Skocz do zawartości

Nierówna praca zimnego silnika na wolnych obrotach 1.6 tdi.


pawel NGI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od około miesiąca mam taki problem jak w tytule tematu. We wcześniejszej mojej OII FL pomogła zmian stacji benzynowej. W OIII ten zabieg nie pomógł. Dodatek do czyszczenia wtrysków oraz paliwo z Shela nic nie dało. Na początku pomyślałem o dwumasie bo autko właśnie przejechało swój 200 tysięczny kilometr. Ale jak zapytałem google to znalazłem coś takiego:
Nierówna praca , charakterystyczne „czkanie” po zatrzymaniu się auta, tkanie, przebieranie, czkawka… każdy nazywa to inaczej.
Właściciele aut z silnikiem 1.6TDI Volkswagena, wiedzą o czym mowa. Wizyta w warsztacie samochodowym kończy się zazwyczaj smutną wiadomością o konieczności wymiany wtryskiwaczy. Koszt bardzo poważny bo około 2000zł (używane), do tego wymiana i diagnostyka bo takie wtryskiwacze trzeba „dopisać” do sterownika. Wymiana wtryskiwaczy pomagała, ale ponieważ problem był nagminny, producent przewidział alternatywny sposób naprawy. Najnowsze oprogramowanie sterowników silnikowych 1.6TDI pozwala na dopasowanie „uszkodzonych” wtryskiwaczy. Aby starsze auta mogły być naprawione w ten sposób, konieczne jest;
-przeprogramowanie sterownika do nowszej wersji i
-dopasowanie dawki biegu jałowego.
Efekt jest zaskakujący, po godzinnej wizycie w warsztacie motor pracuje „jak nowy”.

Czy ktoś się spotkał z taką akcją w ASO? A może miał podobną akcję u siebie? Dodam tylko że po rozgrzaniu silnika czkanie zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Najpierw trzeba podpiąć pod komputer może sterownik coś pokaże, jeśli nie to w blokach pomiarowych trzeba sprawdzić korekcje wtryskiwaczy na zimnym silniku i na rozgrzanym, może się okazać ze to tylko 1 wtryskiwacz nie domaga wiec koszty będą niższe ewentualnej wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Pod komputer już dawno podpinałem. Żadnych błędów nie wykazał. Przy wymianie oleju i filtrów ponownie sprawdzałem ale dalej nic. W takim razie trzeba sprawdzić korekcję.Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2019 at 08:07, wojtek2626 napisał:

Najpierw trzeba podpiąć pod komputer może sterownik coś pokaże, jeśli nie to w blokach pomiarowych trzeba sprawdzić korekcje wtryskiwaczy na zimnym silniku i na rozgrzanym, może się okazać ze to tylko 1 wtryskiwacz nie domaga wiec koszty będą niższe ewentualnej wymiany.

Może orientujesz się jakie wartości powinny być na zimnym a jakie na ciepłym silniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem wtryski na zimnym silniku i na ciepłym. Różnice są. Szczególnie na 3 cylindrze.

WP_20190126_09_54_02_Pro.jpg

WP_20190126_19_48_49_Pro.jpg

Edytowane przez pawel NGI (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem na to uwagi. Auto stało w garażu po paru godzinach. Fakt mogłem jeszcze rano sprawdzić. Jest to do zrobienia. Tylko że VCDS nie pokazuje żadnych błędów.

Edytowane przez pawel NGI (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oczywiście że kodowałem. Sprawdzę jeszcze parę rzeczy, świece żarowe, ciśnienie na listwie oraz zawór regulujący, czujnik temperatury silnika. Jeśli tu też nic nie znajdę to zostanie do aso jechać na zmianę softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d.
Sprawdziłem świece żarowe są OK. Kończą mi się pomysły. Jedynie co nie daje mi spokoju to ciśnienie na listwie, na zimno pokazuje jakieś 230 a na ciepło 250. W chwili wskoczenia na wyższe ciśnienie praca silnika staje się idealna. Czy to czujnik czy zawór regulacji ciśnienia? Jak to sprawdzić?

Edytowane przez pawel NGI (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
20 godzin temu, marcelinho93 napisał:

Wymień czujnik wysokiego ciśniena paliwa na listwie wtryskowej i będzie po problemie 🙂 jak wypniesz wtyczkę to dognij piny delikatnie w kostce.

Miałeś do czynienia z tematem? Wymieniałeś u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team