Skocz do zawartości

Dołożenie wzmacniacza do Swing + wymiana głośników


maroo_s

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

Mam w planie dorzucić do mojej O3 wzmacniacz i SUB oraz wymienić głośniki w drzwiach. Mam już głośniki, mam aktywny SUB i prawie mam wzmacniacz. Zostały mi graty z poprzedniego auta. 

Sprzęt:

Wzmacniacz Pioneer z wejściem Hi-input
SUB Blaupunkt aktywny z wejściem Hi-input

Głośniki HERTZ 165 - zestaw z tweeterami i zwrotnicami.

I tutaj pojawia się kilka pytań, bo chce się przygotować i dokupić co potrzeba:

1. Wpięcie wzmacniacza: kupuję przedłużkę quadlock, rozcinam tor głośnikowy i jadę do wzmacniacza na Hi-input i wracam z wyjść na wtyczkę idącą do głośników. 

2. Wzmacniacze z hi-input mają takie gniazdo zespolone 8-pin, jak ten typ się nazywa i czy są takie wtyczki w zestawie ze wzmacniaczem? bo w specyfikacjach nie występują, pewnie trzeba dokupić tylko nie wiem jak szukać. 

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi7vcfAzNrdAhWBjCwKHWEqAcwQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fwww.newegg.com%2Fglobal%2Fkr%2FProduct%2FProduct.aspx%3FItem%3D9SIA0ZX2C68961&psig=AOvVaw1GpHpGEuEt2P70M7_yYRZB&ust=1538117487742319

3. Wzmacniacz i SUB planuję dać w bagażniku, tam mam zasilanie z gniazda 12V (jeszcze muszę sprawdzić jaki jest bezpiecznik, bo jeśli 10A to chyba będzie mało). Pytanie czy radio SWING ma pin REMOTE żeby wysterować wzmak i SUB czy trzeba ciągnąć jakieś napięcie po kluczyku? Bo jak mniemam napięcie na zapalniczce jest non stop, bez względu na kluczyk..?

4. Czy żeby przeciągnąć wiązkę do bagażnika przez tunel środkowy trzeba demontować siedzenia? A może bokiem wzdłuż drzwi będzie łatwiej w progach? Macie jakieś doświadczenia?

5. Czy głośniki oryginalne mają jakieś wtyczki/gniazda systemowe? Bo Hertze mają zwykłe wsuwki więc ew. jakieś adaptery muszę dokupić? 

6. Czy mogę zostawić oryginalne tweetery i dać zwrotnice z zestawu HERTZa czy nie ruszać oryginalnych zwrotnic (są w drzwiach?)

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Chcę się przygotować bo nie ma nic gorszego jak rozebrane auto i brak jakiegoś kabelka a do sklepu audio droga daleka... ?

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,
Mam w planie dorzucić do mojej O3 wzmacniacz i SUB oraz wymienić głośniki w drzwiach. Mam już głośniki, mam aktywny SUB i prawie mam wzmacniacz. Zostały mi graty z poprzedniego auta. 
Sprzęt:
Wzmacniacz Pioneer z wejściem Hi-input
SUB Blaupunkt aktywny z wejściem Hi-input
Głośniki HERTZ 165 - zestaw z tweeterami i zwrotnicami.
I tutaj pojawia się kilka pytań, bo chce się przygotować i dokupić co potrzeba:
1. Wpięcie wzmacniacza: kupuję przedłużkę quadlock, rozcinam tor głośnikowy i jadę do wzmacniacza na Hi-input i wracam z wyjść na wtyczkę idącą do głośników. 
2. Wzmacniacze z hi-input mają takie gniazdo zespolone 8-pin, jak ten typ się nazywa i czy są takie wtyczki w zestawie ze wzmacniaczem? bo w specyfikacjach nie występują, pewnie trzeba dokupić tylko nie wiem jak szukać. 
https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi7vcfAzNrdAhWBjCwKHWEqAcwQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fwww.newegg.com%2Fglobal%2Fkr%2FProduct%2FProduct.aspx%3FItem%3D9SIA0ZX2C68961&psig=AOvVaw1GpHpGEuEt2P70M7_yYRZB&ust=1538117487742319
3. Wzmacniacz i SUB planuję dać w bagażniku, tam mam zasilanie z gniazda 12V (jeszcze muszę sprawdzić jaki jest bezpiecznik, bo jeśli 10A to chyba będzie mało). Pytanie czy radio SWING ma pin REMOTE żeby wysterować wzmak i SUB czy trzeba ciągnąć jakieś napięcie po kluczyku? Bo jak mniemam napięcie na zapalniczce jest non stop, bez względu na kluczyk..?
4. Czy żeby przeciągnąć wiązkę do bagażnika przez tunel środkowy trzeba demontować siedzenia? A może bokiem wzdłuż drzwi będzie łatwiej w progach? Macie jakieś doświadczenia?
5. Czy głośniki oryginalne mają jakieś wtyczki/gniazda systemowe? Bo Hertze mają zwykłe wsuwki więc ew. jakieś adaptery muszę dokupić? 
6. Czy mogę zostawić oryginalne tweetery i dać zwrotnice z zestawu HERTZa czy nie ruszać oryginalnych zwrotnic (są w drzwiach?)
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Chcę się przygotować bo nie ma nic gorszego jak rozebrane auto i brak jakiegoś kabelka a do sklepu audio droga daleka... 
Pozdrawiam
Marek
Yyy.. Dobrze rozumiem? Chcesz zasilić wzmacniacz kablem z gniada zapalniczki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zasilanie wzmacniacza z tego gniazda to katastrofalny pomysł, nikt profesjonalnie tak tego nie zrobi.
+/- najlepiej do AKU osobnymi kablami dostosowanymi przekrojem do natężenia prądu (A przy 12V) pobieranego przez wzmacniacze.
Bezpiecznik najbliżej akumulatora jak to tylko możliwe.
Możesz z tego kabla zasilić oba wzmacniacze.
Zapalniczka to bardzo zły pomysł, jak przegniesz pałe to i tak auta Ci nie spali tylko wywali bezpiecznik z obwodu zapalniczki ale to podejście ze startu jest bardzo błędne i nie jestem pewien czy nie będzie nanosiło syfu na instalacje audio.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzięki za odzew. 

Z teoretycznego punktu widzenia miało być ok bo wzmacniacz ma zabezpieczenie 15A, a gniazdo zapalniczki 20A. Ale im dokładniej się czyta tym mniej błędów się zrobi. 15A owszem ale na 2kanały a na 4 to już 30A. Jeszcze SUB parę Amp i się złoży. 

Sugestia, że może siać w audio od zapalniczki (np ładowarka do telefonu) też jest zasadna... chyba chciałem pójść na łatwiznę... Trzeba będzie jechać z kablem od aku. 

Złącze quadlock zakupiłem, będzie można się wpiąć z sygnałem do i z wzmacniacza. W międzyczasie głośniki na dystansach z mdf już siedzą w aucie i już słychać zupełnie inaczej ?

Jestem natomiast zaskoczony słabą jakością spinek i zaczepów w octavii... rozbierałem już kilka VW, opli a ostatnio nawet plastikowego chevroleta i niestety tak jak w chevy tak w octavii demontaż boczków zakończył się 2ma urwanymi zaczepami ?

działam dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zobaczysz jak idą kable po podłodze: 

W progach będzie Ci najwygodniej (lewą stroną) poprowadzić zasilanie z aku.

Dnia 27.09.2018 at 09:05, maroo_s napisał:

5. Czy głośniki oryginalne mają jakieś wtyczki/gniazda systemowe? Bo Hertze mają zwykłe wsuwki więc ew. jakieś adaptery muszę dokupić? 

Mają oryginalne kostki. Po co Ci adaptery, skoro Hertz'e zasilasz ze wzmacniacza więc nie korzystasz z fabrycznej instalacji, tylko prowadzisz nowe kable od wzmacniacza do drzwi.

Dnia 27.09.2018 at 09:05, maroo_s napisał:

6. Czy mogę zostawić oryginalne tweetery i dać zwrotnice z zestawu HERTZa czy nie ruszać oryginalnych zwrotnic (są w drzwiach?)

Jak zmieniasz głośniki, to zawsze w parach (zestawach). Oryginalne tweetery mają tylko filtry przyklejone w obudowach głośników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team