Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

W Octavi nie miałem okazji widzieć na żywo jak działa pro kamera. Ale u znajomego w nowej Fabii widziałem wersje LOW i jak dla mnie dużej różnicy nie widać. Według mnie ma to wystarczać żeby w nic nie walnąć a nie kręcić hollywoodzkich produkcji ?

received_336835173795231.thumb.jpeg.ac646a7117e6d0ea415c5e8c9ae100d9.jpeg

Tak wygląda obraz u mnie z chińczyka. W nocy też dobrze widać narzekać nie mogę. 

Montaż w przypadku obu niczym się nie różni. Kable trzeba i tak trzeba przeprowadzić do jednostki. Jedynie w ori z zasilaniem wpinamy się do kostki przy radiu. Ja zasilanie do swojej wziąłem z wiązki światła cofania. Więc trzeba zdjąć tapicerkę boczną w bagażniku co nie stanowi żadnego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, -skaler- napisał:

@Szwedzik Zacznijmy od jednej rzeczy. Ty chcesz montować ORI kamerę czy chiński zamiennik? Bo to z linków to masz chińczyki. One mają wyprowadzone kable do zasilania oraz sygnałowy(cinch) I do radia możesz się wpiąć takim czymś co by nic nie ciąć i nie zarabiać. 

https://sklep.martos.com.pl/adapter-kamery-cofania-mib-std2-vw-skoda-p-205.html

Wybacz że tak draze temat ale jestem laikiem i chciałbym to jakiś zrobić aby być zadowolonym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, -skaler- napisał:

@SzwedzikSpoko spoko ?

A duża różnica jest między chinczykiem A oryginałem? Chciałbym aby to miało ręce i nogi i cieszyło oko i żeby montaż też był w miarę ogarnięty. Czyli mam rozumieć że jak kupię chińczyka to pozostaje mi tylko kupić przejściówka kable i montować? Bo była jeszcze mowa o jakiejś kostce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szwedzik Ja różnicy nie widzę ale do kamery z Fabii? Można tą przejściówke albo zarobić piny na kablu sygnałowym jak kto woli. Kostka jest przy ori i jest to zasilanie kamery.  A jeśli mówimy o chinczyku w klamce od klapy. To trzeba jeszcze zakupić blaszkę żeby ja przykręcić. Ale to koszt do 20-30zł na aledrogo. A kamerę jak coś to kup na aliexpress bo nawet jak poczekasz 3 tygodnie to zapłacisz znacznie mniej. Screenshot_20181127-171448_AliExpress.thumb.jpg.f6dd4d7766c9475c4d8f994348bf74b3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, -skaler- napisał:

@Szwedzik Ja różnicy nie widzę ale do kamery z Fabii? Można tą przejściówke albo zarobić piny na kablu sygnałowym jak kto woli. Kostka jest przy ori i jest to zasilanie kamery.  A jeśli mówimy o chinczyku w klamce od klapy. To trzeba jeszcze zakupić blaszkę żeby ja przykręcić. Ale to koszt do 20-30zł na aledrogo. A kamerę jak coś to kup na aliexpress bo nawet jak poczekasz 3 tygodnie to zapłacisz znacznie mniej. Screenshot_20181127-171448_AliExpress.thumb.jpg.f6dd4d7766c9475c4d8f994348bf74b3.jpg

Te kamerki co Ci pokazywalem to są w lampce od podswietlenia rejestracji. Czy to ma jakieś znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwedzik...

Naprawdę szkoda jakiejkolwiek pracy na chińczyka tym bardziej, że za nie wiele większe pieniążki, kupisz używany ORI, który da Tobie o wiele więcej możliwości a potem satysfakcji...i może nie powie Papa za jakiś czas np. rok..dwa. Jedna robota, montować kamerę, ciągnąć kable. Różnica tylko w sprzęcie i możliwościach. Bierz ORI w wersji HIGH i nawet się nie zastanawiaj. Ile razy już miałem sytuację, że stałem zaparkowany pod skosem i musiałem wycofać a tu lipa, obok stał duże autko i nic nie było widać(spory ruch). Włączasz w ORI rybie oczko i już jest cacy, jedziesz jak po sznurku. NIe wspomnę o innych możliwościach typu obraz z dołu kamerki, możesz dosłownie na milimetry podjechać zderzakiem do przeszkody bo widzisz to doskonale. 

Poradnik masz kompletny, w razie braków wszystko jest w tym temacie. Z zaprogramowaniem na pewno też kogoś ogarniesz z forum, to nie jest tragedia. 

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grizli napisał:

Szwedzik...

Naprawdę szkoda jakiejkolwiek pracy na chińczyka tym bardziej, że za nie wiele większe pieniążki, kupisz używany ORI, który da Tobie o wiele więcej możliwości a potem satysfakcji...i może nie powie Papa za jakiś czas np. rok..dwa. Jedna robota, montować kamerę, ciągnąć kable. Różnica tylko w sprzęcie i możliwościach. Bierz ORI w wersji HIGH i nawet się nie zastanawiaj. Ile razy już miałem sytuację, że stałem zaparkowany pod skosem i musiałem wycofać a tu lipa, obok stał duże autko i nic nie było widać(spory ruch). Włączasz w ORI rybie oczko i już jest cacy, jedziesz jak po sznurku. NIe wspomnę o innych możliwościach typu obraz z dołu kamerki, możesz dosłownie na milimetry podjechać zderzakiem do przeszkody bo widzisz to doskonale. 

Poradnik masz kompletny, w razie braków wszystko jest w tym temacie. Z zaprogramowaniem na pewno też kogoś ogarniesz z forum, to nie jest tragedia. 

No i mnie przekonales. A powiesz mi gdzie wychacze jakieś ori w normalnej kasie dedykowane pod radio bolero z 2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2018 at 18:53, Szwedzik napisał:

No i mnie przekonales. A powiesz mi gdzie wychacze jakieś ori w normalnej kasie dedykowane pod radio bolero z 2018

Dołączam się do pytania tylko w kwestii Amundsena ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znany każdemu serwis alledrogo. Mam to samo radio, takze powinno hulać. Dla pewnosci, gdzieś na poaczatku tematu kamery był opis jak sprawdzić, czy dane radio jest przystosowane pod kamerkę.  To warto sprawdzić. W temacie jest wszystko, zaczynasz od 1 strony i po chwili wiesz wszystko. Bierzemy używki -NIGDY NÓWKI. Najlepiej od Superba ale ja i kilka innych osób ma np. od Tiguana/Tourana i też jest pięknie. Dobierasz po numerach, wszystkie są podane w poradzie. 

Jeszcze jedno, przydatne na noc. Warto zmienić fabryczne zwykłe żarówki na LEDy. Tylko nie takie za 60 czy 80 zł szt.( od pewnego sprzedawcy) bo to bezsens i zdzierstwo a identyczne (tylko trzeba dobrze poszukać) na alledrogo. Mozna je kupić za dwadzieścia parę zł sztuka, dają przy cofaniu o wiele więcej światła od zarówek tradycyjnych i bezapelacyjnie lepiej oświetlaja teren. Można tez kupić podobne za kilkanaście zł ale to juz pachnie tandetą. Wiele mówi samo wykonanie żarówki oraz rodzaj użytych w niej diód. 

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tu nowy, bo dopiero od niedawna posiadam Skodę Octavię 3 Rocznik 2014.

W wątku na temat dołożenia kamery cofania wyczytałem główne wymogi aby takową założyć.

Pierwszy problem to mała klamka, 9 cm. Jednak na forum skody superb wyczytałem, że  po prostu należy powiększyć otwór na klamkę do wymiarów 42x102mm i po sprawie.

Wielkość przetłoczenia blachy przy klamce wskazuje, że to możliwe.

Mam odpowiednie narzędzia i zdolności manualne aby ten otwór powiększyć, choć tak naprawdę to nigdy nie widziałem klapy od środka.

Klapa jest podnoszona elektrycznie i ma tylko jedną przelotkę na kable po lewej stronie

Podłączenie spryskiwacza banalne, trójnik i kawałek wężyka. Najtrudniejsze to zdjęcie tapicerki z tylnej klapy i przeciągnięcie przewodów do radia, których w moim samochodzie na pewno nie ma.

Oczywiście chciałbym wersje High z aktywnymi liniami i spryskiwaczem. Z tego co również wyczytałem w tym wątku, aktywne linie są w kamerze i powinny bez problemu działać na moim columbusie, kwestia tylko umiejętnego zaprogramowania radia. No i kamera powinna być używana aby nie była potrzebna kalibracja. Myślę że wszystko dobrze zrozumiałem.

No i teraz do rzeczy: Pytałem w trzech serwisach skody w każdym dostałem odpowiedź odmowną

Dosłownie „nie da rady”

Pytałem tez u „magika” w Olsztynie, który podobno takie rzeczy robi ale powiedział, że z aktywnymi liniami nie da rady.

Ale też nie wiedział, że są kamery ze spryskiwaczami wiec … trudno powiedzieć.

No więc krótka piłka, czy jest ktoś, kto mieszka ode mnie bliżej niż 300km i założył by mi taka kamerę i zaprogramował radio? Mieszkam w okolicach Górowa Iławeckiego.

Do trójmiasta mam około 170 km, do warszawy 290, do Białegostoku około 280

No i jeśli tak to za ile?

Bardzo bym chciał ogarnąć temat do świąt. (bo sponsorem przedsięwzięcia jest Święty Mikołaj) ?)))

Pozdrawiam

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z powodu konieczności cięcia jednak nie zdecydowałem się na dużą - kupiłem małą (wersja LOW oczywiście) i jestem zadowolony - w zupełności wystarcza ….. montaż niemal p&p (niemal bo trzeba gdzieś się wpiąć/wlutować z zasilaniem kamery); kodowanie proste jak konstrukcja cepa, a jakość wersji LOW wystarczy do celu w jakim jest ona montowana czyli do tego by nie wypalić w coś przy cofaniu i nie rozjechać teściowej....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o bezprzewodowym module do przesyłu obrazu, takim jak ten na aledrogo?

https://allegro.pl/modul-bezprzewodowy-kamer-cofania-wifi-rca-12v-fv-i7509602803.html

Wystarczyłoby kupić tylko używaną kamerkę, podłączyć ten moduł pod zasilanie i pod przewody kamery, natomiast drugi pod radio. Nie trzeba by ciągnąć przewodów przez całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2018 at 22:20, cdqba napisał:

Co sądzicie o bezprzewodowym module do przesyłu obrazu, takim jak ten na aledrogo?

https://allegro.pl/modul-bezprzewodowy-kamer-cofania-wifi-rca-12v-fv-i7509602803.html

Wystarczyłoby kupić tylko używaną kamerkę, podłączyć ten moduł pod zasilanie i pod przewody kamery, natomiast drugi pod radio. Nie trzeba by ciągnąć przewodów przez całe auto.

ciągniecie przewodów nie jest jakieś skomplikowane a kabel to jednak kabel. 

Ja bym się obawiał tak taniego wynalazku i opóźnień które pewnie będą w pojawianiu się obrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2018 at 22:16, dzida napisał:

Ja z powodu konieczności cięcia jednak nie zdecydowałem się na dużą - kupiłem małą (wersja LOW oczywiście) i jestem zadowolony - w zupełności wystarcza ….. montaż niemal p&p (niemal bo trzeba gdzieś się wpiąć/wlutować z zasilaniem kamery); kodowanie proste jak konstrukcja cepa, a jakość wersji LOW wystarczy do celu w jakim jest ona montowana czyli do tego by nie wypalić w coś przy cofaniu i nie rozjechać teściowej....

Możesz podać nr kamerki, którą kupiłeś i zamontowałeś lub źródło zakupu? I czy wiesz może, czy będzie ona pasowała do 1.4 CZDA z 2016r. z Bolero? A może do CZDA z 2016r. pasowałaby duża bez cięcia? Też rozważam takie doposażenie auta ale dopiero bliżej lata bo nie mam pomieszczenia z normalną temperaturą i oświetleniem a teraz zdejmować plastiki to duże ryzyko połamania.

Ten moduł do bezprzewodowego przesyłania sygnału z kamerki do radia to ciekawa sprawa, nawet na tak krótkim i niezakłóconym odcinku mogą być opóźnienia?

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, msemafor napisał:
Możesz podać nr kamerki, którą kupiłeś i zamontowałeś lub źródło zakupu? I czy wiesz może, czy będzie ona pasowała do 1.4 CZDA z 2016r. z Bolero? A może do CZDA z 2016r. pasowałaby duża bez cięcia? Też rozważam takie doposażenie auta ale dopiero bliżej lata bo nie mam pomieszczenia z normalną temperaturą i oświetleniem a teraz zdejmować plastiki to duże ryzyko połamania. Ten moduł do bezprzewodowego przesyłania sygnału z kamerki do radia to ciekawa sprawa, nawet na tak krótkim i niezakłóconym odcinku mogą być opóźnienia?

1. zmierz długość klamki bagaznika (około 11 cm lub około 9 cm) ale 2016 to powinna być duża klamka 11 cm (jeżeli nikt z klapą nie kombinował )

ja kupiłem chińczyka i ponad pół roku i działa OK

2. podaj nr swojego radia

I wtedy coś więcej da się powiedzieć

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dzida (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jestem zawiedziony. Myślałem, że jeszcze bywają życzliwi ludzie, pasjonaci czy po prostu zwyczajni dobrzy ludzie, którzy pomogą mi ogarnąć temat. oczywiście nie spodziewałem się, że ktoś mi to zrobi za darmo, tylko w jakiejś rozsądnej cenie. Niestety okazuje się, że stary jestem i durny. Nikt nie jest zainteresowany jakakolwiek pomocą no chyba że za 200 - 250 zł za godzinę pracy i termin za dwa trzy miesiące.

Na razie odpuszczam temat. Rozważam zakup vag can pro i wykonanie całego projektu we własnym zakresie. Mimo ze za ten sprzęt trzeba dać prawie 1000 zł to i tak chyba wyjdzie mi taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jestem zawiedziony. Myślałem, że jeszcze bywają życzliwi ludzie, pasjonaci czy po prostu zwyczajni dobrzy ludzie, którzy pomogą mi ogarnąć temat. oczywiście nie spodziewałem się, że ktoś mi to zrobi za darmo, tylko w jakiejś rozsądnej cenie. Niestety okazuje się, że stary jestem i durny. Nikt nie jest zainteresowany jakakolwiek pomocą no chyba że za 200 - 250 zł za godzinę pracy i termin za dwa trzy miesiące. Na razie odpuszczam temat. Rozważam zakup vag can pro i wykonanie całego projektu we własnym zakresie. Mimo ze za ten sprzęt trzeba dać prawie 1000 zł to i tak chyba wyjdzie mi taniej.

Pierwszy lepszy warsztat car audio pociągnie i podłączy kable. Aktywację zrobi Ci każdy kto ma kabel i będzie na spotkaniu. Spotkania odbywają się w wielu miejscach w Polsce. Od biedy zawsze możesz uderzyć do osób które to robią prawie "profesjonalnie" pod domem . Ja swoją kamerę zawdzięczam1. Olx - tam ją kupiłem

2. Sobie - zamontowałem ją co zajmuje 10 minut i wymaga zdolności szympansa oraz kupiłem przewody

3. Warsztat car audio - montaż przewodów podłączenia, koszt 200 zł z kablem fakra i pinami

3.[mention=70]mcq[/mention] - programowanie dopisanie kamery

4.[mention=29]enriquez[/mention] - pomoc przy kłopotach z funkcjami

Z całym szacunkiem, jesteś z nami od 03.12.2018. napisałeś 3 posty i już masz pretensje. Że zacytuję klasyka "Ładnie się Pan tu nam przedstawił przed milionami słuchaczy"

A i mam kabelek kupiony za 95 EUR z dożywotnimi aktualizacjami. Zapraszam na północ

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to grzecznie zapytałem, po drugie nikt nie zaoferował pomocy, po trzecie pogodziłem się z tym że nie ma lekko.

Możesz mnie je*ac jak burą sukę ale faktów to nie odmieni.

Cieszę się że masz kabelek za 96 euro z dożywotnią aktualizacją:)))) Nie bardzo tylko jarzę co mi ta wiedza daje?

Reasumując otrzymałem zjebkę zamiast pomocy i zaproszenie na północ??? i znowu nie jarzę bo to ja jestem z północy.

Przez moje długie życie nigdy nie byłem uważany za kut*sa i malkontenta no ale może źle zredagowałem mojego posta i że się tak wyrażę "nie dałem się poznać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIbi, z całym szacunkiem ,,nie narzekaj". Na serio, idą święta, ludzie mają masę spraw a poza świetami, też mają masę spraw??. Tak to już w tej Polsce ludowej jest, ludź ludziowi ....terfere. Nie jeden uzysjał to wszelaką pomoc ale też jak wiem po sobie, musiał zakasać rękawy i samemu dłubać. Temat akurat kamerki został już tak przemaglowany, że nawet taki laik jak ja, który zakupił do niej dopiero kabelek z vcdesem aby to zrobić, poradził sobie w 1 popołudnie.  Jest moja porada, zdjęcia, opisy krok po kroczku wraz z sugestiami. Milion innych ludzi też dało wiele tu od siebie, także teraz zrób pierogi, potem wypij dobrą wódeczke za parę dni a jak już kacyk przejdzie, to garaż ciepły i na przód. Zacznij sam, zrób mechanikę, kablotekę a na resztę, przyjdzie czas jeśli sobie nie poradzisz sam. ?? 

Ja bym z chęcia pomógł ale no jak, taraz w Berlinie a za tydzień dopiero na święta w Malborku będę. 

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło świątecznie jest widzę. To i ja sie podłoze pod walec ? Wiecie może z ile $ ASO ogarnie dołożenie kamery cofania do O3FL AMB+AM ? wyprzedzajać drwiny ? ..zapytałem w  ASO ale bez dpoiedzi. Pytam bo moją intencja było miec 4 lata gwarancji a dopiero pierwszy rok sie kończy. Ktos cos? mądrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego pytałem w trzech ASO dwa w Olsztynie i jedno w Elblągu. Początkowo takie naj naj Aso w Olsztynie powiedziało ze mi zrobią za 2200 ale ostatecznie się wycofało jak dwa pozostałe i stwierdzili , że do mojego rocznika 2014 z małą klamką 9 cm "nie da rady".

Szukałem innego wykonawcy ale ceny zaporowe, w Gdańsku 2000 a w Radomiu taniej ale co z tego jak gość miał się dowiedzieć i oddzwonić i cisza. Prosiłem już dwa razy ale niestety bez rezultatu. A byłem gotowy pojechać choć to ode mnie 400km w jedna stronę.

Na OLX znalazłem kolesia który się ogłaszał za 999 ale jak przyszło do ustaleń cena nagle skoczyła do 2000.

Więc to nie koniecznie tak jest, że chciałem "na lenia", że napisze posta i załatwię problem.

Rozmawiałem też z kolesiem który mi robił aux w poprzednim aucie i mimo że w aso opla powiedzieli, że "nie da rady" on zrobił. Niestety teraz gdy mowa o kamerze powiedział, że nie ma sprzętu do programowania bo "mam za nowy samochód" czyli "nie da rady"

Ot tak to wygląda z mojego punktu widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team