładam że do mogo radia 565035840  kazda podpasuje ?

- czy lepiej iść w OEM - taką wynalazłem OEM ze spryskiem (na high mi nie zależy, ta jest low):
image.png.f95b71b28099d4a371defb3763cb6f34.png

wydaje się że taki sam zestaw OEM ze spryskiem 20$ taniej:
image.png.fc8f9e57366d641821375b1a2c89d605.png

Edytowane przez woksio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam problem kupiłem kamerkę, podłączam zgodnie z instrukcjami i nic brak obrazu, po zakodowaniu i wejściu w kamerę cofania brak możliwości zakodowania kod błędu vcds 22, w załączeniu informację o kamerze jakie widzi vcds, co robić?

20220701_212014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bandini napisał:

Może być, ale nie musi być kalibrowana. Będzie działać bez kalibracji.
VCDS możesz dać dziecku. Tylko te co wymieniłem. Dwie minuty roboty, ale parametryzację trzeba wgrać.

Dzięki za informację 

3 godziny temu, pab567 napisał:

Skąd jesteś?

Systemy infotainment w grupie VAG
 

3 godziny temu, pab567 napisał:

Skąd jesteś?

Systemy infotainment w grupie VAG
 

Z Łodzi 

Edytowane przez Damian Funk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie montażu kamery LOW, szukam przewodu do światła wstecznego. rozumiem że tutaj powinien być czarno-niebieski (przy progu pasażera?)
image.png.1bac96ecbad11337a9a95ea722215658.png

pytam ... bo na pierwszy rzut oka nie znalazłem.. 😮

ktoś coś?

Edytowane przez woksio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2022 at 08:26, pab567 napisał:

Ja tam sie zawsze podpinałem przy prawym tylnym świetle, łatwiej znaleźć 🙂

no właśnie tak chyba zrobię, boczki bagażnika łatwo odchylić/zdjąć?

edit: mam i ja 🙂
image.png.11fb82658b30bd324e9aa12ea342cd94.png

Low ze spryskiwaczem.

Edytowane przez woksio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry wszystkim,

Wróciłem do octavii, wiec od razu wpadł pomysł na kamerę cofania (chińczyka) - i natknąłem na problem. Jestem prawie pewny ze ja się gdzieś machnąłem, ale nie bardzo mogę dojść gdzie…

objaw - za 1 razem pokazuje obraz pół dołu u góry, pół góry na dole, za drugim razem pasek zniekształcony, A 3 raz dopiero prawidłowy obraz.

i teraz podłączenie - kabel zasilający od kamery z którego idą dwa kable(czerwony i czarny) podłączone do filtra, a z filtra wychodzą 3 kable (dodatkowo niebieski) - niebieski i czerwony lutowany do wstecznego, czarny do masy lampy. Kabel rca dołączony do zestawu połączony tylko wtykami, czerwonych kabelków wystających z wtyczek z niczym nie łączyłem.

gdzie zrobiłem błąd ? Bardzo proszę o wskazówkę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pab567 napisał:

Czerwony z filtra podłącz do +12V a nie do wstecznego. Na wstecznym sygnał jest modulowany.

Systemy infotainment w grupie VAG
 

A niebieski zostawić przy wstecznym ? Jest gdzieś przy lampie słuszne 12V do którego się wpiąć, czy ciągnąć kabel aż pod radio ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale podłączyłeś się przez filtr do instalacji wycieraczki ? Któryś przewód puszczałeś do wstecznego czy coś ? 
 

bo na upartego jeżeli wszystko do kości od wycieraczki, to nie trzebaby by nawet kabla ciągnąć przez tą przelotkę…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam po FL (jesli to cokolwiek zmienia),

mialem oryginalną kamere VAGa - zarówno do 12V z wycieraczki jak i do wstecznego bez zadnego filtra.

przez przelotke tak czy siak musisz przepuścić sygnał video oraz do wstecznego. robiłem zgodnie z tym:

ale zamiast CS 18 fuse poszło do 12V z wycieraczki w klapie.
image.png.63cabd884cfab6d0f505b91a8d73cd63.png

PS> za oryginalną kamere VAG ze spryskiem (LOW) dalem ok 260pln na Ali. Warto zamiast tego brać chinczyka? wg mnie nie. Uwaga: duża klamka.

Kamera tylna MIB dla octavia 2013 2020 dla sharan dla Touran 5TD 827 566| | - AliExpress

Edytowane przez woksio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wymieniłem radio Bolero MIB2 na takie jak w linku i przestała działać kamera cofania.

Może to być przyczyną braku obrazu z kamery ?

image;s=10.webp

Pomoże ktoś ??

Edytowane przez beniu55 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team