Skocz do zawartości

Rezonans "czegoś" w okolicach 2000 obr/min


getek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.04.2019 at 23:29, spin napisał:

ja to mam gdzieś za deską rozdzielczą/kierownicą, przewody chyba idą bardziej za schowkiem pasażera.

Jeszcze nie zlokalizowales? U mnie Jedno trzesczenie juz zlikwidowane, mianowicie musiałem wyciągnąć schowek i podkleic go pianką tapicerska...

Grzechotki z okolic licznika dalej nie znalazłem . ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O licznikach pisaliśmy już chyba wcześniej, problem idzie rozwiązać, jak coś wam tam brzeczy to trzeba wywrzeć nacisk na ramkę liczników, jak się uspokoi to trzeba to ustabilizować pianką.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Avatar napisał:

O licznikach pisaliśmy już chyba wcześniej, problem idzie rozwiązać, jak coś wam tam brzeczy to trzeba wywrzeć nacisk na ramkę liczników, jak się uspokoi to trzeba to ustabilizować pianką.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Dociskałem każdy milimetr kwadratowy deski, ramkę też, ale to o kant du*y potłuc, nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji i likwidacji - rezonuje/wało kratka nawiewu na środku z lewym dolnym rogu - wymiana na nową, próbowałem to podklejać, sklejać i inne cuda, nic nie dało.

Obudowa pasa kierowcy - podkleić pianką

Łączenie obudowy pasa pasażera - tam gdzie łączy się (w moim przypadku) szary plastik z czarnym, wystarczyło podkleić cienką pianką.

Drzwi pasażera - fabrycznie "wygłuszenie" popękało i i skruszyło się, powodowało to niesamowity rezonans z prawej strony, pomogło wygłuszenie drzwi.

Został mi jeszcze do zlokalizowania dźwięk z okolicy drążka no i nieszczęsne zegary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Dnia 10.01.2019 at 18:33, Avatar napisał:

Co do liczników musisz je wyjąć i wyciągnąć licznik z ramki do której jest wsadzony na zatrzaskach, wygłuszyć pianką o otwartej strukturze i wsadzić wszystko spowrotem do dziury, prosty temat na 30 minut, tylko trochę miękkich materiałów trzeba żeby to wygłuszyć.
Podczas skakania samochodu na nierównościach te plastiki trzeszcza o siebie.
Po tej operacji będzie cisza.
Ja walczę do dziś z terkotem koło słupka u pasażera lub w drzwiach ale nie chce ściągać tapicerki przy -1 ?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

A jak te liczniki wyjąć? Próbuję znaleźć jak to zrobić, bo mnie mierzi skrzeczenie licznika o ramkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanko. Czy przewody paliwowe wchodzą Wam w rezonans niezależnie od stopnia zagryzania silnika? U mnie na zimnym buczy a jak się rozgrzeje to tego nie ma. To typowy objaw przewodów czy może u mnie buczy coś innego?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team