Skocz do zawartości

Wymiana radia Skoda Octavia III


k4414

Rekomendowane odpowiedzi

Link do softu masz na PW. Te jednostki (Bolero MIB2) wspierają między innymi SmartLink (Android Auto, Apple CarPlay, MirrorLink), obsługę głosową, Performance Monitor - te funkcje wymagają aktywacji przez kody FEC/SWaP lub zhackowania jednostki. Wszystko inne to kwestia kodowania i/lub adaptacji.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pab, mam takie samo cudo jak Marcin - Bolero MiB2. Wstępnie umówiłem się na aktywacje smartlink za 1200, ale zastanawiam się czy nie warto by w ogóle wymienić tego radia na jakieś nowsze np a Androidem czy nawigacją(moje nie ma) i połączyć je z CarPlay. Czy warto? 
Zastanawiam się czy do mojego obecnego Bolero będę w stanie podłączyć kamerę cofania. Masz jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się upewnić, ale tak. Dokładnie takie - z takimi przyciskami i jednym slotem sd bez cd/DVD https://allegro.pl/oferta/octavia3-radio-czytnik-5q0035840b-5e0919605h-8390957616

myslalem może na wymianie na to: https://allegro.pl/oferta/skoda-octavia-3-radio-nawigacja-android-wifi-gps-11399852499

chociaż kupiłem już smartlinkit 3.0 pod smartlink, który miałem zamiar aktywować w najbliższym czasie i dołożyć tylko do tego kamerę cofania, ale kilka Aso mi odmówiło tej opcji sugerując, ze do mojego typu auta to nie możliwe. 
zastanawiam się, ale na CarPlay Google Maps powinny mi działać pomimo tego, ze samochód nie ma wbudowanej navi, bo będzie czerpał z nawigacji telefonu, prawda?

Edytowane przez Petro252 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pab567 napisał:

Zgodnie z katalogiem masz jednostkę Bolero MIB2 o symbolu 5Q0035840A. Jak najbardziej da się w niej aktywować SmartLink - czy to oficjalnie w ASO, czy też poprzez zhackowanie jednostki.

image.png

A czy jest możliwość zainstalowania kamery cofania? Tego mi nie chcą zrobić w aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam od weekendu jestem dumnym posiadaczem Octavii 2018 rok 1,4 benzyna 150KM , w stacji w schowku mam jedynie jeden slot na kartę pamięci.

Chcę go wymienić na np: 5E0035842A (mam mnóstwo cd i tego mi brakuje) czy kablowo będzie wszystko grać i co trzeba ewentualnie zrobić by to grało jak trzeba ??

Dodam że docelowo myślę o kamerze cofania.

Info o systemie :

20220502_071936.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Masz MIB2 a to, co podajesz, to jest MIB1. Jeśli chcesz CD to masz trzy rozwiązania:
1. Columbus MIB2 za około 2300 zł.
2. Discover Media z VW przerobiony na Skodę za około 1500 zł.
3. Composition Media z VW przerobiony na Skodę za około 1000 zł.
Dwie pierwsze jednostki mają też nawigację a pierwsza z nich potrafi odtwarzać płyty DVD oraz filmy z nośników USB i SD.

Jeśli jesteś zainteresowany zapraszam na PW.

Systemy infotainment w grupie VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję SenSei póki co. nie spodziewałem się takich kosztów. Na pierwszy ogień u mnie idą koła z letnią gumą i 17 cali, to mnie trochę pociągnie finansowo. Odkładam wymianę stacji na inny czas. Jak będę gotowy odezwę sie.  Pozdrawiam Serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim!

Od dłuższego czasu planuję zakup O3 z silnikiem 1.4 TSI i radiem MIB2 z nawigacją. Jednak w obecnych czasach nie jest łatwo znaleźć taką sztukę, która by mi odpowiadała.

Dlatego też biorę pod uwagę zakup gorzej wyposażonej jednostki i doposażyć w lepsze radio. Powiedzcie proszę, biorąc pod uwagę, że w danym aucie jest zamontowane radio Bolero MIB1 bez bluetooth, to potrzebuję zakupić nowy ekran, jednostkę ze schowka i co jeszcze? Domyślam się, że jakieś okablowanie, na pewno do mikrofonu? Czy jeszcze jakieś inne? A co z nadajnikiem GPS? Czy też trzeba kupić antenę i ciągnąć instalację pod sufitem?

Byłoby miło jakby ktoś rozpisał wszystkie potrzebne rzeczy 🙂 Z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena GPS - może być zwykła na złącze fakra, ale wywali Ci błąd w 5F - nie wpływa to na pracę. Ja kupiłem później oryginalną VW z aliexpress i nie mam już tego błędu. Antenę przyczepiasz z tyłu ekranu, nie trzeba nic ciągnąć sufitem. Złapie mocny sygnał bez problemu. Zmieniłem też wzmacniacz antenowy w celu uruchomienia DAB. Kupiłem kartę SD do map ze zgodnym CID, bo irytował mnie błąd w 5F, ale zwykła też będzie działać. Ja miałem bolero z BT więc nie musiałem dodawać mikrofonu, ale jak Ty nie będziesz go miał, to siłą rzeczy musisz kupić. Dla Iphone jest też inne gniazdo USB więc jak masz taki telefon to też trzeba je zmienić. Ja zmieniłem i tak, bo na starym był błąd w 5F, a ja nie lubię ich mieć nawet jeśli nie wpływają na pracę czegokolwiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Namo zmienił(a) tytuł na Wymiana radia Skoda Octavia III
  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.01.2023 o 07:58, pab567 napisał(a):

Pisałem Ci na PW że się da...

Systemy infotainment w grupie VAG
 

Dzięki pab567.
Jeśli ktoś ma problem z radiem/jednostką (to co jest w schowku) to polecam kontakt z pab567.
Szybko fachowo i bezpiecznie 😄 u mnie śmiga jak ta lala wszystko odblokowane -> sprawdzony człowiek, można nawet wysłać sprzęt bez żadnych obaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Mam problem z radiem a dokładnie z portem USB raczej .Radio z tego co wiem było wymienione na to nowsze z 2019 roku ja mam skodę octavie z 2014 roku.Jezeli chce połączyć telefon z androidem nie ma problemu włączają się mapy gogle i wszystko śmiga a jeżeli chce podłączyć IPhon-a to nie może się wogole połączyć z car Playem,mogę tylko się połączyć za pomocą Bluetooth a.Sprzedajacy pytał i podobno ktoś jemu powiedział że muszę wymienić USB na to nowsze.Ratujcie.W serwisach i różnych warsztatach co robią car audio nikt tego nie ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie dokładnie tak jest - USB do wymiany plus kodowanie radia. Dla pewności możesz opuścić w dół plastik, w którym USB jest zamontowane, wyjąć USB i odczytać jego symbol. Nowe USB to koszt rzędu 150 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team