Skocz do zawartości

Niskie napięcie ładowania akumulatora


Rolek

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio padł mi akumulator po 3 latach. Prawdopodobnie cela któraś się wysypała i napięcie jest 10,5V.
Wymieniłem na nowy Varty i myślałem że to rozwiąże problem. Podkusiło mnie aby sprawdzić pobór na wyłączonym silniku i ładowanie.

Pobór na wyłączonym to 0,04A  czyli w normie.  Ładowanie trochę mnie niepokoi bo wynosi około 13V czasami 13,5V   wydaje mi się że jest za małe.

Śmigam dość krótkie odcinki do pracy mam 16km i tak dystans 2x dziennie pokonuje.   

Czy ktoś z Was może sprawdzić jaki ma prąd ładowania na jałowym bez obciążeń czyli bez włączonych świateł radia itp.
Interesują mnie benzyniaki bo w dieslu jest prawdopodobnie inny akumulator.  Moje auto to O3 2.0 TSI 220
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 27.07.2018 at 16:03, wojtek2626 napisał:

Napięcie ładowania zależy od stanu akumulatora i zapotrzebowania na prąd wiec w Twoim przypadku może być wlaściwe

Odgrzewam... Co prawda autor wątku mówi o NoPb, a ja będę o ON (2.0TDI CKFC).

U mnie jest alternator 180A (PR CODE: 8GV) i akku 61Ah 330A (PR CODE: J0N), VARTA. Też się zdziwiłem, że taki mały, ale wg. VIN tak wyjechał z fabryki. Akku pomału się chyba kończy - kilkanaście minut na włączonym zapłonie podczas kodowania VCDS i już nie odpali. Wychodziłoby więc na to, że akku - z racji jego słabego stanu - powinien być ładowany jakimś ciut wyższym napięciem, ale nic z tego. U mnie na biegu jałowym z wyłączonymi prądożernymi odbiornikami (takimi jak grzanie szyb tył/przód, grzanie foteli itp.) to 13,6-13,7V. Po włączeniu "podgrzewaczy" napięcie chwilowo skacze do 14,1-14,2V i spada znów do 13,6-13,7V. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adrian napisał:

Mam akurat ciągły tak naprawdę podgląd do stanu napięcia ze względu na podłączony miernik.

No właśnie - też się nad tym zastanawiam, czy nie kupić czegoś takiego do stałego pomiaru: https://www.aliexpress.com/item/33056891147.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.5cf92e0eELq29N

A te 14,3-14,6V masz na biegu jałowym, czy w czasie jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Adrian napisał:

Na biegu jałowym. Może warto zmienić aku mimo wszystko.

Dzięki za info. Podjadę do jakichś "magików" od akumulatorów - niech mi pomierzą, bo nie do końca ufam mojemu multimetrowi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2020 at 07:09, Zgredos napisał:

Jezeli się nie myle to nowy aku trzeba przypisać do fury. W 2.0 tsi czesto padały kółka ze sprzęgłem jednokierunkowym warto sprawdzic. Pozdrawiam

Możesz rozwinąć temat kółek ze szpęgłem? Pod koniec 2019 wymieniłem aku, a w tej chwili mam komunikat Usterka:: akumulator 12 V nie jest ładowany. Sprawdzałem napięcie i nie ładuje akumulatora. Nie wiem czy to akumulator siadł np któreś ogniwa czy może to alternator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było zmiezyc ładownie wychodzace z alternatora ile tam jest V A kółko zeby sprawdzic trzeba zdjąć pasek i zakrecić kółkiem w jedną strone musi sie krecić a w drugą  tak przepuszczać nie może być na sztywno. Jak jest na sztywno to do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zgredos napisał:

Trzeba by było zmiezyc ładownie wychodzace z alternatora ile tam jest V A kółko zeby sprawdzic trzeba zdjąć pasek i zakrecić kółkiem w jedną strone musi sie krecić a w drugą  tak przepuszczać nie może być na sztywno. Jak jest na sztywno to do wymiany

Ale czy przez uszkodzone kółko może nie być ładowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2020 at 07:09, Zgredos napisał:

Jezeli się nie myle to nowy aku trzeba przypisać do fury.

Ale to chyba tylko z akku AGM i start/stop + odzyskiwaniem energii przy hamowaniu. Przynajmniej tak jest w miniaku. Ja natomiast mam "good oldfashioned" zwykły akku, bez s/s i rekuperacji energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2020 at 09:18, Zgredos napisał:

W pracy Nie było ładowania. u kułko było uszkodzone trzeba sprawdzić te kółeczko a jak jest dobre to trzeba instalacje przejzeć do alternatora.

Trafne, okazało się, że to sprzęgło alternatora inaczej koło jednokierunkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team