Skocz do zawartości

Niepoprawne poziomowanie świateł mijania w bi-ksenon


shaman82

Rekomendowane odpowiedzi

Przy ostatniej nocnej jeździe okazało się, że światła mijania w mojej Octavii postanowiły ustawić się w pozycji która oślepia innych kierowców. Jak się domyślacie, wszyscy mnie serdecznie pozdrawiali swoimi światłami drogowymi przez 75km które miałem do zrobienia tej nocy (czego się im nie dziwię). Ponowne uruchomienia silnika (aby dać szansę ksenonom ustawić się inaczej) nic nie dawały. Przekładanie bagaży między bagażnikiem a kabiną również - uparcie ustawiały się za wysoko.

Auto jest jeszcze na gwarancji więc oczywiście wyląduje niebawem w ASO.

Ale czy wiecie coś, co może zrobić taki użytkownik auta aby w takiej sytuacji zmusić światła do obniżenia i jakoś wrócić do domu inaczej niż na lawecie? Czy VCDS daje jakieś możliwości awaryjnej regulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może są źle ustawione w pozycji wyjściowej. Tu wszędzie jest elektronika więc jeśli coś by się popsuło to światła idą w tryb awaryjny tzn jadą całkowicie w dół. Może też tak być że np element odpowiedzialny za spr obciążenia auta wyrwał się z wachacza i przez to nie obniża się przy załadunku.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

Przepraszam za odkop 😄

Jakie było rozwiązanie problemu? Mam podobny problem od kilku dni, światła świecą za bardzo w górę. Proces poziomowania po odpaleniu niby przechodzą bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2021 at 21:32, Vickers napisał:

Witam,

Przepraszam za odkop 😄

Jakie było rozwiązanie problemu? Mam podobny problem od kilku dni, światła świecą za bardzo w górę. Proces poziomowania po odpaleniu niby przechodzą bez problemu.

A przypadkiem nie byłeś w międzyczasie na serwisie w ASO? Wychodzi na to, że problem u mnie pojawił się przy przeglądzie 30k w lokalnym ASO, w którym najwyraźniej albo mają nierówną podłogę 😄, albo nie potrafią uwzględnić np. ilości paliwa w baku, a w ramach serwisu zajęli się również ustawieniem świateł.

Auto było chwilę później ponownie w ASO i na moją wyraźną prośbę światła zostały obniżone, ale miałem wrażenie że nadal zbyt mało. Byłem w stanie jechać krajówką 120 kmh bez długich świateł... więc sam je jeszcze nieco obniżyłem regulując odpowiednią śrubę przy każdym ze świateł. Ostatecznego ustawienia dokonałem podczas przeglądu okresowego na SKP gdzie zostały jeszcze ciut obniżone i od tamtej pory nie mam z nimi problemu.
Trzeba dodać, że regulacja świateł powinna odbyć się wg procedury np. z wykorzystaniem Obd11 czy VCDS, ale zarówno moja regulacja, jak i regulacja w SKP pomijała ten krok. Mimo to, od tamtej pory nie musiałem świateł już regulować.

Edytowane przez shaman82 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, shaman82 napisał:

A przypadkiem nie byłeś w międzyczasie na serwisie w ASO? Wychodzi na to, że problem u mnie pojawił się przy przeglądzie 30k w lokalnym ASO, w którym najwyraźniej albo mają nierówną podłogę 😄, albo nie potrafią uwzględnić np. ilości paliwa w baku, a w ramach serwisu zajęli się również ustawieniem świateł.

Auto było chwilę później ponownie w ASO i na moją wyraźną prośbę światła zostały obniżone, ale miałem wrażenie że nadal zbyt mało. Byłem w stanie jechać krajówką 120 kmh bez długich świateł... więc sam je jeszcze nieco obniżyłem regulując odpowiednią śrubę przy każdym ze świateł. Ostatecznego ustawienia dokonałem podczas przeglądu okresowego na SKP gdzie zostały jeszcze ciut obniżone i od tamtej pory nie mam z nimi problemu.
Trzeba dodać, że regulacja świateł powinna odbyć się wg procedury np. z wykorzystaniem Obd11 czy VCDS, ale zarówno moja regulacja, jak i regulacja w SKP pomijała ten krok. Mimo to, od tamtej pory nie musiałem świateł już regulować.

W moim przypadku przedni czujnik od poziomowania stanął dęba w jednej pozycji i dlatego światła świeciły za wysoko.

Dostęp swobodny po odkręceniu lewego koła. Czujnik tak się zapiekł, że po wyciągnięciu ciężko rękoma dało się go ruszyć.

Koszt czujnika to 185 zł. Po wymianie pojechałem oczywiście na SKP gdzie za 20 zł wyregulowano mi mechanicznie światła i w VCDS zapisałem sobie ustawienia bazowe. 

Teraz już światła świecą elegancko 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam problem po jakiś 2 miesiącach od ustawienia Reflektorow prawy reflektor swieci za wysoko względem lewego 😕 

Na stacji żeby ustawić w górę albo w dol trzeba przekręcić z 3/4 obrotu wtedy dopiero lampa idzie w górę albo w dol jest to w oby dwu lampach u was tez tak jest czy jak zaczniecie kręcić to zaraz rusza ? U mnie jest tak jakby luz… może da się to naprawić Ew coś wymienić?

Tak jest teraz po 2 miesiącach widać ze prawa lampa ucieka do góry 

722BD24B-4C1A-4E09-B156-9DEAD24F255F.jpeg

A tak było po ustawieniach diagnosty.

9DFBB711-E7B2-47E4-B060-0B0D2D720AD2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team