Skocz do zawartości

Grizli

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim. 

Jakoś nie zauważyłem aby na forum, ktokolwiek poruszał ten temat. Na pewno wielu  z nas posiada ksenonki w autkach a jeszcze inni także  bi-ksenony z ASF. 

Jakie są Wasze doświadczenia odnośnie wymiany źródeł tego światła ?  Na jakie już zmienialiście i jak one wypadają przy fabrycznym oświetleniu? 

Wpadły mi w oko ostatnio palniki  Osram D3S Night Breaker Laser Xenarc  ..ale cena to nie chyba a na pewno z kosmosu a nawet z innej galaktyki jest...prawie 800 z ł za komplet 2 sztuk.  

Ja przejechałem około 50 tyś na fabrycznych palnikach, z czego ogromną większość wieczorami lub w nocy na zautostradach. Czy mijania czy  drogowe, świecą te same lampy tak więc powoli, przymiarka do nowych. Ja MUSZĘ mieć najlepszą widocznosć zwłaszcza po zmroku i w czasie deszczu. Trasy  długie i przeważnie po zmroku, dlatego szukam najlepszego wariantu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ostatnio właśnie na Osram D3S Night Breaker Laser Xenarc. Warto było w stosunku do serii. Zapłaciłem 499pln.

Na zdjęciu masz już po wymianie jednej żarówki.

Zaraz po wymianie nocą zrobiłem prawie 800km i było ciekawie. 8b3a13576ed492d5e2049c808c7c39e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cool blue widziałem filmy z jazdy z niemieckiej strony. Przy normalnych wypadają słabo, spore niedoświetlenia, barwa niebieskawa ale światła widocznie mniej na drodze.  dlatego zastanawiałem sie nad tymi laserami. 

https://www.youtube.com/watch?v=ZrWDE95wq68&t=892s tu masz porównanie, wyraźnie widać jak te blue są słabsze. 

ADRIAN 

Rozumiem, że laser jest nowy  w  lewym reflektorze?

Ja nie rozumiem trochę, wszyscy zmieniają pierdolety, bzdury w stylu podswietlenie podsufitki, tablicy, jakieś mało ważne sprawy. Wymyślają sobie naprawdę niejednokrotnie zajęcie na zabicie czasu ale efekt jest co najwyżej ,,osobisty" - jaki to ja jestem zajebisty,,,zrobiłem coś co tysiąc innych ludków. 

Tymczasem, taki temat jak oświetlenie naszych autek, coś od czego zależy często nasze życie, zdrowie i to czy w ogóle będziemy mieli czym jechać, jest traktowany tak po masoszemu. Szczerze, jest tyle tych różnych żarówek, tyle lamp że śmiało powinien się tu pojawić osobny wątek na ten tamat aby KAŻDY, mógł zobaczyć jak sprawują się dane źródła światła, jaką mają trwałość, zalety i wady. W końcu przynajmniej jeśli chodzi o ksenony, nie kosztują 5 zł.

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak lewa jest po zmianie.

Wcześniej w O2FL też zmieniłem fabryczne ksenony na Osrama. W pierszej kolejności poszły właśnie na tapetę cool blue i nie byłem zadowolony. Barwa była fajna ale wizualnie (fajnie auto wyglądało- ale to nie o to chodzi) i przy dobrej pogodzie, ale jak tylko była noc i padało to widać było tyle co nic. Szybko zmieniłem wtedy na lasery i było ok.

W o3 ze zmiany jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka w O2FL z CB zmieniłem na Night Breaker UNLIMITED.

A w o3 już mam NB Laser.

Tylko że ja tej opcji +200% które mają mieć lasery nie widzę w porównaniu do +70% w unlimited. Może ma na to wpływ że tam były d2s a tu d3s?? Nie wiem.

Jeśli chodzi o cenę to kupiłem w sklepie w wawie stacjonarnym. Ale wydaje mi się że oni pomylili wersje unlimited z laser w kwestii ceny. Spr na stronie osrama kody i jest oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze znalazlem Philips Xenon X-tremeVision gen2 tez nie zle w testach w porownaniu Osram laser mala roznica, a w cenie jakies 200zl . Z doswiadczenie wiem ze Osram robi malo wytrzymale zarowki potrafily pasc po 2 miesiacach na poczatku wymienialem znow na osram  myslalem slapszy model ale nie to nie to. Philips dziala nawet ponad rok.

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego byśmy tam nie wsadzili i tak wszystko zależy od stanu lampy. Odbłyśnik, soczewka, szkło jak to jest w kiepskim stanie to nic tam nie zaświeci.

W O2FL miałem NBU i były w aucie jakieś 3 lata w tym czasie zrobiłem 100tyś ale w aucie miałem dzienne światła więc nie wszystko to było na xenonie, mimo to łatwo nie miały bo miałem automat więc jakieś tunele itp to zaraz się zapalały i gasły. Dały radę.

Z Philipsa nigdy nie korzystałem, bo jakoś zawsze mi mówili że w oświetleniu to Osram jest lepszy. I tak już u mnie zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinii wielu użytkowników wynika, że zarówno Philips Xtreme oraz Osram Lasery czy  Night Breaker UNLIMITED, wytrzymują wg prducenta max 150 h świecenia. Przy osramie nawet jest to wynik nieosiągalny. Jest w teście Philips White Vision - wypada nawet lepiej od extrema ale posiada trwałość -400h. Róznica kolosalna. Generalnie po oglądnięciu wielu filmów, testów i przeczytaniu wielu kkomentarzy, zwracam się bardziej ku Philipsowi White Vision ---tylko diabelnie drogie są. U mnie w NIemczech pod 200 EU para.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Wymiana palników D3S KSENON z AFS

To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich ? Mam za sobą już dwukrotną zmianę palników i mogę coś dodać od siebie. Nie byłem do końca zadowolony z seryjnego oświetlenia i założyłem philips white vision gen2 i różnica była bardzo duża, jak ktoś chce mieć jak najmocniejsze światło to polecam. Z ilości światła byłem zadowolony tylko nie do końca mi pasowała barwa tych świateł bo były białe i dlatego teraz założyłem osram cool blue boost, barwa jak dla mnie jest rewelacyjna, bardzo zbliżona do led ale niestety dają mniej światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdzie dostałeś lasery poniżej 500 zł bo ceny sa między 700 a 800.
2. Miałeś do czynienia z PHILIPS D3S X-TREME VISION ? 
Podobno równie dobre ale ...trwalsze od Osramów.
Ja jeżdżę na nich od trzech lat i jestem bardzo zadowolony. Na blacie 44 tyś i ciągle jest bardzo dobrze.
Wymieniłem je zaraz po zakupie nowego samochodu. Seryjne Philips-y były w barwie 4300k która mi nie odpowiadała. Tu jest około 5000k i jest więcej białego światła.
Uważam, że mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości i żywotności święcenia.
Generalnie polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis tak w skrócie....jestem po wymianie na Philips White Vision....po przeczytaniu tylu opinii zaśmiałem się, jak ładnie reklama oraz to co się przeczyta, potrafi wpłynąć na samoświadomość. Człowiek sam wierzy, że widzi rzeczy, których faktycznie nie ma. Bo opinie czy reklamy..ogromna różnica, dużo więcej swiatła, większy zasięg...robią dokładnie to co mają zrobić z mózgiem. 

Wydawanie 6 czy 7 stów na poprawę własnego samopoczucie jest ...zasadne gdy nam tego brakuje. Wydawanie takich pieniędzy na efekt jaki ja UZYSKAŁEM i zauważyłem..raczej bezcelowe. Mam zdjecia z samochodu przed i po...róznica jest taka, że ja oraz 2 inne osoby nie były w stanie zauważyć różnicy pomiedzy fabrycznymi Philipsami a tymi White Vision. Różnica jest troche w jaśniejszej barwie nowych, mooże jest minimalnie więcej światła. Zasięg- bez zmian, szerokość pola także. Po wymianie przejechałem 700km z NIemiec, noc, deszcz, mgły, najgorsze warunki. 

Oczywiście to moje zdanie i kazdy ma prawo mieć swoje. Kiedyś gdy wymieniałem na wszelkie możliwe ,,ulepszone"  H4, fakt, różnice były znacznie większe niż w serii ale teraz, przy 3-4 wyższych kosztach zabiegu,,, markieting, reklama, psychika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, 

Czy u was w momencie przepalenia się żarówki ksenonowej mieliście komunikat o awarii układu AFS? Drugie światło oczywiście się nie skręca. Rozumiem, że światła przechodzą w tryb awaryjny? 

Chyba wszystko jasne. Ktoś się spotkał z takim przypadkiem żeby palnik rozwalilo? 

IMG_20181121_120235.jpg

Edytowane przez Lukas345 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team