Skocz do zawartości

DSG usterka położenie P


sleeper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu w zupełnie różnych momentach na zegarach pojawia mi się komunikat w stylu: "Usterka wysiadać z auta tylko w położeniu P". Pojawia się i znika. Nie wiążą się z tym żadne ograniczenia z użytkowaniem auta, poza irytującym dźwiękiem i wcześniej wymienionym komunikatem. Poczytałem trochę na innych forach i temat jest znany i pojawia się wielu markach i modelach koncernu VAG ze skrzynią DSG. Czy ktoś tu na forum przerabiał ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sleeper zmienił(a) tytuł na DSG usterka położenie P

Tak ja... tydzień temu napisałem u siebie w garażu.
Przeskanowałem i wyskoczył błąd, po wizycie w ASO - shifter do wymiany, czekam na tel aż sprowadzą aby umówić się na wizytę

Przeskanuj jaki ci błąd wyskoczy i dopiero wtedy szukaj konkretnej informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

617752 - Przełącznik dźwigni przełączania zakresów zablokowany w poł.P
          B1162 29 [024] - Nieprawidłowy sygnał

Wiem że ASO w ramach gwarancji wymieniają cały układ przełączania. Niestety moje auto jest już po gwarancji.  Szukam rozwiązania problemu bez wymiany całości w ASO bo z tego co zajrzałem do ETKI to wyjdzie pewnie ładnych kilka tysięcy.

Skoro wszystko działa a błąd pojawia się losowo, to logika wskazuje że to kwestia wiązki, jakiegoś niestyku itp. i w konsekwencji pojawiającego się błędnego sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Pojawia mi się komunikat, po czym znika, a co najciekawsze - nie ma go w pamięci błędów!

Nie wpływa to na użytkowanie samochodu a błąd pojawia się sporadycznie na kilka sekund. Ciężko nawet określić w jakiej sytuacji się pojawia. Raz wyskakuje 2-3 razy dziennie, a potem kilka tygodni ciszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Spotkałem się z taką sytuacją w Fabce żony, ASO naprawiło na gwarancji, ale zastanawiam się czy nie można tego komunikatu wyłączyć za pomocą odbeleven i olać. Bo to jest jedna z tych sygnalizacji "krzykaczek" jak niezapięte pasy itp. Wydaje mi się, że można to wywołać na postoju ruszając dźwignią DSG przy zapalonym zapłonie i otwartych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niedługo mam wymianę mikro-przełącznika powodującego komunikat (gwarancyjnie). w załączniku znajdziecie opis dla poszczególnych mechanizmów (znane są dwa).

 

https_portal.cpn.vwg_elsapro_elsaweb_ctr_TPLdisplayContent_sr.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam. Mam problem z DSG pokazuje mi błędy:

F319 przeł. dźwigni zakresu jazdy w położeniu P zablok. oraz E313 dźwignia przełączania zakresu jazdy

Temat podobny do waszych, dodam że automat pracuje normalnie nie dzieje się nic złego podczas jazdy.
Nie wiem czy wymieniać wybierak który w ASO kosztuje 2289zł plus robocizna z 400zł - 700 zł w tym adaptacja czy ewentualnie może kupić używany  ? a może da się coś naprawić na czujkach/stykach. Auto mam z 2014 ale chyba już po gwarancji u mnie.

Błędy odczytane w ASO Skody w Wawie, skasowane u znajomego na VCDS potem odczytane na Delphi (U010300-utrata komunikacji z modułem zmiany biegów- nieciągłe)

Co z tym robić ?

Dnia 3.10.2018 at 16:48, LEMUR napisał:

Tak ja... tydzień temu napisałem u siebie w garażu.
Przeskanowałem i wyskoczył błąd, po wizycie w ASO - shifter do wymiany, czekam na tel aż sprowadzą aby umówić się na wizytę

Przeskanuj jaki ci błąd wyskoczy i dopiero wtedy szukaj konkretnej informacji

LEMUR a jak DSG po wymianie wybieraka i adaptacji ?

Edytowane przez Murray (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
Dnia 3.10.2018 at 09:36, sleeper napisał:

Witam.

Od jakiegoś czasu w zupełnie różnych momentach na zegarach pojawia mi się komunikat w stylu: "Usterka wysiadać z auta tylko w położeniu P". Pojawia się i znika. Nie wiążą się z tym żadne ograniczenia z użytkowaniem auta, poza irytującym dźwiękiem i wcześniej wymienionym komunikatem. Poczytałem trochę na innych forach i temat jest znany i pojawia się wielu markach i modelach koncernu VAG ze skrzynią DSG. Czy ktoś tu na forum przerabiał ten problem?

Można powiedzieć że opłacało się trochę przeczekać temat i wyprzeć z głowy irytujący komunikat i dźwięk, bo zamiast wymiany całego wybieraka, skończyło się na montażu dodatkowego przełącznika i problem zniknął. Koszty naprawy nieporównywalnie mniejsze. Mikroprzełącznik 5Q0 713 128A (~150 zł w ASO), chwila grzebania w aucie i po problemie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też podbijam. Mam ten sam problem, w ASO mówili ze przekaźnik do wymiany 500 zł + wymiana. Droga sprawa jak za komfort tego, że nie będzie komunikatu i dźwięku, do którego już zdążyłem się przyzwyczaić.

Sleeper czy mógłbyś nam pomóc i opisać jak naprawiłeś ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dorzucam czytelnego PDFa wg którego w zasadzie montowałem u siebie mikroprzełącznik. Jak dodamy do tego filmik i instrukcję z posta @kwsuwalki to macie wszystko czarno na białym.

Z samym podłączeniem nie ma naprawdę najmniejszego problemu - wszystko jest p&p. Większy problem może sprawić jedynie rozebranie plastików i wykręcenie śruby wskazanej na rysunkach bo nie ma za bardzo miejsca na klucz z bitem. Ja sobie poradziłem tylko bitem torx (nie pamiętam rozmiaru) i zwykłym małym kluczem płaskim.

Życzę wszystkim udanej naprawy i ciszy w aucie jaka panuje teraz u mnie :-)

DSG_P_fault.pdf

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
18 minut temu, Winiar napisał:

Cześć, 

Czy wiecie czy jest możliwość wyłączenia tego komunikatu przez VCDS? Wydaje mi się, że kiedyś widziałem taki wątek, ale teraz nie mogę znaleźć.

Mi udało się tylko przez VCDS wyłączyć na tyle, że podczas jazdy się to nie pokazywało. Przy uruchomieniu i zakończeniu jazdy niestety się pojawiało plus żółta kontrolka cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Od jakiegoś czasu mam podobny problem. Pojawia się komunikat "awaria skrzyni biegów" po odpaleniu. Do tej pory było tak jak tu opisujecie, ale dziś jak żona wybrała się do pracy był większy problem, a mianowicie (piszę jak mi żona opisała) wsiadła, odpaliła, wyświetlił się znany nam komunikat i jak zwykle po chwili znikną więc pojechała, ale po przejechaniu 200- 300 metrów nie chciało przełączyć biegu, więc ledwo zjechała na parking. Przyszła do domu i wysłała posłańca (mnie😉), za szedłem, odpaliłem (komunikat się NIE wyświetlił) i wróciłem normalnie do domu. Jak myślicie co jest grane? Czy to nadal ten mikrostyk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 13.11.2021 o 21:20, Miro Octavia III Dsg napisał(a):

Witam. Od jakiegoś czasu mam podobny problem. Pojawia się komunikat "awaria skrzyni biegów" po odpaleniu. Do tej pory było tak jak tu opisujecie, ale dziś jak żona wybrała się do pracy był większy problem, a mianowicie (piszę jak mi żona opisała) wsiadła, odpaliła, wyświetlił się znany nam komunikat i jak zwykle po chwili znikną więc pojechała, ale po przejechaniu 200- 300 metrów nie chciało przełączyć biegu, więc ledwo zjechała na parking. Przyszła do domu i wysłała posłańca (mnie😉), za szedłem, odpaliłem (komunikat się NIE wyświetlił) i wróciłem normalnie do domu. Jak myślicie co jest grane? Czy to nadal ten mikrostyk? 

No to powiem Wam, że mogą Was czekać niezłe przygody. Miałem tę samą sytuację - wyskakuje komunikat o usterce skrzyni biegów, po chwili znika, jadę dalej normalnie. Potem zaczęły się problemy takie, jak u kolegi powyżej - nagle w czasie jazdy bieg jakby "wypada", jakbym był w trybie N. Tylko że podczas jazdy - naciskam pedał gazu, obroty wzrastają, ale auto nie reaguje. Potem pojawia się komunikat "wciśnij pedał hamulca". Czasem wciśniecie hamulca wystarcza, czasem muszę zrestartować silnik żeby dalej jechać. Pojechałem do speca od automatów, okazało się że szwankuje mechatronika. I co dalej? w skrócie, minęło pół roku, wymieniłem mechatronikę, komputer mechatroniki, blok sterowania, człowiek przejechał moim autem dobre 500km sprawdzając czy wszystko gra... I nadal nie gra, kolejny raz odebrałem auto, dojechałem do domu i wyskoczył ten sam błąd. Dobre rady chętnie przyjmę 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team