Skocz do zawartości

O3 FL - Jarzma zacisków przednich pod tarcze 312 mm


Adam Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Panowie podłączam sie do tematu. Wiecie skąd na szybko ogarnąć jarzma do mojego samochodu - 312mm. Jarzma się skończyły. Samochód od piątku w serwisie... Gwarant nie chce naprawić bo cos tam... Skoda Polska nie ma zadnej sztuki na stanie i może za 1,5 - 2 tyg będą...

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krucjatorek napisał:

Panowie podłączam sie do tematu. Wiecie skąd na szybko ogarnąć jarzma do mojego samochodu - 312mm. Jarzma się skończyły. Samochód od piątku w serwisie... Gwarant nie chce naprawić bo cos tam... Skoda Polska nie ma zadnej sztuki na stanie i może za 1,5 - 2 tyg będą...

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

Jakim cudem skończyły się jarzma...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypłynął olej a wyszło to na przeglądzie po 90kkm... jakim cudem nie wiem. ten samochod to jeden wielki cud... a Pan z działu gwarancji który mi pomaga sam mówi że to już wcale nie jest smieszne... bo nawet to co wymienią to działa 5-6 m-cy i zaraz znowu się psuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, krucjatorek napisał:

ale sruba miedzy zaciskami a jarzmami jest posmarowana jakas substancja ktora zmienila sie w przyslowiowy klej i nie puszcza sruby ... tak mi powiedzieli w serwisie

Czyli zapiekły się tuleje (śruby) w jarzmach. Jaki masz przebieg ? Wszystko do tej pory robiłeś w ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu pisałeś o gwarancie, skoro ta skończyła Ci się w marcu ?

A wracając do meritum - obstawiam, że każdy mechanik (a nie wymieniacz na nowe z ASO) bez problemu zreanimuje te jarzma. 

Niestety, w ASO ciężko o takich ostatnio.

Znalezienie samych jarzm, graniczy z cudem. Szukaj używanych zacisków kpl (w 9 na 10 przypadków zaciski są sprzedawane z jarzmami) od 1.8 tsi w górę (RS ma chyba już 340 mm, więc inne jarzma).

Większość sprzedających nie wie, z jakich średnic tarcz pochodzą elementy, więc musisz patrzeć na zdjęcia (lub pytać sprzedającego) - jarzma różnią się delikatnie kolorem (312 są lekko szare, matowe, 288 są srebrne-jak ocynkowane, 340 z reguły już czerwone), oraz odlewem dolnej części (pomiędzy otworami na śruby). 312 ma prosty odlew, 288 (których niestety jest najwięcej) mają 2 wgłębienia.

Ja w ten sposób kupiłem 2 kpl zaciski za +-300 pln z przesyłką.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team