Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
getek

octavia 3 Rezonans "czegoś" w okolicach 2000 obr/min

Recommended Posts

ja to mam gdzieś za deską rozdzielczą/kierownicą, przewody chyba idą bardziej za schowkiem pasażera.

Dnia 5.04.2019 at 23:29, spin napisał:

ja to mam gdzieś za deską rozdzielczą/kierownicą, przewody chyba idą bardziej za schowkiem pasażera.

Jeszcze nie zlokalizowales? U mnie Jedno trzesczenie juz zlikwidowane, mianowicie musiałem wyciągnąć schowek i podkleic go pianką tapicerska...

Grzechotki z okolic licznika dalej nie znalazłem . ?

Schowek ogarnąłem, ale tego badziewia przed kierownicą nie - musiałbym zdemontować zegary i szukać. Jedyny plus taki, że ćwierka tylko w przedziale 135-145, więc jadę szybciej i problem znika ;D

O licznikach pisaliśmy już chyba wcześniej, problem idzie rozwiązać, jak coś wam tam brzeczy to trzeba wywrzeć nacisk na ramkę liczników, jak się uspokoi to trzeba to ustabilizować pianką.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, Avatar napisał:

O licznikach pisaliśmy już chyba wcześniej, problem idzie rozwiązać, jak coś wam tam brzeczy to trzeba wywrzeć nacisk na ramkę liczników, jak się uspokoi to trzeba to ustabilizować pianką.

Dociskałem każdy milimetr kwadratowy deski, ramkę też, ale to o kant du*y potłuc, nic nie daje.

Z moich obserwacji i likwidacji - rezonuje/wało kratka nawiewu na środku z lewym dolnym rogu - wymiana na nową, próbowałem to podklejać, sklejać i inne cuda, nic nie dało.

Obudowa pasa kierowcy - podkleić pianką

Łączenie obudowy pasa pasażera - tam gdzie łączy się (w moim przypadku) szary plastik z czarnym, wystarczyło podkleić cienką pianką.

Drzwi pasażera - fabrycznie "wygłuszenie" popękało i i skruszyło się, powodowało to niesamowity rezonans z prawej strony, pomogło wygłuszenie drzwi.

Został mi jeszcze do zlokalizowania dźwięk z okolicy drążka no i nieszczęsne zegary.

Czy ktoś z was wie jak ściągnąć obudowę słupka przy szybie czołowej od strony pasażera ?

Pociagnac do siebie i jak lekko odskoczy pociągnąć wzdłuż w stronę podsufitku, zjedzie z spinkami z prowadnic.

Dnia 10.01.2019 at 18:33, Avatar napisał:

Co do liczników musisz je wyjąć i wyciągnąć licznik z ramki do której jest wsadzony na zatrzaskach, wygłuszyć pianką o otwartej strukturze i wsadzić wszystko spowrotem do dziury, prosty temat na 30 minut, tylko trochę miękkich materiałów trzeba żeby to wygłuszyć.
Podczas skakania samochodu na nierównościach te plastiki trzeszcza o siebie.
Po tej operacji będzie cisza.
Ja walczę do dziś z terkotem koło słupka u pasażera lub w drzwiach ale nie chce ściągać tapicerki przy -1 ?

A jak te liczniki wyjąć? Próbuję znaleźć jak to zrobić, bo mnie mierzi skrzeczenie licznika o ramkę...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.