Skocz do zawartości

Pipens

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Przy zakupie Octavi 2014 z Masterlink poinformowano mnie iż klocki i tarcze zostały wymienione w czerwcu. Niestety faktury nie moge się doprosić chociaż miałem otrzymać jaki zestaw został zainstalowany. Końcówka października przejechane przeze mnie niecałe 10kk i klocków już nie ma. Fakt jeżdzę bardzo, bardzo dynamicznie z częstymi mocnymi dohamowaniami, zmianą pasów i przeciąganiem.

Proszę o porady do standardowych wymiarów.

Liczę się z wydatkiem do 800zł za komplet przód/tył. Trasy jakie przebywam codziennie to Zawiercie - Katowice - Zawiercie (ok. 90).

W przyszłorocznych planach 2019 wymiana kompletna na zestaw z rski.

Dobrze byłoby żeby wszyscy wypowiedzieli się w tym temacie. Mógłbym go edytować na bierząco z podziałem na rozmiary, opinie, opinie na temat przegrzewania a dodatkowo przypisywać orientacyjne ceny w sklepach - google drive do podglądu na bierząco ?

 

Edytowane przez Pipens (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znam problem z autopsji ? Klocki klockami, u mnie tarcze pękały po 15kkm. Styl jazdy zapewne podobny do Twojego, tyle że tracą dluzsza (400km). Problem generuje mała tarcza - 288mm przy 180-cio konnym dieslu ?

Zacząłem od zmiany klockow na obu osiach. Wybór padł na Galfer Sport High Performance (foto w moim temacie w Garażu). Wybrałem akurat te, ze względu na homologację drogową. 

Po dotarciu, hamowanie rewelacja - mogę je z czystym sumieniem polecić ! Źródło: sklep brakes.pl (doradzą, dobiorą i opowiedzą co i jak)

Wczoraj zmieniłem tarcze z 288 na 312 mm do kpl (ATE Power Disc) i zobaczymy jak zagra całość.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam Grzegorz dzięki wielkie za informacje. W przyszłym roku planuję zmianę alusów i zestawu od RS'ki. Jak na razie piszczą mi już z tyłu i na szybkiego musze coś wymienić.. Ile docierałeś te Galfery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pipens napisał:

@Adam Grzegorz dzięki wielkie za informacje. W przyszłym roku planuję zmianę alusów i zestawu od RS'ki. Jak na razie piszczą mi już z tyłu i na szybkiego musze coś wymienić.. Ile docierałeś te Galfery?

Ok. 400 km. Akurat się złożyło, że nie miałem żadnych wypadów z mojej cyklicznej jazdy, więc udało się je dobrze ułożyć. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się aż takiej różnicy w hamowaniu po zmianie samych klocków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Adam Grzegorz dziekuje Ci za polecenie breaks.pl. Dzisiaj przyszedl komplet przód/tył. Duzo, duzo taniej niz na stronie  i powoedzialem ze z polecenia ?

288mm Zimnermann Sport

255mm Zimnermann Standard

Klocki przód/tył Galfer 1050

Finalnie wyszło 1290zł

BF33A7D4-C4B2-49BC-9ECF-4ECA15BA284B.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pipens napisał:

@Adam Grzegorz dziekuje Ci za polecenie breaks.pl. Dzisiaj przyszedl komplet przód/tył. Duzo, duzo taniej niz na stronie  i powoedzialem ze z polecenia ?

288mm Zimnermann Sport

255mm Zimnermann Standard

Klocki przód/tył Galfer 1050

Finalnie wyszło 1290zł

BF33A7D4-C4B2-49BC-9ECF-4ECA15BA284B.jpeg

Super ! Na pewno będziesz zadowolony ?

Pamietaj tylko o dotarciu zestawu i będzie git ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zestaw sie trzyma jak dobry dzik. Nie przewiduje wymiany klocków w najbliższych 3 miesiącach.. Ze względu na nowe sprzeglo musze odpuscic szybkie starty/jazde przynajmiej na 5k km. Co gdzieś jedziemy nie ma dnia żeby żona z tyłu nie krzyczała, że za mocno hamuje.. ?

Edytowane przez Pipens (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team